Trend na łazienkę w kolorze

Nowoczesna łazienkaDo niedawna w łazience królowała biel, choćby dlatego, że na rynku dostępna była wyłącznie biała ceramika sanitarna. Ale dzisiaj kolory śmiało wkraczają do łazienek, bez problemu można kupić ceramikę i armaturę w kolorze, do tego dołączamy meble łazienkowe i całość akcentujemy barwami na ścianach. Dużą popularnością cieszą się kontrastowe połączenia kolorystyczne.

Kiedyś łazienki traktowano wyłącznie jako pomieszczenie, w którym wykonywano codzienne zabiegi higieniczne. Obecnie to również miejsce relaksu. Poświęcamy dużo uwagi na dobranie odpowiednich mebli łazienkowych, ceramiki i kolorów - całość dopracowana jest w najmniejszych szczegółach, łącznie z akcesoriami i dodatkami. Ma to związek również z wysokim kosztem wykończenia, siłą rzeczy na remont decydujemy się raz na kilka lat lub nawet kilkanaście.

Nowoczesna łazienka

Barwnie i stylowo

Nadal najpopularniejszym kolorem jest biel, ale często zestawiana jest z inną barwą. Pojawiają się też połączenia kontrastowe. Najbardziej klasyczne są biel i czerń - taka łazienka wygląda świeżo i nowocześnie. Dominuje minimalizm, styl skandynawski i nowoczesny, są to dość uniwersalne rozwiązania, które zawsze będą na czasie, a do tego łatwo poddają się metamorfozie. Modna łazienka to także faktury i wzory. Niesłabnącą popularnością cieszą się wielkoformatowe płytki 3D, na których pięknie załamuje się światło, malując na ścianach wyjątkowe obrazy. Nowością w łazience są tapety, z dominującymi florystycznymi akcentami. Kwieciste wzory obowiązkowe są również na płytkach.

Nowoczesna łazienka

Meble łazienkowe w kolorze

Kolor można wprowadzać również za pomocą mebli łazienkowych. Obecnie producenci mebli łazienkowych proponują szeroki wybór zestawów w kolorze, nawet w intensywnych, nasyconych odcieniach. Dobierając wszystkie elementy trzeba zwrócić uwagę na to, by poszczególne barwy do siebie pasowały, inaczej osiągniemy aranżacyjny chaos. Meble łazienkowe dostępne są zarówno z frontami w połysku, jak i w macie. Ciekawą propozycją są dwukolorowe kolekcje - fronty w soczystej barwie, np. w czerwieni, a pozostałe części w bieli, takie zestawy mebli łazienkowej w swojej ofercie posiada firma STOLKAR. Optymalnie jest wybrać dwa, trzy kolory i korzystać z różnych ich odcieni. Wtedy będziemy mieli pewność, że uda nam się zachować spójność stylistyczną.

Komentarze