Sprawdź jaką baterie do łazienki wybrać!

Sprawdź jaką baterię do łazienki wybraćUrządzając i projektując łazienkę należy dobrać odpowiednią armaturę, tak aby była funkcjonalna i pasowała do wystroju wnętrza. Nieodłącznym elementem urządzania każdej łazienki jest odpowiednia bateria łazienkowa. Jaką baterie wybrać do łazienki, aby była ona praktyczna, a jednocześnie stanowiła atrakcyjną ozdobę pomieszczenia?

Jak dobrać baterie do umywalki?

Każda łazienka musi być wyposażona w umywalkę i baterię łazienkową. Są to elementy obowiązkowe, ale nie powinny być dobrane przypadkowo. Dobrze jest, gdy tworzą dobraną parę, z której korzystanie będzie komfortowe a sam ich wygląd będzie przyciągał wzrok wszystkich gości. Jak dobrać baterie do umywalki?

Bateria łazienkowa

Warto wziąć pod uwagę styl danej łazienki i jej wielkość. Praktyczna umywalka jest na tyle duża, że swobodnie można umyć w niej twarz albo dłonie a bateria współgra z nią pod względem rozmiaru. Bateria nie powinna być zbyt duża, ponieważ będzie to powodować chlapanie wody na boki, co utrudni utrzymanie czystości. A model o krótkiej wylewce w połączeniu z obszerną umywalką sprawi, że korzystanie z niej będzie bardzo niekomfortowe.

Na jakie rodzaje baterii umywalkowych można się zdecydować?

Bateria stojąca umywalkowa. Jest to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów. Zainstalowana jest w misie umywalkowej, bezpośrednio w przygotowanym otworze. Miłośnicy nowatorskich rozwiązań mogą zdecydować się na baterię wolnostojącą, która nie jest przytwierdzona do umywalki, ale znajduje się na płycie w jej pobliżu. Taki model doskonale komponuje się z modernistycznymi umywalkami, na przykład wykonanymi z kamienia. Kreują one w łazience strefę relaksu jak w japońskich salonach odnowy biologicznej. Zaletą stojących baterii łazienkowych jest ich szeroki wybór oraz przystępne ceny.

Rodzaje baterii umywalkowych

Bateria bezdotykowa staje się coraz bardziej popularna. Jest to model, który świetnie nadaje się do restauracji, centrów handlowych czy innych budynków użyteczności publicznej. Jednak coraz częściej są one instalowane również w domach prywatnych, ze względu na bezawaryjne użytkowanie i wysoki poziom higieny. Jak działają tego typu baterie umywalkowe? Posiadają one fotokomórkę, która pod wpływem ruchu, uruchamia strumień wody. Gdy cofniemy ręce lub po przekroczeniu pewnego okresu, dopływ zostaje odcięty. Zaprogramować można temperaturę wody oraz to jak ma wyglądać strumień. Największą zaletą tego wyboru jest wysoki poziom higieny. Nie dotykając kurków brudnymi rękoma, nie dochodzi do przenoszenia bakterii i zarazków. Bateria przez długi czas pozostaje czysta i lśniąca. Minimalizuje też ryzyko zalania, gdy na przykład dzieci zapomną zakręcić wodę, ponieważ wyłączą się ona automatycznie.

Wybór baterii umywalkowej

Bateria kaskadowa to bardzo nowoczesny wybór. Kojarzy się z wodospadem, dzięki czemu wprowadza do łazienki odprężający nastrój. Woda z niej wydobywa się z mniejszym hałasem, co wpływa na komfort użytkowania. Baterie kaskadowe mogą być nawet wyposażone w diody LED, które podświetlają strumień, co nadaje im jeszcze bardziej atrakcyjnego wyglądu. Strumień z tego typu baterii jest delikatny i rozproszony, dzięki czemu przyczynia się do oszczędności w zużyciu wody.

Montaż baterii łazienkowej - na co zwrócić uwagę?

W zależności od rodzaju wyposażenia można znaleźć modele baterii stojące, czyli sztorcowe albo montowane w ścianie. Baterie stojące mogą być mocowane na obrzeżu umywalki, na blacie albo w podłodze. Montaż baterii łazienkowej głównie będzie zależeć od typu zakupionego produktu. Montując je samodzielnie należy pamiętać o zaopatrzeniu się w syfon. Warto też zwrócić uwagę na rozmiar gwintów i wężyków do podłączenia instalacji. Najczęściej jest 3/4 albo 1/2. Gdy wężyki okażą się zbyt krótkie, być może trzeba będzie wymienić je na dłuższe. Zawsze warto zapoznać się z instrukcją montażu zamieszczoną na konkretnym modelu. Należy również pamiętać o odcięciu dopływu wody do instalacji, zanim przystąpimy do pracy.

Montaż baterii łazienkowej

Dobrze dobrana bateria umywalkowa jest funkcjonalnym wyposażeniem łazienki. Posłuży nam na długie lata i jednocześnie będzie stanowić atrakcyjną ozdobę. Jeśli szukasz odpowiedniej baterii do swojej łazienki sprawdź różne modele na stronie https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/armatura-lazienkowa/baterie.html.

Komentarze