Wizualizacja 3D w czasie rzeczywistym. Sprawdź, co potrafi Twinmotion!

TwinmotionWspółcześnie architekci, inżynierowie budownictwa i projektanci wnętrz swoją codzienną pracę opierają na zaawansowanych programach komputerowych. Standardem na tym polu jest Archicad, który umożliwia tworzenie komputerowych modeli budynków w 3D. Warto jednak zainteresować się także programem Twinmotion. Czym on jest, do czego służy i komu może się przydać? Właśnie na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Twinmotion - do czego służy ten program?

Wielokrotnie nagradzany program Twinmotion najprościej można opisać jako aplikację do wizualizacji architektonicznej i projektowania wnętrz, która umożliwia szybkie tworzenie realistycznych animacji i wizualizacji trójwymiarowych. Program ten został stworzony specjalnie dla branży architektonicznej i projektowej, pozwalając użytkownikom na łatwe prezentowanie i komunikowanie swoich projektów.

Twinmotion oferuje prosty interfejs, dynamiczne narzędzia do manipulacji światłem i pogodą, a także bibliotekę gotowych do użycia obiektów i materiałów, co przyspiesza proces tworzenia wizualizacji. Program ten jest często wykorzystywany przez architektów, projektantów wnętrz i inne osoby związane z projektowaniem. Dzięki Twinmotion mogą one lepiej zrozumieć i prezentować swoje koncepcje projektowe, przekonując tym samym klientów do słuszności swoich wyborów.

Najważniejsze funkcje Twinmotion

Jeśli chodzi o samo zastosowanie, Twinmotion jest programem dość prostym. Zdecydowanie jego najważniejszą funkcją jest generowanie w czasie rzeczywistym, w ciągu kilku sekund, wysokiej jakości obrazów, panoram i filmów standardowych lub 360° VR. Opracowany dla profesjonalistów z branży architektury, budownictwa, urbanistyki i architektury krajobrazu, Twinmotion łączy intuicyjny interfejs oparty na ikonach z mocą silnika Unreal Engine firmy Epic Games.

Twinmotion jest niezwykle łatwy do nauczenia się i obsługi, niezależnie od wielkości i złożoności projektu, materiałów, wiedzy informatycznej użytkownika czy modelu BIM. Wśród funkcjonalności wartych podkreślenia należy wymienić np.:

  • bezpośrednią synchronizację z Archicadem, która pozwala architektowi lub projektantowi przejść z modelu BIM do środowiska VR za pomocą zaledwie trzech kliknięć;
  • obsługa formatów FBX, SKP, C4D i OBJ, umożliwiająca import zasobów z najpopularniejszych narzędzi do modelowania 3D;
  • dostępność na najpopularniejszych systemach komputerowych macOS i Windows w wielu językach, takich jak angielski, niemiecki, hiszpański, francuski czy japoński.Od listopada 2023 roku, Twinmotion jest dostępny także w języku polskim.

Zamów Twinmotion na WSC

Studiujesz architekturę lub projektowanie przestrzeni? Interesuje Cię urbanistyka? A może chcesz przygotować wizualizację własnego domu lub szykujesz się do udziału w konkursie urbanistycznym i chcesz stworzyć efektowny film dla swojego projektu? Twinmotion to narzędzie uniwersalne, z którego korzystają zarówno doświadczeni profesjonaliści, jak i amatorzy. Możesz je zamówić na stronie WSC w tym miejscu: https://wsc.pl/produkty/twinmotion.

Komentarze