Najlepsze rolety do sypialni dla dorosłych i dla dzieci

Rolety do sypialniNa rynku rolet okiennych jest wiele propozycji, zróżnicowanych pod kątem poziomu przepuszczalności światła, wyglądu i gramatury materiału. Które z popularnych linii będą najlepsze do sypialni dorosłych i dzieci? Czy będzie to ten sam wariant?

Dlaczego rolety są tak popularne?

Rolety okienne od wielu sezonów święcą triumfy w pomysłach na modne i praktyczne aranżowanie wnętrz. Skąd wzięła się ich popularność? Nowoczesne modele są wykonane z materiałów, które się nie gniotą, a ich trwałość jest szacowana na wiele sezonów. Nie zbierają kurzu jak zasłony czy firanki, łatwo dbać o ich czystość i nienaganny wygląd. Tkaniny posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty, dlatego mogą z nich skorzystać nawet alergicy. Atutem rolet jest ich uniwersalny kształt i charakter - pasują praktycznie do każdego stylu aranżacyjnego. Mnogość kolorów i kolekcji sprawia, że wybór jest niemal nieograniczony. Wiele rolet produkuje się w Polsce - warto wspierać lokalne marki i rodzimy kapitał.

Czy warto wybrać rolety do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie służące w pierwszej kolejności do odpoczynku. Wszystko, co znajduje się w jej wnętrzu, powinno pomagać, a nie przeszkadzać w zasypianiu. Istotnym aspektem jest poziom zaciemnienia sypialni. Dlaczego? Bo wiele osób zasypia wyłącznie w całkowitej ciemności. Doskonałym wyborem osłony okiennej - zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych - będzie roleta zaciemniająca (https://decodesign.com.pl/rolety-100-zaciemnienia-77). Ten model gwarantuje najwyższy możliwy poziom zaciemnienia. Jest to produkt, który przydaje się również w innych sytuacjach - nie tylko, by w nocy uzyskać pożądany poziom ciemności niezbędnej do zaśnięcia. Również wtedy, gdy pomieszczenie w ciągu dnia mocno się nagrzewa. To także doskonała propozycja dla osób pracujących w systemie zmianowym lub w nieregularnych porach (dnia i nocy).

Jakie rolety do sypialni dla dorosłych?

Rolety do sypialni osoby dorosłej powinny gwarantować bezpieczeństwo i zachowanie prywatności. Jaki wybrać model? Najczęściej wybór rozgrywa się pomiędzy dwoma propozycjami: roletami zaciemniającymi lub roletami dzień i noc.

Pierwszy rodzaj rolet zapewnia najwyższy możliwy poziom zaciemnienia. W tym przypadku wystarczy rozwinąć roletę do końca, a - gdy istnieje taka potrzeba - zwinąć (całkowicie lub np. do połowy okna). Ten model jest polecany wszystkim osobom, które zasypiają wyłącznie w całkowitej ciemności. W roletach dzień noc ułożone naprzemienne pasy materiału - transparentnego i nieprzepuszczającego - nie tylko wyglądają nowocześnie i zdobią okno, ale również umożliwiają kontrolę ilości wpadającego do wnętrza światła. W zależności od zapotrzebowania w pomieszczeniu można uzyskać efekt "dzień" lub "noc". Ten model jest rekomendowany dla osób, które lubią nowoczesne, geometryczne kształty, a tkanina o gramaturze powyżej 100g/m2 jest dla nich wystarczającą ochroną przed słońcem.

Najlepsze rolety do sypialni dziecka

Jakie rolety będą dobre do sypialni dziecka? Wszystko zależy od jego wieku. W przypadku noworodków najbardziej rekomendowanym modelem są rolety zaciemniające. W pierwszych tygodniach życia zapewnienie maluchowi warunków podobnych do tych, w których przebywał przez ostatnie 9 miesięcy, gwarantuje mu spokój, poczucie bezpieczeństwa i zdrowy sen.

Do sypialni starszego dziecka - kilkulatka lub nastolatka - doskonale sprawdzą się rolety okienne wykonane z półprzepuszczającego materiału. Dlaczego właśnie taki wybór? Dziecko szybko się nudzi, a roletę - za sprawą niskiej ceny oraz łatwego montażu i demontażu - łatwo wymienić na inny kolor.

Komentarze