Spodnie robocze do prac przydomowych - jakie wybrać?

Spodnie ogrodoweOdzież robocza stanowi niezbędne wyposażenie w niemal każdej pracy, także tej wykonywanej w warunkach domowych. Jej zadaniem jest ochrona codziennego ubioru przed zniszczeniem na skutek kontaktu z ostrymi przedmiotami, smarami czy farbami.

Wykonywanie prac montażowych lub konserwacyjnych odbywa się też często w spartańskich warunkach - na kolanach, drabinie, niezbyt czystym podłożu. Do takich zadań warto wybrać odpowiednie spodnie robocze.

Spodnie robocze męskie a komfort pracy

Wybierając strój roboczy do prac przydomowych, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Są one podobne do tych, które decydują o doborze ubioru do pracy w zakładzie czy firmowym warsztacie.

Zwykle jednak w warunkach domowych ubiór nie jest narażony na tak drastyczne i agresywne środki chemiczne czy techniki i narzędzia. Podstawowym kryterium, jakim warto kierować się przy wyborze ubioru, jest komfort.

Prace wykonywane w przysiadzie, skłonie, na kolanach oraz w innych nietypowych pozycjach wymagają swobody ruchów. Dlatego spodnie robocze męskie czy damskie powinny być w miarę luźne, ale na tyle dopasowane do sylwetki, aby nie przeszkadzały w chodzeniu i nie zsuwały się z bioder. Pomagają w tym elastyczne gumy i ściągacze.

Od spodni do prac przydomowych nie wymaga się bogatego wyposażenia w liczne kieszenie, patki, paski do mocowania narzędzi. Nie bez znaczenia są jednak specjalne wzmocnienia kolan oraz kilka podręcznych kieszeni na detale montażowe, miarkę czy wkrętak.

Wytrzymała tkanina i solidne wykonanie

Podobnie jak w przypadku stroju roboczego BHP, tak i ten do prac przydomowych powinien być wytrzymały. Decyduje o tym tkanina, z której uszyto spodnie. W tej roli najlepiej sprawdza się poliester, który nie tylko jest odporny na uszkodzenia, przetarcie i przecięcie, ale także jest łatwy do utrzymania w czystości. Dobrze też, jeśli ma nieco wyższą gramaturę, zwłaszcza w przypadku odzieży używanej jesienią i zimą.

Z poliestru i bawełny są wykonywane spodnie robocze letnie - wytrzymałe, a jednocześnie przewiewne i dobrze odprowadzające pot. Odpowiednim wyborem do prac przydomowych są też spodnie robocze jeansowe.

Równie istotne jak tkanina jest wykonanie ubioru. Wybierając spodnie robocze męskie do prac przydomowych, warto zwrócić uwagę na płaskie, podwójne szwy oraz dodatkowe wzmocnienia ich zakończeń. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że podczas wchodzenia na drabinę czy naprawy samochodu w garażu w pozycji leżącej, żaden szew nie rozpruje się, a kieszeń nie ulegnie oderwaniu pod ciężarem kombinerek.

Spodnie robocze do pasa czy ogrodniczki?

Wybór pomiędzy spodniami roboczymi a ogrodniczkami jest kwestią upodobań i osobistego komfortu, ale też zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Nie każdy lubi szelki, które dodatkowo ogrzewają górną część ciała, co w okresie letnim może być problematyczne. Ponadto źle dopasowane będą spadać z ramion, doprowadzając do frustracji, a niekiedy też stwarzając zagrożenie.

Z drugiej strony spodnie ogrodniczki męskie robocze i podobne modele damskie lepiej chronią ciało przed zabrudzeniem farbą podczas malowania czy ziemią przy pieleniu grządek.

Jednocześnie są lepiej wyposażone w kieszenie i paski na różne narzędzia oraz nie grozi im zsunięcie się z bioder podczas skłonów czy przysiadów. To również powód, dla którego są lepszymi spodniami na zimę czy do pracy w niższych temperaturach na zewnątrz budynku.

Gdzie kupić spodnie robocze męskie do prac przydomowych?

Po ubiór roboczy do pracy w domowym warsztacie czy ogrodzie warto udać się do sklepu, który oferuje profesjonalną odzież BHP dla firm. Takim sklepem jest Grapil, specjalizujący się w dystrybucji odzieży roboczej dla różnych branż, w tym także dla branży HoReCa.

Asortyment obejmuje również spodnie robocze męskie w różnych wariantach - do pasa, ogrodniczki, ocieplane i szorty na lato, wykonane z bawełny lub poliestru o wysokiej gramaturze oraz mieszanki tych włókien.

Większość oferowanych modeli została wyposażona we wzmocnienia kolan, wielofunkcyjne kieszenie, elastyczne ściągacze dopasowujące ubiór do sylwetki oraz wiele innych udogodnień.

Komentarze