Blog

Prace budowlane i remontowe w Norwegii - szczegóły

Prace budowlane i remontowe w NorwegiiPolscy pracownicy są cenieni w Norwegii za pracowitość. W krainie fiordów doceniana jest także rzetelność i fachowość polskich firm budowlanych, remontowych, czy montażowych. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pracownicy i przedsiębiorcy dobrze orientują się w norweskich przepisach oraz nie wiedzą, jakie możliwości mają do dyspozycji, np. w zakresie obniżania kosztów działalności. Co zatem warto wiedzieć chcąc realizować prace remontowo - budowlane w Norwegii? Podpowiadamy 3 kluczowe zagadnienia.

Więcej…

   

Formatki stalowe. Do czego służą?

Formatki staloweFormatka stalowa to mały, niepozorny produkt o wielu zastosowaniach. Szczególnie doceniana jest w sektorze przemysłowym. Przydaje się w przypadku wykańczania wnętrz, czy pokrycia daszków. W jaki sposób można wykorzystać formatki? Jak dobrać odpowiedni rodzaj? Oto najważniejsze informacje.

Więcej…

   

Diody prostownicze - jak działają i do czego służą?

Diody prostowniczeDiody prostownicze to jeden z najczęściej spotykanych podzespołów elektronicznych, ponieważ znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich urządzeniach, które potrzebują zasilania prądem sieciowym. Za ich sprawą działanie tych urządzeń jest możliwe, ponieważ o ile w sieci płynie prąd zmienny, to urządzenia elektroniczne działają na prądzie stałym. Nietrudno się zatem domyślić, jakie jest zadanie diody prostowniczej.

Więcej…

   

Sprawdź warunki postawienia domków drewnianych bez pozwolenia

Nowoczesny domek letniskowyDomki drewniane cieszą się ogromną popularnością. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na rozwiązaniu bliskiemu naturze. Taki domek jest bardzo przyjazny dla mieszkańców i otoczenia - świetnie sprawdzi się jako miejsce na wakacje, ale też do całorocznego zamieszkania. W dodatku pojawiły się zmiany w prawie, dzięki którym w wielu przypadkach nie będziesz potrzebował pozwolenia na jego budowę. Można kupić spełniający te kryteria domek drewniany u polskiego producenta firmy Drewnolandia. Jednak co dokładnie warto wiedzieć na temat prawa budowlanego w tym przypadku?

Więcej…