Nowoczesne budownictwo? Inteligentny zamek do drzwi staje się standardem

Inteligentny zamek do drzwiInnowacyjne rozwiązanie, jakim jest inteligentny zamek do drzwi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości. Dodatkowo, taka propozycja staje się powoli standardem definiującym nowoczesne budownictwo. Warto zatem pomyśleć o inteligentnym otwieraniu i zamykaniu drzwi przy użyciu smartfona. Niezależnie, czy jesteśmy na etapie realizacji inwestycji budowlanej, czy już mamy nieruchomość wyposażoną w drzwi. W tym drugim przypadku montaż rozwiązania jest również możliwy. Co warto wiedzieć o inteligentnych zamkach?

Zamiast tradycyjnych kluczy - smartfon

Na rozwiązaniem, jakim jest inteligentny zamek do drzwi, składa się kilka elementów zestawu, tj. zamek z akumulatorem, bridge umożliwiający połączenie zamka ze smartfonem przy wykorzystaniu WiFi, wkładka modułowa oraz komplet akcesoriów, w tym ładowarka USB, klucze do wkładki oraz klucze montażowe, a także przewód micro-usb z adapterem magnetycznym. Zamek jest dziełem inżynierów marki Gerda, zatem jak łatwo się domyślić, rozwiązanie gwarantuje maksymalny poziom zabezpieczeń, a przy tym wyjątkową łatwość i wygodę, zarówno montażu, jak i użytkowania. Na gerda.com proces montażu został opisany w zaledwie 4 krokach. Możemy samodzielnie wymienić wkładkę i zamontować zamek, następnie zainstalować aplikację i podłączyć bridge. Nawet jeśli nie dysponujemy w tego typu zadaniach doświadczeniem.

Jakie zalety posiada inteligentny zamek? Przede wszystkim to wygoda otwierania i zamykania drzwi bez kluczy. Dzięki funkcji automatycznego otwierania nie musimy nawet wyjmować smartfona z kieszeni czy torebki. Aplikacja będzie powiadamiać nas o każdorazowym otwarciu drzwi oraz ich poprawnym zamknięciu. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli przez dłuższy czas przebywamy poza domem. Co istotne, zamek pasuje do wszystkich typów drzwi z wkładką europrofil.

Nie musimy się martwić o baterię. Możemy za to przyznawać wirtualne klucze

Inteligentny zamek pozwala spać spokojnie. Nie tylko ze względu na poziom zabezpieczeń, jakich dostarcza. Tutaj nie musimy również martwić się o baterię zamka. Ta wystarcza na pół roku pracy zestawu, a gdy już zajdzie potrzeba ładowania akumulatora, zamek sam powiadomi o takiej konieczności. Baterię naładujemy w jedną noc.

Interesującą funkcją, jakiej dostarcza zamek jest możliwość udostępniania tzw. wirtualnych kluczy. Możemy je przyznawać dzięki dedykowanej aplikacji, i dezaktywować w dowolnej chwili, z dowolnego miejsca na ziemi. To opcja, która szczególnie sprawdza się, gdy przekazujemy klucze najemcom lub udostępniamy firmowe pomieszczenia naszym pracownikom.

Komentarze