Trzy pomysły na aranżacje pokoi dziecięcych

Pokój dziecięcyPokój dziecięcy to wyjątkowa przestrzeń - miejsce zabawy, nauki i odpoczynku jednocześnie. Nasza pociecha spędza w nim bardzo dużo czasu, dlatego warto pomyśleć nad wystrojem zarówno praktycznym jak i nietuzinkowym. Takim, który pobudzi kreatywność, ale też nie będzie rozpraszał podczas wykonywania codziennych obowiązków. Jakie aranżacje pokoi dziecięcych dobrze się sprawdzą?

Wnętrze tematyczne - czyli jakie?

Odpowiedź na to pytanie jest pozornie prosta: wystarczy wybrać koncepcję, która wydaje nam się odpowiednia i rozpocząć prace nad projektem. Należy jednak gruntownie przemyśleć, czy stylizacje takie jak różowy zamek księżniczki lub sypialnia małego kowboja przetrwają próbę czasu i dorastania oraz czy będą spełniać swoją funkcję, gdy przyjdzie czas na współdzielenie pokoju z rodzeństwem. W tym wypadku najlepiej postawić na pomysły uniwersalne.

Na koniec świata i jeszcze dalej!

O podbijaniu kosmosu marzą i chłopcy, i dziewczynki. W przestrzeni międzygwiezdnej osadzona jest także akcja wielu bajek i filmów skierowanych do młodszej jak i do starszej widowni. Aranżacja inspirowana nocnym niebem będzie świetną przestrzenią do zabawy, atrakcyjną wizualnie również dla dorosłych.

Ściany w głębokim, granatowym kolorze M350 Ink, z palety barw Tikkurila Symphony, staną się fantastycznym tłem dla księżyca i gwiazd. Te świetliste elementy wykonamy za pomocą srebrnej farby perłowej Tikkurila Taika Pearl Paint. Możemy także wykorzystać laserunek fluorescencyjny Tikkurila Taika Glow, aby uzyskać efekt ozdób świecących w ciemności! Srebrna farba Tikkurila Taika Pearl Paint sprawdzi się również na drewnianych meblach, które po pomalowaniu zaczną przypominać wyposażenie statku kosmicznego. "Księżycowy" motyw dopełnią jasnoszara pufa oraz tematyczne akcesoria.

Pokój dziecięcy

Aranżacje pokoi dziecięcych w stylu urban jungle

Tajemnicza dżungla to fantastyczny pomysł na zaprojektowanie królestwa naszej pociechy. Aranżacja według tej koncepcji pozwoli uwolnić kreatywność dzieci oraz dorosłych i poeksperymentować z wystrojem.

Mając do dyspozycji kilka tonacji koloru zielonego - na przykład J442 Menthol, K385 Meadow, L385 Lime i M384 Basilica - stworzymy na ścianie wyjątkowy roślinny wzór. Może wśród geometrycznych kształtów imitujących liście zabłysną oczy dzikich zwierząt namalowane złotą farbą Tikkurila Taika Pearl Paint? W tropikalnym lesie nie powinno też zabraknąć jego mieszkańców - pluszowych zwierząt. Natomiast podwieszona pod sufitem drewniana huśtawka pozwoli dziecku bawić się w Mowgliego lub Tarzana!

Pokój dziecięcy

Farba tablicowa w pokoju naszej pociechy

Wykorzystując farbę Tikkurila Liitu otwieramy wiele niezwykłych możliwości aranżacji. "Tablicowa" ściana posłuży jako przestrzeń do pisania, malowania czy robienia notatek. Kompozycja złożona z kolorów farby tradycyjnej i tablicowej ma duży potencjał estetyczny, ponieważ Tikkurila Liitu możemy zabarwić na dowolny odcień z ponad 13 tys. propozycji kolorystycznych.

Dla dzieci marzących o karierze aktorskiej lub piosenkarskiej przygotujmy wnętrze z tablicową gwiazdą... o barwie X370 Tiffany, najlepiej na tle w tonacji X342 Hyacinth. Będą do niej pasować pastelowe dodatki. Idealna przestrzeń do zabawy w gwiazdę Hollywood!

Pokój dziecięcy

Dzieciom, które wolą przygodowe wyprawy, na pewno spodoba się odtworzony na ścianie mur zamkowy, przykładowo w kolorach J354 Daydream i Y354 Cumulus. Dzięki zastosowaniu farby tablicowej można na nim rysować różne historie z życia królestwa i jego mieszkańców.

Pokój dziecięcy

Wskazówki dotyczące poszczególnych aranżacji

Gdy zainspirujemy się jednym z przedstawionych powyżej pomysłów, będziemy potrzebować praktycznych porad dotyczących ich zrealizowania. Tutoriale w formie filmików dostępne są w zakładkach poszczególnych projektów na stronie marki Tikkurila. Dzięki nim dowiecie się, jak wykreować wyjątkowe wnętrze, które inspiruje i pobudza wyobraźnię.

www.tikkurila.pl

Komentarze