Szklany taras - nowoczesna zabudowa tarasu przy domu

Szklany tarasSzklane zadaszenie umożliwia korzystanie z tarasu przez cały sezon. Skutecznie chroni przed słońcem oraz deszczem. Estetycznie wykonane jest wspaniałym elementem ozdobnym domu. Wyjaśniamy, co należy wziąć pod uwagę przed jego montażem.

Planowanie szklanego tarasu - co jest ważne?

Tworząc szklany taras, musisz określić jego wymiary. Możesz zdecydować się na zadaszenie całej jego powierzchni albo tylko strefy, na którą przez większość dnia pada słońce. Nie ma bowiem konieczności zakrywania miejsc zaciemnionych.

Jeśli nie chcesz samodzielnie wykonywać pomiarów, możesz skorzystać z usług fachowców. Podczas wyboru firmy, która zajmie się tworzeniem i montażem dachu, powinieneś zwrócić uwagę na to, czy oferuje ona profesjonalny projekt zadaszenia. Warto też sprawdzić, czy do tworzenia konstrukcji używa materiałów najwyższej jakości. Ma to duży wpływ na jej solidność, a więc na bezpieczeństwo domowników.

Jaki powinien być szklany taras?

Aby szklany taras spełniał swoje funkcje, musi być:

  • odporny na działanie warunków atmosferycznych - przede wszystkim na silne opady deszczu i gradu oraz wiatr;
  • wytrzymały - nie może być podatny na uszkodzenia mechaniczne;
  • stabilny - konstrukcja powinna zawierać trwałe wsporniki;
  • łatwy w czyszczeniu - najlepiej, jeśli posiada specjalną powłokę ułatwiającą utrzymanie go w czystości.

Warto też zwrócić uwagę na, to czy dany model zadaszenia będzie pasować wyglądem do elewacji i innych elementów na zewnątrz domu.

Na jaki rodzaj szklanego tarasu warto się zdecydować?

Planując szklany taras, warto wybrać model z zintegrowaną markizą. Należy przy tym zwrócić uwagę na sposób jej rozkładania. Najpopularniejsze mechanizmy to korba, taśma i silnik elektryczny.

Dwa pierwsze są bardzo proste w użytkowaniu. Jednak zwinięcie markizy tymi sposobami wymaga trochę czasu, więc nie sprawdzą się one w przypadku gwałtownej zmiany pogody.

Z kolei zadaszenia z mechanizmem elektrycznym można zaprogramować tak, żeby markiza samodzielnie złożyła się w czasie intensywnych opadów lub mocnych wiatrów.

Niektóre modele wyposażone są w specjalne piloty sterujące. Dzięki temu nie trzeba wstawać z fotela lub leżaka, aby uruchomić silnik elektryczny. Wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku dzieci, osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Montaż takiego zadaszenia najlepiej powierzyć profesjonalistom, ponieważ błędy przy tym popełnione mogą doprowadzić do szybkiego zniszczenia markizy.

Szklany taras - funkcjonalne i eleganckie rozwiązanie umożliwiające korzystanie z tarasu przez cały rok

Szklany dach nad tarasem umożliwia korzystanie z niego przez cały rok. Jest niezwykle funkcjonalne i stanowi piękną ozdobę. Doskonale chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Pamiętaj też, że możesz zdecydować się na różne warianty zabudowy tarasu np. na szklane zadaszenie wyposażone w rolety przeciwsłoneczne. Takie konstrukcje muszą być odpowiednio wykonane i zamontowane. Stąd zadanie to najlepiej powierzyć specjalistycznej firmie z wieloletnim doświadczeniem.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://tarasfactory.pl/oferta/zadaszenia-tarasowe/dachy-szklane/.

Komentarze