Przebieralnia basenowa - jak ją zagospodarować i wyposażyć?

Szafki basenoweWyjście na basen jest dla wielu osób przyjemnością. Relaks po dniu wypełnionym obowiązkami w przyjemnie ciepłej wodzie, to jedna z lepszych form spędzenia wolnego czasu. Nie zawsze jednak wyobrażenie pokrywa się rzeczywistością - za mocno chlorowana woda, tłoczno na pasach pływackich i zaniedbane przebieralnie. To może mocno zniechęcić do ponownego przyjścia w takie miejsce.

Przestrzeń praktyczna i estetyczna

Najważniejsza jest przebieralnia, która powinna zapewnić maksimum intymności, o co jest w większości przypadków bardzo trudno. Ne wszyscy są zadowoleni z faktu przebierania się z grupą obcych ludzi lub zakładania bielizny pod ręcznikiem. Dla niektórych są to czynności bardzo krepujące i zawsze powinno znaleźć się takie miejsce, w którym będzie można przebrać się na osobności. Kabiny prysznicowe powinny być zamykane, bądź oddzielone ściankami działowymi.

Z kolei w szatniach powinny być przebieranie przyścienne, które umożliwiają pełną swobodę i gwarantują intymność. Bardzo ważne jest też zamykanie kabiny od wewnątrz, co wzmacnia komfort psychiczny osoby z niej korzystającej. Oczywiście nie można zapomnieć o kwestii estetyki i trwałości. Liczą się stabilne, regulowane profile, odporne na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Drzwi mogą być wyposażone w mechanizm samodomykający się, np. sprężynowy.

Ich kolorystyka jest również bardzo ważną. Minęły już czasu obskurnych, białych drzwi w basenowych przebieralniach. Jeśli basen ma być miejscem relaksu i przyciągać nowych klientów, powinien być tak zaprojektowany, aby każda ze stref spełniała wszelkie wymogi sanitarne i estetyczne.

Szafki basenowe - poręczne i pojemne

Szafki basenowe powinny być przede wszystkim bezpieczne i czyste - na zewnątrz oraz w środku. Materiały z jakich są zrobione, muszą gwarantować ich trwałość i odporność na wilgoć, której na basenie nie brakuje. Bardzo dobrym surowcem na tego typu szafki jest płyta HPL - https://hplsystem.pl/produkt/szafki-basenowe-hpl-typu-s/. Szafki są bardzo trwałe, odporne na wodę i mają odpowiednią grubość - 4mm plecy, a korpusy i fronty 10 mm. Mogą być wyposażone w zamki wrzutowe, bateryjne na kod czy bezprzewodowe otwierana za pomocą opaski. Wybór jest naprawdę duży. Zdecydowanie się na tańszą alternatywę to plastik i metal, które w żadnym stopniu nie dorównują płycie HPL. Można ją malować na różne kolory, dzięki czemu oprócz funkcji praktycznej spełnia tez zadanie dekoracyjne. Idealnie wpisuje się w aranżacje każdego wnętrza. Oczywiście nie można zapomnieć o ławce, która znajduje się poniżej szafki, a służy jako miejsce do siedzenia czy jako półka na niezbędne akcesoria basenowe. Korzystając z niej, można się sprawnie przepakować. Tutaj zazwyczaj wybór jest taki: malowana proszkowo, ocynkowana lub połączenie tych dwu rodzajów ławek.

Przestronne i bezpieczne wnętrze

Dobrze zaprojektowana szafka wygląda nie tylko ładnie, ale też spełnia swoje zadanie praktyczne. W jej wnętrzu znajduje się jedna duża przestronna komora lub kilka funkcjonalnych przegródek. Niektóre z nich wyposażone są w wieszaki oraz wywietrzniki. W każdej basenowej szafce powinna zmieścić się bez problemu torba sportowa, buty, ręcznik, ubranie i kosmetyki. Na wieszakach można zawiesić kurtkę lub inne okrycie wierzchnie, chroniąc je tym samym od wygniecenia. Szafka ze sprawnym zamykaniem gwarantuje dobrą ochronę, dlatego bez obaw można zostawić w niej dokumenty, kluczyki do samochodu czy telefon. Wysokiej jakości laminat HPL jest tworzywem bardzo trwałym, termo utwardzonym i warstwowym. Po wyjściu z wody można bc pewnym, że zostawione w szafce rzeczy będą suche i przyjemnie ogrzeją zmarznięte ciało.

Różne kolory i kształty szafek dopasują się idealnie do danego wnętrza. To wyjątkowa inwestycja na lata.

Komentarze