Pomysły na udekorowanie ściany w salonie - postaw na oryginalność

Dekoracja ścian w salonieZastanawiając się nad ozdobieniem pustej ściany, wiele osób decyduje się na wybór klasycznej opcji, czyli na kupno obrazu. To jednak niejedyne rozwiązanie. Na ścianie w salonie może zawisnąć szereg innych ozdób, które sprawią, że pokój będzie wyglądał oryginalnie i interesująco.


Na ścianie nie tylko obraz

Urządzenie salonu w niebanalny sposób nie należy wcale do najłatwiejszych zadań. Wiele osób, w celu ozdobienia pustych ścian, decyduje się na powieszenie na nich obrazów. To najpopularniejsze, jednak niejedyne rozwiązanie. Wystrój wnętrz domów i mieszkań staje się coraz odważniejszy. Często ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i budżet właścicieli. W domach i mieszkaniach pojawiają się plakaty, neony, fikuśne tapety, fototapety, czy cegiełki.

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się plakaty. Początkowo plakaty zobaczyć można było głównie na ulicach, dziś coraz częściej pojawiają się w domach. Są to jednak innego rodzaju plakaty. Nie mają one przesłania reklamowego. Zawierają różne rysunki, grafiki np. z filmów, bajek, a także cytaty. Wybór jest tak duży, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wielu zarówno znanych, jak i lokalnych artystów sprzedaje z powodzeniem swoje plakaty, które chętnie kupowane są przez miłośników nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań wnętrzarskich, dzięki czemu na ścianach pojawiają się również plakaty z motywem lokalnym. Wiele osób decyduje się także na stworzenie własnego plakatu i wydrukowanie go np. w internetowej drukarni: https://www.viperprint.pl/produkt/PLA003. Jakość plakatu naprawdę potrafi zachwycić, a ozdobiony ramką wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki. Co więcej, jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. We wnętrzach domów i mieszkań coraz częściej pojawiają się także neony! Neonowe napisy kojarzone głównie z szyldami sklepów, świetnie prezentują się w nowoczesnym salonie np. na ceglanej ścianie. Dodają niepowtarzalnego klimatu i są jednym z najoryginalniejszych pomysłów na ozdobienie ściany w salonie.

Ściany nie do poznania

Czasami wystarczy pomalowanie ściany na oryginalny kolor, aby stała się ona ozdobą samą w sobie. Świetnym rozwiązaniem jest także położenie na ścianie tapety lub fototapety. Wybór wzorów jest tak duży, że każdy bez problemu powinien znaleźć wzór, który mu się spodoba i będzie spójny z resztą wnętrza. W pomieszczeniach urządzonych w stylu loftowym dużą popularnością cieszą się cegiełki na ścianach. Są one niesamowicie klimatyczne i zmieniają charakter całego pokoju. Dostępne są w różnych kolorach np. w kolorze czerwonym, białym czy szarym. Samodzielne kładzenie cegiełek oraz fugowanie to pracochłonny proces. Nie każdy jest sam w stanie dokonać tego rodzaju metamorfozy swojej ściany. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy specjalisty lub wybrać o wiele łatwiejszą opcję, którą jest kupno tapety na ścianę z motywem cegiełek. Tapety doskonale odzwierciedlają prawdziwą cegiełkę – czasem trudno rozpoznać, czy cegiełki są prawdziwe, czy to rzeczywiście tapeta!

Pomysłów na przyozdobienie ściany jest mnóstwo. Kupno obrazu to niejedyne rozwiązanie. Ściana nie musi być nudna. Można ozdobić ją tak, by stała się główną atrakcją w całym pokoju. Kupno plakatu, neonu, tapety lub cegiełek to tylko krople w oceanie pomysłów – są ich setki. Ważnym aspektem, o którym warto pamiętać, jest dopasowanie wystroju ściany do reszty pomieszczenia, tak, aby było ono spójne. Neony świetnie sprawdzą się w np. w przestrzennym, loftowym pomieszczeniu, a plakaty w pastelowych kolorach, świetnie wpasują się w mieszkanie urządzone w stylu skandynawskim.

Komentarze