Wypożyczenie sprzętu budowlanego, czy zakup własnego? Podpowiadamy, kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni i czy to się opłaca

Wypożyczalnia sprzętu budowlanegoWypożyczalnie sprzętu budowlanego zyskują coraz większe grono zainteresowanych klientów. Wynajem narzędzi i specjalistycznych urządzeń okazuje się mieć wiele zalet, choć nie jest pozbawiony kilku wad. Tak naprawdę od sytuacji, częstotliwości użytkowania oraz rodzaju wykonywanych prac zależy, co będzie bardziej opłacalne. Kiedy zatem warto skorzystać z usług wypożyczalni i na ile jest to opłacalne?

Wypożyczenie sprzętu budowlanego - kiedy warto

Zarówno ekipy budowlane, właściciele małych firm, którzy zatrudniają jedynie kilku fachowców do prac remontowych i wykończeniowych, jak i osoby prywatne, które planują remont, potrzebują mieć do dyspozycji rozmaite narzędzia, urządzenia i akcesoria budowlane. Regularne użytkowanie pozwala rozważyć zakup na własność. Kiedy jednak lepiej sprawdzi się opcja wypożyczenia?

Wynajem sprzętu budowlanego jest zdecydowanie bardziej opłacalny, gdy w grę wchodzi okazjonalne wykorzystanie niektórych urządzeń bądź narzędzi. W szczególności tych drogich. Na wypożyczeniu, pod względem niższych kosztów, skorzystają osoby prywatne, które podejmują się remontu jednorazowo bądź co kilka lat.

Wynajem staje się oszczędnością dla największych firm budowlanych, głównie tych pracujących przy drogach, które potrzebują specjalistycznego, ciężkiego i bardzo drogiego sprzętu. Mogą one liczyć na zminimalizowanie kosztów, dodatkowo transport do miejsca docelowego oraz ubezpieczenie na wypadek usterki lub zniszczenia wynajmowanej maszyny.

Warunki wypożyczenia - jakie są?

Każda wypożyczalnia narzędzi budowlanych udostępnia do zapoznania się dokumenty dotyczące warunków wynajmu. W nich można znaleźć nie tylko stawki, ale i obowiązki leżące po stronie klienta. Ponadto drogę postępowania w sytuacji wystąpienia np. usterki wypożyczanego sprzętu, okres, na jaki mogą być wynajęte sprzęty, warunki zwrotu i opisane sytuacje, kiedy to klient będzie zobowiązany ponieść dodatkowe koszty.

Średnie koszty wypożyczenia w zależności od sprzętu

Drobne sprzęty wykorzystywane głównie podczas remontów bądź prac wykończeniowych, można wypożyczyć w cenie od kilkudziesięciu złotych za dobę wynajmu. Średniej wielkości narzędzia i urządzenia, większe gabarytowo, ale i przeznaczone do użytkowania przez ekipy fachowców, dostępne są w kosztach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę wynajmu.

Najwyższe ceny wypożyczenia obejmują specjalistyczne maszyny, głównie budowlane, przeznaczone do użytkowania tylko przez wykwalifikowanych pracowników i firmy działające w tej branży. Tutaj trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu nawet ponad 1000 zł.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego, czy to się opłaca i komu

Wynajem narzędzi budowlanych jest opłacalny dla odbiorców prywatnych. Skorzystają na nim także firmy budowlane oraz oferujące usługi remontowe i wykończeniowe. Nawet regularne użytkowanie niektórych narzędzi i urządzeń, korzystając z usługi wynajmu, może być tańsze i znacznie wygodniejsze.

Wypożyczenie oznacza poniesienie tylko jednego kosztu – za usługę wynajmu. Firma bądź klient prywatny nie ponosi kosztów eksploatacyjnych, związanych z naprawami, przeglądami okresowymi czy koniecznością wykonania zabiegów konserwacyjnych. Ponadto nie po jego stronie leży zapłata za transport. Można zatem sporo oszczędzić.

Polecana w Polsce wypożyczalnia

W Polsce nie brakuje wypożyczalni sprzętu budowlanego, przy czym jedną z najpopularniejszych jest firma Renta. Jej ofertę można znaleźć na stronie https://renta.pl/. Przedsiębiorstwo może się pochwalić doświadczeniem nie tylko na rynku krajowym, ale i na rynkach zagranicznych. Ponadto szeroką ofertą skierowaną do klientów firmowych oraz prywatnych.

Rynek usług budowlanych jest coraz bardziej rozbudowany. Firmy chętnie korzystają z wypożyczalni maszyn i sprzętów budowlanych, aby oszczędzać i sprawniej realizować nawet złożone projekty. Z kolei odbiorcy prywatni mają szansę na przeprowadzenie remontu bądź budowę domu w dużej mierze na własną rękę, bez ponoszenia zbędnych kosztów na kupno profesjonalnych maszyn, które będą użytkowane tylko jednorazowo lub okazjonalnie.

Komentarze