Narzędzia akumulatorowe, które są niezbędne w każdym warsztacie

Narzędzia akumulatoroweW każdym domu i warsztacie przydatne są narzędzia. Gdy trzeba coś naprawić, dokręcić przeciekający kran, zrobić w ścianę dziurę na nowy obraz lub wbić gwóźdź, wtedy przydatne okazują się takie przedmioty jak śrubokręt, wiertarka, młotek czy kombinerki. Kiedy wystarczą nam narzędzia ręczne, a kiedy będziemy musieli skorzystać z bardziej zaawansowanych urządzeń akumulatorowych, elektrycznych lub spalinowych? Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, w którym przybliżamy specyfikę narzędzi akumulatorowych i przedstawiamy popularne modele, które są niezbędne w każdym warsztacie. Zapraszamy do lektury!

Narzędzia akumulatorowe - specyfika

Narzędzia akumulatorowe to jeden z czterech podstawowych typów narzędzi. Gdy narzędzia ręczne okazują się dla nas niewystarczające, elektryczne zbytnio krępują nasze ruchy (jesteśmy ograniczeni długością kabla, za pomocą którego podłącza się urządzenie do zasilania), nie potrzebujemy również mocy drzemiącej w narzędziach spalinowych, to właśnie urządzenia akumulatorowe okazują się dla nas najbardziej odpowiednie. Są stosunkowo lekkie, mobilne i wydajne – sprawdzają się doskonale przy remontach na średnią skalę i gdy tylko okazjonalnie korzystamy z narzędzi.

Więcej narzędzi akumulatorowych na https://phuabc.com.pl/narzedzia-akumulatorowe

Najbardziej popularne narzędzia akumulatorowe

Narzędzia akumulatorowe mogą zaskakiwać swą różnorodnością - właściwie każdy popularny sprzęt, wykorzystywany przy remoncie ma swój odpowiednik zasilany "baterią". Do najpopularniejszych narzędzi tego typu zaliczamy:

 • Dmuchawy akumulatorowe,
 • Frezarki akumulatorowe,
 • Gwoździarki i sztyfciarki,
 • Kamery inspekcyjne, termowizyjne,
 • Klucze udarowe,
 • Kosiarki i podkaszarki,
 • Latarki i lasery krzyżowe,
 • Młotowiertarki, młoty udarowo-obrotowe, wiertarko-wkrętarki,
 • Myjki do szyb, narzędzia do czyszczenia rur,
 • Nożyce do blachy, nożyce do trawy i żywopłotu,
 • Odkurzacze,
 • Piły i pilarki,
 • Przecinaki do betonu i metalu,
 • Radia i głośniki,
 • Wentylatory.

W poniższych akapitach pokrótce opiszemy działanie i zastosowanie wybranych narzędzi akumulatorowych z powyższej listy (narzędzi akumulatorowych dostępnych na rynku jest oczywiście więcej, wskazane w tym akapicie cieszą się największą popularnością wśród użytkowników).

Akumulatorowe myjki do szyb - szybko i sprawnie pozbądź się brudu

Wiosna to czas mycia okien. Gdy stopniał śnieg, deszcz przestał padać, a pierwsze promienie słońca zaglądają do naszego mieszkania, to od razu odzyskujemy ochotę do życia. Gorzej, gdy okna po zimie są po prostu brudne - wtedy słońce tylko podkreśla wszystkie niedoskonałości. By się ich pozbyć, polecamy użycie myjki akumulatorowej do szyb. To proste w użyciu urządzenie, które znacznie poprawi efekty naszej pracy. Dzięki niemu do naszego życia nie powróci uczucie frustracji związane ze smugami i zaciekami, które pozostają na szybach po myciu okien. Akumulatorowa myjka do szyb czyści gładkie powierzchnie szklane (również lustra), a także odsysa płyn do mycia okien - brudna woda magazynowana jest w specjalnym pojemniku ukrytym w uchwycie urządzenia. Wymienna końcówka (szersza lub węższa) oraz ruchoma głowica sprawiają, że możemy dostosować myjkę do naszych potrzeb, a tym samym dotrzeć we wszystkie trudnodostępne miejsca.

Akumulatorowe kosiarki - z nimi pielęgnacja ogrodu to czysta przyjemność

Idealnie przystrzyżony ogród to często obsesja wielu mężczyzn. Kosiarki akumulatorowe to odpowiednie urządzenia do dbania o średniej wielkości ogród. Do najmniejszych polecamy narzędzia elektryczne, do największych zaś bardzo wydajne kosiarki spalinowe. Wariant akumulatorowy to najbardziej ekonomiczne i wygodnie rozwiązanie. Dzięki regulowanej wysokości ostrza trawa może być przystrzyżona na różnym poziomie (tylko od nas zależy, czy będzie rosła przy samej ziemi, czy może damy jej więcej "swobody" - w zależności od wybranego modelu kosiarki mamy do wyboru stopni umieszczania ostrza). Samo ostrze ma najczęściej średnicę liczącą 48 centymetrów. W zestawie z kosiarką najczęściej sprzedawany jest kosz, do którego trafia skoszona trawa, co ułatwia i przyspiesza pracę. Dzięki konsoli, która informuje nas o stopniu naładowania akumulatora, urządzenie nie zawiedzie nas w najmniej spodziewanym momencie. Kosiarki akumulatorowe mają wiele zalet, może warto odkryć kolejne z nich na własną rękę…?

Narzędzia akumulatorowe, które musisz mieć

Jak pokazują powyższe przykłady, narzędzia akumulatorowe różnego typu to urządzenia, które mogą znacznie ułatwić nam życie. Są poręczne w użyciu, lekkie, mobilne, idealnie wpasowują się w nasze potrzeby. Niezależnie od tego, czy mamy dość mycia szyb, męczy nas sama myśl o używaniu tradycyjnej kosy lub boimy się śrubokrętów, to akumulatorowe odpowiedniki stosowanych do tego przedmiotów sprawią, że praca będzie przebiegała szybko i przyjemnie. Akumulatorowa myjka do szyb, kosiarka czy wiertarko-wkrętarka - to przedmioty, które mogą ułatwić Ci życie i pomóc w codziennych remontach. Przekonaj się o tym sam już teraz!

Komentarze