Oświetlenie schodów - zobacz sprawdzone sposoby!

Oświetlenie schodówSchody znajdujące się w naszych domach to dość nietypowe miejsce, które ciężko odpowiednio zaaranżować. Problemem, z jakim musimy się zmierzyć, jest wybór oświetlenia, które zapewni nam dobrą widoczność na schodach, a jednocześnie będzie pełniło funkcję dekoracyjną.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach w sklepach znaleźć możemy naprawdę ciekawe, niecodzienne propozycje. Sprawdźmy więc w jaki sposób możemy oświetlić schody.

Oświetlenie schodów

Kinkiety - idealne rozwiązanie dla miłośników tradycji

Oświetlenie schodów

W przypadku schodów bardzo często trudno jest nam wykorzystać lampy sufitowe. Wysoki strop nad schodami sprawia bowiem, że większość lamp tego typu zwyczajnie się nie sprawdza. Dlatego też źródło światła dobrze umieścić na ścianie. Jeśli cenisz sobie klasyczne i sprawdzone rozwiązania, postaw na kinkiet na schody. Ta niewielka lampa, która nie zajmie dużo miejsca, a rozjaśni całe schody zapewniając ci bezpieczeństwo. Co więcej, kinkiety na schody są obecnie dostępne w wielu różnych wariantach, wzorach i kolorach, z których z łatwością wybierzesz idealnie pasujący do twojego mieszkania.

Punktowe oświetlenie przy stopniach

Oświetlenie znajdujące się na ścianach może mieć różne oblicza. Poza wspomnianym kinkietem na schody, możemy również zadbać o to, by światło znalazło się niżej i doświetlało stopnie, jednocześnie tworząc ciekawą dekorację. Obecnie w sklepach znaleźć możemy szeroki wybór wpuszczanych opraw do oświetlenia punktowego. To nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które prezentuje się naprawdę elegancko. Co więcej, tak doświetlone schody z pewnością będą w pełni bezpieczne. Jeśli zależy nam na otrzymaniu ciekawego efektu, kolejne punkty oświetlenia powinniśmy umieszczać co drugi lub co trzeci stopień.

Nowoczesne taśmy LED - dla lubiących ciekawe rozwiązania

Nowoczesne taśmy LED

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu nasze schody mogą być dobrze oświetlone, są taśmy LED, które możemy przymocować do krawędzi każdego stopnia lub po bokach schodów. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które cenią sobie nowoczesność i designerskie dodatki. Co ważne, taśmy LED wyróżnia długa żywotność, dzięki czemu jest to rozwiązanie na lata. Diody tego typu zużywają także niewiele energii elektrycznej - nie musisz więc obawiać się, że taki rodzaj oświetlenia będzie kosztowny w utrzymaniu.

Oświetlenie schodów

Jak widzisz, schody w swoim domu możesz oświetlić na wiele różnych sposobów. Co ważne, możesz je również łączyć. Kinkiet na schody z dopasowanym do niego stylistycznie dolnym oświetleniem punktowym stworzyć może bowiem naprawdę ciekawą, niecodzienną kompozycję, która ozdobi twój dom. Wszystkie rozwiązania znajdziesz na dommania.pl.

Komentarze