Profesjonalna dezynsekcja - jak przygotować mieszkanie?

DezynsekcjaInsekty uprzykrzające życie domowników to powód, aby zainteresować się profesjonalnymi usługami dezynsekcji. Metody stosowane przez specjalistów są nie tylko skuteczniejsze od domowych rozwiązań, ale również bezpieczniejsze. Dbają oni o zachowanie środków ostrożności i wiedzą, jakie kroki podjąć, aby pozbyć się niechcianych gości z Twojego domu. Jak przygotować się na wizytę techników? Sprawdź, co należy wiedzieć, zanim zapukają do Twoich drzwi.

Kiedy jest potrzebna dezynsekcja?

Na wstępie należy obalić mit, że bytowanie insektów w mieszkaniu powiązane jest z brakiem higieny mieszkańców i brudem. Warunki panujące w gospodarstwach domowych, nawet tych bardzo schludnych, stwarzają idealne warunki do rozwoju różnego rodzaju stworzonek. Miejsce u boku człowieka szczególnie upodobały sobie: pluskwy domowe, karaluchy, mrówki, prusaki, rybiki cukrowe, pchły, muchy, gzy, meszki, mole i inne.

Kiedy zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy zwalczającej tych niechcianych gości? W przypadku wykrycia insektów w naszym domu najlepiej szukać pomocy jak najszybciej. Im prędzej podejmiemy się odpowiednich działań, tym skuteczniejsze będą rezultaty. To szczególnie ważne w przypadku występowania pluskwy domowej. Jest to wyjątkowo trudny w zwalczaniu rodzaj pasożyta. Najczęściej znajdziemy go w spojeniach mebli, w szczelinach ścian, za ramami obrazów, ale również na zasłonach i żaluzjach. W takiej sytuacji najlepiej od razu zwrócić się do specjalisty, oferującego usługi DDD. A jaka jest cena takiej usługi? Dezynsekcja Białystok odpowiada na potrzeby klientów i dopasowuje koszt do rozmiarów mieszkania oraz obranej metody zwalczania insektów.

Dezynsekcja

Dezynsekcja mieszkania - jak się przygotować?

Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi z pewnością przeprowadzą analizę siedlisk insektów, jednak warto zrobić to też samemu. Nie tylko ułatwi to pracę specjalistom, ale zwiększy skuteczność dezynsekcji.

Przed przybyciem techników, usuń z pomieszczeń żywność, karmę dla zwierząt, dziecięce zabawki oraz przedmioty przeznaczone do higieny osobistej. W miarę możliwości możesz również wynieść ubrania, jednak uważaj, aby nie przetransportować z nimi samych insektów. Jeśli ubrania zostaną w mieszkaniu, należy je wpierw uprać przed nałożeniem.

Odsuń wszystkie meble i otwórz kanapy. Bezwzględnie zabierz z mieszkania wszystkie zwierzęta domowe. Szczególnie narażone na działanie środków owadobójczych są zwierzęta bytujące w wodzie. Jeśli to możliwe, postaraj się przechować je z dala od pomieszczenia poddawanego dezynsekcji jeszcze przez kilka dni. W dużej części środków insektobójczych znajduje się substancja nazywana permetryną. Jest to substancja wysoce groźna dla kotów.

Co jeszcze warto zrobić, zanim w naszym domu pojawią się specjaliści? Możemy sięgnąć po doraźne środki do dezynsekcji, dostępne w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Takie preparaty mogą częściowo wyplenić niechcianych gości i wywabić ich, co dodatkowo ułatwi pracę techników.

Czy dezynsekcja jest szkodliwa dla ludzi?

Dezynsekcja przeprowadzana jest za pomocą silnych substancji chemicznych. Nie ma co ukrywać, że źle przeprowadzona może być szkodliwa również dla ludzi. W jakich wypadkach należy zachować ostrożność? Gdy usługa przeprowadzana jest za pomocą nośnych preparatów owadobójczych, koniecznie należy dokładnie wywietrzyć pomieszczenie poddawane opryskowi. W przeciwnym wypadku wdychanie środków może doprowadzić do podrażnienia dróg oddechowych. Dodatkowo warto wyprać pościel w wysokich temperaturach.

Dezynsekcja, a już szczególnie zwalczanie pluskwy domowej to trudny i często złożony proces. Przeprowadzenie go samodzielnie może nie dawać wymiernych efektów. W takim wypadku zatrudnij specjalistyczną firmę, która zadba o bezpieczeństwo mieszkańców i skutecznie wypleni insekty z Twojego mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Dezynfekcji - firmą zajmującą się realizacją usług dezynsekcji w Białymstoku.

Komentarze