Styl nowojorski w kuchni

Styl nowojorski w kuchniNowy Jork to przestrzeń łącząca w sobie wpływy wielu kultur, odzwierciedlenie tego zjawiska znajdziemy również w stylu nowojorskim we wnętrzach. Aranżacja kuchni w tym stylu nie zamyka się w sztywnych ramach i ściśle określonych wyznacznikach. Często jest to bogactwo dodatków, szklanych, połyskujących powierzchni i pięknej armatury kuchennej.

Styl nowojorski to przede wszystkim eklektyzm, który skupia się wokół stylu glamour i klasycznego designu, ale to nie wszystko - to także wpływy art deco, vintage, etno i orientu. Połączenie tych wszystkich elementów pozwala stworzyć wnętrza oryginalne i niepowtarzalne. Jednak trzeba pamiętać o tym, że każdy dodatek powinien być dobierany z uwagą, gdyż umiejętne zgranie ze sobą pozornie przypadkowych elementów to - wbrew pozorom - duże wyzwanie.

Styl nowojorski w kuchni

Nowojorskie kolory i materiały

Wnętrza w stylu nowojorskim zachwycają blaskiem i szykiem. Bazą całej aranżacji są jasne kolory: biały, beżowy, kremowy, mleczny, ale też jasne odcienie szarego. Stanowią one doskonałe tło dla intensywnych, ciemniejszych barw: zielonego, zwłaszcza w wersji butelkowej, czerwonego, granatowego, musztardowego żółtego i obowiązkowo złotego. Idealnym rozwiązaniem są drewniane meble, z subtelnymi zdobieniami frontów. Z takimi meblami dobrze łączą się marmurowe lub granitowe blaty. Do tego kafelki o powierzchniach odbijających światło, z połyskującymi i mieniącymi się elementami. Takie zestawienie sprawia, że wnętrza prezentują się szykownie.

Styl nowojorski w kuchni

Styl nowojorski w kuchni

Lśniące powierzchnie i armatura kuchenna

Całość nowojorskiej aranżacji powinna być uzupełniona połyskującymi dodatkami. Kuchenka lub płyta grzewcza wykończone w stali. Garnki, patelnie i czajnik stalowe lub miedziane, a w wersji bardziej luksusowej pojawia się złoto. Ważnym elementem każdej kuchni jest funkcjonalna armatura kuchenna. Tak jest również we wnętrzach w stylu nowojorskim. Armaturę kuchenną najlepiej jest wyeksponować na wyspie kuchennej. Tutaj najlepiej sprawdzi się bateria w stylu glamour - znajdziemy taką w ofercie renomowanego producenta armatury kuchennej, jakim jest firma Kludi. Ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem jest złota armatura kuchenna, ale równie dobrze będzie prezentować się chromowana bateria w połączeniu z czarnym matem (KLUDI Bingo Star XS).

Styl nowojorski w kuchni

Styl nowojorski w kuchni

Autor: www.kludi.com.

Komentarze