Smarownice - co warto wiedzieć? Poradnik

SmarownicaSmarowanie elementów maszyn i urządzeń to jedna z istotniejszych prac konserwacyjnych. Przy aplikacji smarów i olejów niezwykle pomocne są smarownice. Co warto wiedzieć na temat dostępnych na rynku smarownic? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Rodzaje smarownic

Możemy wyróżnić kilka rodzajów smarownic, są to:

  1. Smarownice pneumatyczne - w przypadku smarownic pneumatycznych paliwem jest sprężone powietrze, decydując się na zakup takiego urządzenia musimy pamiętać również o sprężarce. Smarownice pneumatyczne sprawdzają się w miejscach, w których nie ma możliwości skorzystania z energii elektrycznej. Wśród zalet omawianych urządzeń wymienić możemy bezproblemową obsługę, trwałość i wydajność.
  2. Smarownice ręczne - smarownice ręczne zazwyczaj mają niewielkie gabaryty, dzięki czemu umożliwiają smarowanie trudno dostępnych miejsc. Wyróżniamy smarownice ręczne punktowe i dwutłokowe.
  3. Smarownice elektroniczne - pojemność zbiorników takich urządzeń jest dość spora i wynosi kilkadziesiąt litrów. Smarownice elektroniczne często wyposażone są w kółka, dzięki czemu bez problemu można transportować je w różne miejsca. Takie urządzenia przeznaczone są w szczególności dla profesjonalistów i należą do dość drogich.
  4. Smarownice nożne - jak sama nazwa wskazuje, są to smarownice obsługiwane nogą. Przed zakupem takiej smarownicy warto upewnić się czy długość wężyka ma odpowiednią długość i umożliwi nam wygodne wykonywanie pracy. Takie urządzenia mają dość spore gabaryty, przeznaczone są zarówno do profesjonalnego, jak i amatorskiego użytku.

Zastosowanie smarownic

Smarownice znajdują zastosowanie zarówno w profesjonalnych, jak i amatorskich warsztatach, są niezbędne w serwisach samochodowych, w gospodarstwach rolniczych, w przemyśle poligraficznym oraz w garażach prywatnych. Dzięki smarownicy możemy zasilić w smar łańcuchy, łożyska, sworznie, przeguby i inne narażone na tarcie elementy. Regularne zabiegi konserwacyjne zwiększą żywotność naszego sprzętu.

Duży wybór smarownic - oferta MB MEGANARZĘDZIA

MB MEGANARZĘDZIA to firma, która oferuje duży wybór różnego typu smarownic, wśród licznych propozycji wyróżnić możemy zarówno smarownice pneumatyczne, jak i ręczne oraz nożne. Ponadto firma oferuje akcesoria do smarownic, między innymi pistolety czy wężyki do smarownic.

Wszystkim profesjonalistom, jak również amatorom, którzy szukają różnego typu smarownic podpowiadamy, że oferta MB MEGANARZĘDZIA jest godna uwagi.

Komentarze