Na co zwrócić uwagę, wybierając wideodomofon do domu?

WideodomofonSystemy domofonowe z transmisją dźwięku i obrazu są coraz chętniej wybierane przez właścicieli mieszkań oraz domów wielorodzinnych. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, na co zwrócić uwagę, wybierając wideodomofon do domu. Zapraszamy do lektury!

Co to jest wideodomofon i czym różni się do tradycyjnego domofonu?

Użytkownicy poszukujący wideofonu często zadają pytanie, co to jest wideodomofon dwurodzinny i czym różni się do tradycyjnego domofonu. Urządzenia domofonowe z kamerą to sprzęt pozwalający na dwutorową komunikację – głosową oraz dźwiękową – z osobami przebywającymi na zewnątrz budynku. Produkty są często wyposażone w dodatkowy emiter podczerwieni poprawiający widoczność w godzinach nocnych. Nierzadko możliwy jest też podgląd obrazu poprzez aplikację mobilną lub oprogramowanie komputerowe oraz jego zapis i rejestracja.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając video domofon do domu?

Dostępne na rynku wideodomofony to urządzenia posiadające szereg praktycznych funkcjonalności. Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając video domofon do domu?

 • Ekran - duży i czytelny wyświetlacz z podświetleniem to podstawowy wymóg, jaki powinien spełnić dobry wideofon, z którego będziemy korzystać również w nocy.
 • Kamera - układ obrazowania wyposażony w matrycę CMOS, wspomagany emiterem podczerwieni, umożliwi rejestrowanie wyraźnego obrazu również w warunkach nocnych.
 • Obudowa - sprzęt musi być zamknięty w szczelnej, trwałej obudowie odpornej na uderzenia i działanie wilgoci. Warto wybrać produkty ze stali lub tworzywa ABS.
 • Przyciski - w zależności od modelu, urządzenie może posiadać dodatkowe przyciski umożliwiające łatwe sterowanie kilkoma elektrozaczepami.
 • Funkcjonalność - wideodomofony dwurodzinne pozwalają na budowę rozbudowanych systemów domofonowych z transmisją video obsługujących wiele lokali jednocześnie.
 • Automatyzacja - wideofon może zostać zintegrowany z instalacją smart home i służyć do sterowania elementami automatyki budynkowej (np. otwieranie drzwi czy rolet).
 • Integracja z KD - domofony video są często przygotowane do współpracy z systemami kontroli dostępu i pozwalają na sterowanie szlabanem parkingowym, bramą czy furtką.

Nowoczesne systemy domofonowe z kamerą wideo – ze względu na szereg pozytywnych cech użytkowych – są stosowane w wielu miejscach. Gdzie możemy spotkać wideodomofony?

 • Domy wielorodzinne i apartamentowce mieszkalne.
 • Wysokiej klasy obiekty hotelowe i apartamentowe.
 • Biurowce oraz budynki biurowe w zakładach przemysłowych.

Profesjonalne video domofony dwurodzinne z kamerą sprawdzają się doskonale również w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach zlokalizowanych w bloku.

Jakie są zalety oraz zastosowania wideodomofonów dwurodzinnych?

Nowatorskie systemy wideodomofonowe są chętnie wybierane przez użytkowników. Jakie są zalety oraz zastosowania wideodomofonów dwurodzinnych?

 • Dwutorowa komunikacja - domofony video pozwalają na komunikowanie się z osobami przebywającymi na zewnątrz budynku przy pomocy dźwięku i obrazu.
 • Obsługa wielu abonentów - videodomofony umożliwiają podłączenie kilku lokali mieszkalnych do jednego systemu.
 • Kompatybilność z RFID - urządzenia są kompatybilne z transponderami zbliżeniowymi, umożliwiając otwieranie drzwi przy użyciu kart i breloków.
 • Integracja ze smart home - sprzęt może zostać zintegrowany z systemem inteligentnego budynku oraz instalacją do kontroli dostępu.
 • Rejestracja obrazu - dużą zaletą wideofonów dwurodzinnych jest możliwość zapisu video z kamery na karcie pamięci.

Ogromną korzyścią płynącą z wyboru videofonów jest możliwość łatwej identyfikacji obrazowej osób przebywających na zewnątrz obiektu.

Komentarze