Napędy do bram przesuwanych - sposoby otwierania, dodatkowe akcesoria

Napędy do bram przesuwanychWiele osób już na etapie planowania budowy domu zastanawia się nad tym, jaką bramę wybrać. To bardzo ważne, bowiem tylko solidna konstrukcja jest w stanie zapienić bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Nie należy również zapominać o tym, że brama powinna być nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna. W końcu to najważniejsza cześć każdego ogrodzenia, a jej wygląd ma bardzo duży wpływ na odbiór całości.

Nowoczesne bramy przesuwne

Obecnie coraz więcej osób wybierając bramy na swoje posesje, decyduje się zainwestować w modele przesuwne, otwierane automatycznie. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w większości przypadków. Korzystanie z takiej bramy jest bardzo łatwe, a dzięki dodatkowym akcesoriom może stać się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Dodatkowe akcesoria do bram automatycznych, odpowiednio dobrane, to również wyższy poziom bezpieczeństwa.

Napędy do bram przesuwanych - w czym tkwi sekret ich popularności?

Automatyka do bram cieszy się coraz większym zainteresowaniem, od dawna systematycznie się zwiększającym. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem pod wieloma względami automatyka przewyższa tradycyjne rozwiązania.

Przede wszystkim automatyczne systemy do bram są bardzo wygodne. Już nie trzeba wysiadać z samochodu i siłować się z bramą, aby przedostać się na posesje. To też oszczędność czasu i ochrona przed ulewnym deszczem czy bardzo niskimi temperaturami.

Automatyczne bramy są również znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu niż te tradycyjne. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że bardzo często posiadają one dodatkowe zabezpieczenia w postaci kodu, szyfru czy popularnego w ostatnim czasie odcisku palca.

Z automatyki skorzystać może każdy. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, szczególnie dla kobiet i osób starszych, które nie mają siły na otwieranie tradycyjnej bramy, która często jest toporna i ciężka do otworzenia.

Jakie dodatkowe akcesoria do bram przesuwnych warto wybrać?

Bramy przesuwne to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które poprzez odpowiednie dodatki może stać się jeszcze bardziej atrakcyjne. Co warto wybrać?

Warto wyposażyć bramę w fotokomórki. Pojedynczy zestaw składa się z odbiornika i nadajnika, które generują wiązkę światła podczerwonego. Jeśli wiązka zostanie przerwana (czyli zostanie wykryta przeszkoda podczas zamykania bramy), to ruch skrzydeł bramy zostanie wstrzymany.

Ciekawym rozwiązaniem jest listwa krawędziowa do bram. Wyróżniamy listwy optyczne, rezystancyjne i mechaniczne. Listwa działa podobnie jak fotokomórka. Wykonana jest z miękkich elementów gumowych, wykrywa przeszkodę bez jej uszkodzenia. W przypadku najdelikatniejszego kontaktu listwy z przeszkodą, do centrali wysyłany jest sygnał do zatrzymania ruchu bramy.

Jak poprawić bezpieczeństwo użytkowania bramy automatycznej? W  tym celu polecamy również rozważyć zainstalowanie lampy ostrzegawczej, która nadaje sygnał wizualny, gdy brama jest w ruchu, co zapewnia bezpieczeństwo osobom znajdującym się w jej pobliżu. Lampy mogą mieć różne wielkości i kształty, a ich wybór należy dopasować do własnych potrzeb. Wszystkie są solidne i trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Jak można otworzyć bramę automatyczną?

Bramy automatyczne można otwierać na dwa sposoby - przewodowo lub bezprzewodowo. Producenci dla zwiększenia komfortu swoich klientów oraz zainteresowania ich swoją ofertą wprowadzają coraz to nowsze i coraz bardziej innowacyjne sposoby na otwieranie bram wjazdowych. Jednym z nich jest skorzystanie z pilota breloczkowego lub napuszkowego . Oba są małe, wygodne, poręczne i proste w użytkowaniu - wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk. Piloty napuszkowe umieszczane są w puszkach instalacyjnych, a ich działanie bazuje na falach radiowych. Więcej na temat bram automatycznych przeczytasz na: https://fpi.com.pl/napedy-do-bram/.

Coraz więcej osób jest zainteresowanych sterownikami do obsługi smartfonem. Tu wystarczy pobrać specjalną aplikację, aby móc szybko i wygodnie sterować możliwościami bramy. Aplikacja pozwala również na ustawienie automatycznego zamykania bramy o ściśle określonej godzinie.

Komentarze