Tapety - niebanalne dekoracje

Tapeta na mebleTapety to designerskie produkty o ogromnym potencjale dekoracyjnym. Niesamowite wzory i kolory idealnie nadają się do tego, by ozdobić nimi nasze wnętrze na wiele różnych sposobów. Nowoczesna tapeta będzie fenomenalnie wyglądać na ścianie, ale jeśli zostaną nam resztki to możemy ją wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Oto kilka pomysłów DIY na ozdobę swojego mieszkania.

Tapeta na meblach

Fronty szafek mogą zyskać zupełnie nowe oblicze dzięki tapetom. Jest to wspaniały sposób na tani lifting naszych mebli, które mogą zjawiskowo i modnie wyglądać. Pamiętajmy, że dla uzyskania lepszego efektu, przed nakładaniem tapety należy oczyścić powierzchnię z brudu. Dla tego celu wystarczy nam ściereczka nasączona octem lub rozpuszczalnikiem. Jeśli front jest pokryty lakierem, możemy wyrównać go papierem ściernym lub szlifierką. Po nałożeniu tapety warto ją docisnąć wałkiem malarskim a następnie zaimpregnować lakierem w sprayu. DIY: metamorfoza stolika, czyli tapeta na meble w nowoczesnym wydaniu to kolejny pomysł na wykorzystanie materiału, który został po tapetowaniu.

Również inne meble nadają się do oklejenia ciekawym wzorem. Tapeta idealnie zakryje zniszczone powierzchnie na meblach i wewnątrz nich. Półki szafek można okleić tapetą, dzięki czemu zyskamy efektowną i praktyczną dekorację. Również stoliki kawowe lub kwietniki mogą zmienić wygląd za sprawą oryginalnego wzoru.

Tapeta doskonale sprawdzi się również na meblach dziecięcych. Jeśli Twoja pociecha uwielbia kolorowe zwierzątka, to możesz ozdobić szafkę lub półkę nocną ulubionymi stworzeniami. W prosty sposób stworzysz designerski mebel a przy okazji zaoszczędzisz sobie większego wydatku.

Przedmioty codziennego użytku z nietypową ozdobą

Z tapet wiele osób tworzy wspaniałe okładki do zeszytów szkolnych, jednak materiał ten kryje w sobie o wiele więcej możliwości aranżacyjnych. Również wygląd innych przedmiotów można zmienić w ten sposób. Ciekawym urozmaiceniem papierowego abażuru nocnej lampki będzie obklejenie go tapetą. W ten prosty sposób możemy uzyskać designerską ozdobę w naszym wnętrzu. Nowoczesne tapety na stronie https://www.bimago.pl/tapety.html kryją w sobie wielość wzorów, które można wykorzystać nie tylko na ścianie.

Tapeta w ramkach lub na ramkach? Jeśli zostały nam resztki materiału, to możemy wykorzystać go do stworzenia własnego passe-patout. Z kolei jeśli nasza tapeta odznacza się niezwykle efektownym wzorem, to można ją oprawić w ramkę. W efekcie powstanie niesamowity plakat, który idealnie sprawdzi się w różnych wnętrzach.

Tapeta to również idealny materiał do pakowania prezentów. W ten sposób stworzymy stylowe opakowanie i wykorzystamy resztki, które zostały nam po tapetowaniu.

Dekoracje ścienne sprawdzą się również na drobnych przedmiotach, jak podkładki pod kubki, pudełka czy osłonki na doniczki. Oryginalnym sposobem na wykorzystanie tapety będzie nałożenie jej na przestrzeń pod stopniami. W ten sposób możemy uzyskać niesamowitą i pomysłową dekorację jednego z najtrudniejszych do aranżacji pomieszczeń.

Jeśli jesteś miłośnikiem kreatywnych dekoracji DIY, to tapety będą świetnym materiałem do stworzenia własnych aranżacji pomieszczeń. W ten sposób w naszym mieszkaniu możemy uzyskać spójne akcenty dekoracyjne, które będą do siebie nawzajem nawiązywać a do tego pięknie wyglądać.

Komentarze