Zmień coś w swoim mieszkaniu na wiosnę

NarożnikWiosna to idealny moment na zmiany w Twojej przestrzeni. Gdy natura budzi się do życia, w głowie zaczyna pulsować myśl o odświeżeniu wnętrza w mieszkaniu. Nie musi się to wiązać z dużym kosztem, czasami drobne udogodnienia, wymiana mebli czy wprowadzenie dodatków pozwoli na nowo odkryć pomieszczenia i zwiększyć komfort życia.

Potrzebujemy odświeżenia, jak tlenu do oddychania. Nie zawsze jednak te zmiany muszą wiązać się z dużymi kosztami i długim remontem. Te drobne zakupy, przemeblowanie z podmianą pewnych elementów mogą sprawić, że na nowo zakochamy się w mieszkaniu i jeszcze chętniej będziemy spędzać w nim czas.

Zacznij od dodatków - drobne zmiany, które cieszą

Podmiana poszewek od poduszek w salonie od razu wprowadzi zauważalne zmiany. Przemeblowanie sprawi, że pokój zaprezentuje zupełnie nowy wizerunek. Jak widzisz - odświeżenie wnętrza nie musi być kosztowne i długie w realizacji. Wystarczy impuls, potrzeba, pomysł, aby przejść do realizacji. Jeżeli szukasz szybkich rozwiązań, zobacz jakie z nich są dostępne od ręki.

  • zmień układ mebli, aby wprowadzić więcej słońca do środka - wiosna budzi się do życia, a dnie będą coraz dłuższe. Światło wpływa i na nas pozytywnie, zwiększa produktywność i energię do życia.
  • dodaj koloru, nie bój się go w swoim wnętrzu - te zmiany wprowadzisz praktycznie od ręki. Kwiaty, poszewki, obrazy, nowe zasłony.. już wiesz jaką obrać drogę?
  • usuń meble i dodatki, które zajmują dużo miejsca - możesz je zastąpić nowymi, nowoczesnymi i stylowymi.
  • Szafka

Nie bój się też zdecydowanych kroków

Wykorzystaj wiosnę na rozwój w swoim życiu. Wnętrze tak naprawdę może być tylko motorem napędowym, jednak dobrze to wykorzystaj. Czy wiesz, że wg psychologii wnętrz, kluczem są zmiany? Mogą być drobne lub zdecydowane i zauważalne. Wiele mebli, dodatków i pamiątek zatrzymuje nas w miejscu, sprawia, że nie ruszamy do przodu z planami, a one działają niczym hamulec ręczny. Czasami zakup nowego łóżka, odświeżenie aranżacji salonu może wpłynąć na naszą produktywność, a nawet pewność siebie.

Zacznij od miejsca, w którym spędzasz najwięcej swojego czasu - sypialni czy salonu. Zmień to, co stanowi serce tego pomieszczenia. Nowa, funkcjonalna sofa w jasnych kolorach? A może łóżko z wezgłowiem i ukrytymi pojemnikami, które zoptymalizują przestrzeń. Odkryj rozwiązania w Imperium Mebli.

Kluczem do sukcesu jest Twoja chęć do zmiany

W ostatnim czasie spędzamy coraz więcej czasu w swoim mieszkaniu. Być może długie godziny, dni czy tygodnie sprawiły, że odkryliśmy słabe punkty, miejsca, które wymagają poprawy. Meble, które przestają spełniać swoje funkcje lub po prostu się nie sprawdzają?

Fotel

Chcąc iść z impulsem, nie możesz zapominać o racjonalności i odpowiednim planie. Kupić potrafi każdy, ale nieliczny dokonuje właściwego zakupu. Niezależnie od mebli, które chcesz wymienić, zastanów się nad swoją potrzebą. Przemyśl, określ potrzeby i szukaj rozwiązania, które w całości spełni oczekiwania. Masz zwierzęta w domu? Wybierz sofę, która będzie odporna na zabrudzenia, myślisz o powiększeniu rodziny? Szukaj kompletu, który optymalizuje przestrzeń i zapewnia wiele miejsc do przechowywania. A może od dłuższego czasu marzysz o prostej przestrzeni łączącej w sobie styl skandynawski? Wybierz meble drewniane, które również znajdziesz w Imperium Mebli.

Feng shui polskich domów

Wciąż niedoceniana psychologia wnętrz wskazuje, że każde wnętrze można podzielić na 9 stref i powinno się o wszystkie odpowiednio zadbać. Są nimi: rodzina, wiedza, kariera, partnerstwo, dzieci, przyjaciele, zamożność, reputacja i centrum. Jeżeli chcesz odkryć wewnętrzny spokój i harmonię, czas poznać zasady wprowadzania zmian w swojej przestrzeni. Wiosna jest idealnym momentem na takie zmiany. Wróć do życia po nijakiej zimie i zawirowaniach w życiu codziennym. Oddziel kreską to co było i zacznij z nową energią w odmienionej przestrzeni do życia.

Komentarze