Stalowe drzwi z Krakowa - idealne do domu

Stalowe drzwiOprócz drewna i tworzyw drewnopochodnych popularnym materiałem do wytwarzania drzwi wejściowych jest również stal. Gwarantuje ona bezpieczeństwo i szczelność. Ponadto drzwi wykonane ze stali znakomicie wpisują się w estetykę wielu aranżacji domów i ogrodów. Poznaj wszystkie zalety stalowych drzwi i przekonaj się, że warto zamontować je w swoim domu.

Zatrzymaj ciepło w domu dzięki stalowym drzwiom

Jedną z podstawowych zalet stalowych drzwi są ich doskonałe właściwości termoizolacyjne. W zależności od grubości skrzydła, a także obecności przeszklenia współczynnik przenikania ciepła wynosi od 1,1 do 0,6W/m2K. Obecność przeszklenia delikatnie obniża właściwości termoizolacyjne, dlatego w nowoczesnych drzwiach stosuje się tafle hartowanego szkła, które utrzymują dobry współczynnik termoizolacji. Ponadto szyby otaczane są ciepłymi, tworzywowymi ramkami dystansowymi, które także izolują ciepło.

Bezpieczeństwo - jedna z podstawowych zalet drzwi stalowych

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Najsilniej odczuwamy ją we własnym domu. Warto więc pamiętać o tym, że stalowe drzwi dają możliwość zastosowania wielu antywłamaniowych rozwiązań, które zagwarantują bardzo wysoki standard bezpieczeństwa. Należą do nich takie elementy, jak:

  • zamki wpuszczane,
  • zamki pomocnicze,
  • bolce antywyważeniowe,
  • wielopunktowe zamki listwowe,
  • zasuwnice,
  • języki ryglujące,
  • hako-bolce.

Wkomponuj drzwi w aranżację domu i ogrodu

Uniwersalny wygląd stalowych drzwi sprawia, że pasują one do bardzo wielu stylów aranżacji domu i ogrodu. Świetnie wpisują się szczególnie w nowoczesne i minimalistyczne style - np. modernistyczny, futurystyczny czy industrialny. Stal daje możliwość wykonania tłoczonych zdobień lub umieszczenia w niej elementów szklanych. Istnieje tez możliwość nadanie powłoce refleksu lub efektu lustra weneckiego. W przeciwieństwie do drewnianych drzwi stalowe mogą występować w systemie bikolorowym - barwa wewnątrz i na zewnątrz mogą się od siebie różnić. Dzięki temu idealnie wkomponujesz je w wystrój domu i ogrodu.

Co charakteryzuje drzwi stalowe?

Stalowe drzwi zewnętrzne to bodaj najbardziej uniwersalny rodzaj drzwi. Są bowiem idealnym elementem wielu nowoczesnych aranżacji, ale również sprawdzają się w obiektach użytkowych lub będących na etapie budowy lub modernizacji. Duże możliwości obróbki stali, tj. tłoczenie, nadawanie kształtu i rozmiarów, grawer, zastosowanie elementów szklanych, sprawiają, że stalowe drzwi można dopasować do wielu różnych wystrojów wnętrz, domów lub ogrodów. Oprócz wspomnianych wcześniej zalet warto wymienić również to, że stal stanowi dobry izolator akustyczny - tłumienie dźwięków z zewnątrz będzie miało duże znaczenie dla osób mieszkających przy ruchliwej drodze lub obok hałasujących sąsiadów.

Gdzie kupić stalowe drzwi zewnętrzne?

Stalowe drzwi najlepiej wybrać u sprawdzonego producenta, który specjalizuje się w produkcji i montażu stolarki okiennej, bram oraz właśnie drzwi. Z pewnością godne polecenia są stalowe drzwi marki Okna Kraków - https://www.oknakrakow.pl/drzwi. Otrzymasz nie tylko jakościowy produkt, ale również możliwość wybory setek rozwiązań, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby.

Komentarze