Blog

Sprawdź warunki postawienia domków drewnianych bez pozwolenia

Nowoczesny domek letniskowyDomki drewniane cieszą się ogromną popularnością. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na rozwiązaniu bliskiemu naturze. Taki domek jest bardzo przyjazny dla mieszkańców i otoczenia - świetnie sprawdzi się jako miejsce na wakacje, ale też do całorocznego zamieszkania. W dodatku pojawiły się zmiany w prawie, dzięki którym w wielu przypadkach nie będziesz potrzebował pozwolenia na jego budowę. Można kupić spełniający te kryteria domek drewniany u polskiego producenta firmy Drewnolandia. Jednak co dokładnie warto wiedzieć na temat prawa budowlanego w tym przypadku?

Więcej…

   

Inteligentny dom - sprawdź rozwiązania ułatwiające życie!

Inteligentny domWraz z rozwojem technologii, użytkownicy szukają coraz to nowych rozwiązań, które ułatwią im życie. Jednym z nich jest inteligentny dom, który pozwala na zautomatyzowanie obsługi różnego typu urządzeń domowych. Taki system ma wiele zalet, o których warto wiedzieć, bo smart home staje się standardem szczególnie w projektach nowych budynków.

Więcej…

   

Obróbka plastyczna - trwałe odkształcenia metali

Obróbka plastycznaObróbka plastyczna metali i stali oznacza modyfikację, czyli trwałą zmianę kształtu, wymiarów oraz struktury tych materiałów za pomocą różnych metod. To technika wytwarzania, w której zmianę kształtu i wymiarów obrabianego przedmiotu uzyskujemy wskutek właściwego działania narzędzi na obrabiany materiał. W trakcie tego procesu materiał zostaje trwale odkształcony oraz zazwyczaj poprawiają się jego własności mechanicznych.

Więcej…

   

Wiata garażowa z aluminium czy z drewna?

Wiata garażowaWiata garażowa może być wykonana z drewna lub metalu (zwłaszcza aluminium). Wyjaśnimy, który z nich będzie lepszym wyborem.

Więcej…