Sterownik pompy CO - kiedy warto go zamontować?

Sterownik pompy centralnego ogrzewaniaSterowniki pompy centralnego ogrzewania (CO) to urządzenia, które pozwalają na bezobsługową pracę pompy. Kiedy warto zdecydować się na ich zamontowanie?

Nowoczesne sterowniki pozwalają na znacznie prostsze korzystanie z różnego rodzaju instalacji i urządzeń. Znalazły one zastosowanie również w instalacjach centralnego ogrzewania.

Czym jest sterownik pompy CO?

Urządzenie takie, jak sterownik pompy CO - https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-pompa/sterowniki-pomp to urządzenie elektroniczne, którego celem jest obsługa pompy centralnego ogrzewania. Pozwala ono na automatyczne sterowanie ogrzewaniem, a także przedłuża przez to żywotność kotła CO. Najczęściej sterowniki tego typu montowane są w mniejszych instalacjach grzewczych, w których sterownik kotła nie steruje pompą CO.

Jak działają sterowniki pompy CO?

Sterowniki tego typu wyposażane są w czujniki temperatury CO i na podstawie odczytanych z nich danych zarządzają działaniem kotła centralnego ogrzewania. W wyznaczonych temperaturach sterownik pompy CO będzie uruchamiał lub też wyłączał pompę. W rezultacie pompa nie będzie uruchamiała się bez potrzeby.

Sterowniki pompy CO mogą posiadać także dodatkowe funkcje:

  • funkcja ochrony przed zamarzaniem - zabezpiecza ona pompę CO przed zamarzaniem w określonej temperaturze, powoduje ona włączenie pompy wtedy, gdy temperatura będzie wynosiła 5 stopni Celsjusza
  • funkcja antystop - zabezpiecza pompę przed zastaniem w okresie poza sezonem grzewczym, powoduje je automatyczne włączenie w danych terminach

Dlaczego warto zdecydować się na sterownik pompy CO?

Zamontowanie sterownika pompy centralnego ogrzewania pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją kotła centralnego ogrzewania, a także zapobiega jego awariom. Dodatkowo, zastosowanie tego typu sprzętu zapewnia większy komfort z użytkowania instalacji - system grzewczy może pracować automatycznie, a także robi to wydajniej.

Gdzie można kupić sterownik pompy CO?

Aktualnie urządzenia takie, jak sterownik pompy CO można zakupić w wielu różnych sklepach specjalizujących się w dostawie urządzeń do instalacji centralnego ogrzewania.

Komentarze