Zadaszenie aluminiowe - ochrona, estetyka i opłacalność

Zadaszenie aluminioweDrzwi, mimo że wykonywane z naprawdę solidnych materiałów, są jednak dość delikatne i należy je chronić choćby przed nadmierną wilgocią oraz promieniowaniem UV, żeby nie straciły nic ze swojej estetyki ani funkcjonalności. Właśnie dlatego nie tylko w obiektach przemysłowych, ale również prywatnych warto stosować zadaszenia aluminiowe.

Nie istnieje prostsza ochrona

Instalacja zadaszenia nad drzwiami to najprostszy i jednocześnie niezwykle skuteczny sposób na osłonięcie ich przed większością szkodliwych czynników zewnętrznych. Odpowiednio dopasowany pod względem położenia i wielkości daszek zapobiegnie zachlapywaniu drzwi przez deszcz (osłoni zatem również zamki, które są bardzo wrażliwe na wodę), a także zatrzyma promieniowanie UV, które powoduje blaknięcie wykończeń większości skrzydeł drzwiowych. Jest to na tyle istotne, że wielu producentów drzwi uzależnia uznanie gwarancji właśnie od tego, czy drzwi były zabezpieczone prawidłowo zamontowanym zadaszeniem. Ponieważ taki daszek można zamocować w dowolnie ustalonym miejscu, można go użyć wszędzie: nad drzwiami wejściowymi, nad balkonem czy gdziekolwiek indziej.

Dlaczego akurat daszki aluminiowe?

Teoretycznie do stworzenia zadaszenia można wykorzystać mnóstwo innych materiałów. Dlaczego więc wybór paść powinien akurat na aluminium? Powodów jest kilka. Niektóre z nich są wybitnie pragmatyczne - na przykład cena. Zadaszenie aluminiowe z poliwęglanem to opcja, która zapewnia korzystny stosunek jakości i estetyki do ceny. Są jednak jeszcze inne powody. Przede wszystkim aluminium jest materiałem, który przy obecnej technologii bardzo łatwo się formuje. To oznacza, że zadaszeniom można nadać różne kształty. Niewielka masa aluminiowego daszka sprawia, że można go zainstalować również na ścianie ocieplonej styropianem bez ryzyka jej uszkodzenia. Niewielka masa jest też dodatkowym atutem w przypadku zadaszeń o konstrukcji modułowej - wtedy cały daszek złożony z kilku odrębnych segmentów nadal jest w miarę lekki i nie wymaga stosowania dodatkowych podpór wzmacniających. To ważne, ponieważ konstrukcja modułowa pozwala tanio i skutecznie osłonić na przykład balkon albo kawałek tarasu.

Kwestia estetyki

Ponieważ zadaszenie nad drzwiami zawsze jest dobrze widoczne, trzeba zadbać o jego estetykę. Możliwość estetycznego gięcia i spawania aluminium oraz jego proszkowego malowania na praktycznie dowolny kolor to poważne atuty. Dzięki temu zadaszenie można dopasować do wykończenia elewacji i ogólnego charakteru budynku albo nadać im uniwersalny charakter, jak na przykład w tym przypadku: https://www.metal-gum.com/zadaszenia-aluminiowe. Również odnowienie daszka nie będzie trudne nawet domowymi metodami. Tu też trzeba wrócić na chwilę do kwestii technicznych - ponieważ aluminium i poliwęglan są lekkie, to daszek nie musi mieć żadnych dodatkowych elementów, które przenosiłyby dodatkowy ciężar - takie konstrukcje składają się tylko z kilku części, więc są proste i nie przyciągają nadmiernie uwagi, po prostu od razu stając się integralnym elementem wykończenia ściany zewnętrznej

Komentarze