Płyty gazowe do zabudowy - czym kierować się przy wyborze? Poznajcie top 3 tanich i dobrych modeli

Płyta gazowa do zabudowyWybór płyty gazowej ma znaczenie i to fakt niezaprzeczalny. Z drugiej strony jest naprawdę wiele modeli, zatem znalezienie tego najlepszego i to jeszcze w dobrej cenie może być trudne. Dziś podpowiemy Wam, jak znaleźć najlepsze płyty gazowe i czym kierować się przy wyborze. Przedstawimy Wam też 3 dobre i jednocześnie tanie modele.

Wybór płyty gazowej - o czym trzeba wiedzieć?

Nim przejdziemy do tego, jaką płytę gazową wybrać, musimy poruszyć jeszcze jeden istotny temat, a mianowicie samego gazu. W Polsce występuje kilka rodzajów tego surowca. Gaz może różnić się składem, ale też ciśnieniem, zatem może się okazać, że czasami konieczna będzie wymiana dysz kuchenki, aby ta mogła być zasilana gazem z butli. Oczywiście można też znaleźć płyty gazowe, które wyposażone są we wszystkie niezbędne akcesoria, które umożliwiają podłączenie gazu czy to z butli, czy z instalacji. Płyty gazowe dostępne są w wielu wariantach i poza estetyką należy też kierować się funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem. Najbardziej popularne są te, które posiadają 4 palniki i w tym przypadku oscylują około rozmiaru 60 cm. Jeżeli nie gotujecie dużo bądź też Wasza kuchnia jest nieduża, to możecie zdecydować się na płytę gazową o szerokości 35 cm. Dostępne są też zdecydowanie większe płyty gazowe do zabudowy, które mogą mieć szerokość 80 cm, jak i więcej.

Z jakiego materiału wybrać płytę gazową?

Płyty gazowe do zabudowy mogą być wykonane z różnych materiałów. Można zdecydować się zarówno na emaliowane, ceramiczne, jak i z hartowanym szkłem czy elementami ze stali nierdzewnej. Rzecz jasna, wybór nie powinien być uzależniony tylko i wyłącznie od estetyki. Każdy materiał ma swoje zalety. Można np. zdecydować się na gaz pod szkłem. Taka płyta przypomina z wyglądu płytę elektryczną. Jej powierzchnia jest naprawdę gładka. Taką płytę bardzo łatwo utrzymać w czystości. Łatwe do utrzymania w czystości są również płyty gazowe emaliowane, które jednak nie prezentują się już zbyt nowocześnie, ale na pewno spodobają się miłośnikom stylu retro. Musimy też wspomnieć o stali nierdzewnej. Takie płyty gazowe trudniej utrzymać w czystości, ale z kolei są bardzo trwałe. Dużą popularnością cieszą się też ceramiczne, które łączą w sobie walory praktyczne i estetyczne.

Bezpieczeństwo rzecz ważna, czyli o czym jeszcze trzeba pamiętać przy wyborze płyty gazowej

Płyty gazowe mają wiele zalet i to fakt. Są stosunkowo tanie, proste w obsłudze i w przeciwieństwie do płyt elektrycznych działają, nawet gdy zabraknie prądu. Oczywiście wtedy do zapalenia palnika będzie trzeba użyć zapałek. Płyty gazowe mają też przewagę nad elektrycznymi, gdyż mogą posiadać palnik wok z potrójną koroną, co umożliwia nie tylko szybkie przygotowanie potraw, ale też gotowanie na wolnym ogniu. Można też zdecydować się na płyty, które posiadają timery, ale też zabezpieczenia przed dziećmi. Obowiązkowo na pewno trzeba postawić na płytę gazową z funkcją np. automatycznego wyłączania pola grzania. Płyta gazowa powinna być wyposażona jeszcze w palnik, która po odkręceniu pokrętła automatycznie odcina odpływ gazu w momencie zdmuchnięcia czy zalania płomienia. W ten sposób zyskuje się bezpieczeństwo i ma się pewność, że gaz nie będzie się ulatniał. Skoro to już jasne, to czas poznać dobre, a zarazem tanie płyty gazowe do zabudowy.

Tanie i dobre modele płyt gazowych

Jeżeli szukacie dobrych, a tanich płyt gazowych, to na pewno świetnym wyborem będzie płyta bez płomieni G20 Optimex, którą cechuje nowoczesna estetyka, ale też funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz ekologia. Jest bezpieczna nawet dla osób z rozrusznikiem serca. Posiada wskaźnik ciepła resztkowego, a więc wskazuje, które pole jest gorące po wyłączeniu palnika. Jeżeli szukacie tańszej płyty, ale także nowoczesnej, to polecamy Wam płytę gazową Beko, a dokładnie model HIBG64120SB. Ma naprawdę świetną wydajność i można zaoszczędzić nawet 70% zużycia gazu. Na uwagę zasługuje też płyta Elektrolux CGS6436BX. Palnik speed został zaprojektowany, by szybko nagrzewać naczynia. Płyta gazowa posiada też precyzyjne sterowanie. Łatwo można wyregulować wielkość płomienia.

Komentarze