Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii prysznicowej?

Elegancka łazienkaDobór odpowiedniej armatury do łazienki jest bardzo ważnym jak również niezbędnym elementem wyposażenia. Jakiego typu zastosujemy baterię musimy przeanalizować już na samym początku projektowania wnętrza. Na etapie prac hydraulicznych fachowcy muszą przygotować odpowiednie podłączenia, aby armatura prysznicowa pracowała w prawidłowy sposób. Główne typy baterii prysznicowych dzielą się na rozwiązania natynkowe i podtynkowe.

Bateria prysznicowa może posiadać podłączenie wyłącznie ze słuchawką prysznicową lub zarówno z rączką prysznicową jak i z deszczownicą. Zastosowanie z górną głowicą jest aktualnie bardzo popularnym rozwiązaniem. Efekt deszczu podczas kąpieli spełnia dodatkowo relaksacyjną funkcję, dzięki czemu po prysznicu czujemy się odprężeni.

Armatura podtynkowa czy natynkowa, które rozwiązanie wybrać?

Baterie łazienkowe oprócz funkcji praktycznych spełniają również ważną rolę estetyczną. Dlatego bardzo ważne jest, by stylistykę armatury dobrać spójnie z designem całej łazienki. Jeżeli chodzi o rozwiązania techniczne, bardzo popularne aktualnie są baterie podtynkowe. Taka armatura prysznicowa wygląda nowocześnie i stylowo. Instalacja ukryta jest w ścianie, dzięki czemu ułatwia to utrzymanie baterii w czystości, gdyż jest mniej elementów zewnętrznych. W przypadku baterii tego typu bardzo istotnym jest zainstalowanie prawidłowe samego elementu podtynkowego, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego systemu prysznicowego. Element ten należy wkuć w ścianę na około 10cm, jeżeli nie ma takiej możliwości warto rozważyć dobudowanie ścianki, często to jedyne rozwiązanie, aby móc zainstalować taki typ armatury. Bardziej klasycznym rozwiązaniem jest armatura natynkowa, która nie wymaga specjalistycznych rozwiązań hydraulicznych. Popularna jest armatura prysznicowa, którą kompletuje się ze słuchawką prysznicową na drążku lub na uchwycie punktowym.

Bateria prysznicowa

Bateria prysznicowa z termostatem czy bez?

Bateria prysznicowa z termostatem to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań na które pada decyzja podczas doboru armatury do kabiny prysznicowej, czy wanny z parawanem. Termostat zadba o utrzymanie stałej temperatury wody, najbardziej dogodnej dla nas podczas prysznica, zazwyczaj jest to 38-40ºC. Dzięki temu unikniemy przypadkowego oparzenia lub zalania się gorącą wodą. Jest to bardzo ważna cecha szczególnie podczas kąpieli dzieci, bezpieczeństwo naszych pociech jest bezapelacyjnym priorytetem. Armatura z termostatem zapewni również oszczędność w zużyciu wody. Minimalizujemy czas potrzebny do ustawienia optymalnej temperatury wody, dzięki temu przyczyniamy się również do dbania o środowisko. Armatura prysznicowa z termostatem, aby działała poprawnie musimy dopilnować prawidłowe podłączenie wody ciepłej i zimnej zgodnie ze sztuką budowlaną. Oczywiście przy każdej baterii znajduje się instrukcja montażu, warto się z nią zapoznać, by cieszyć się wymarzoną armaturą w łazience.

Jakie są kolory baterii prysznicowych?

Producenci armatury prysznicowej działają zgodnie z aktualnymi trendami oferując użytkownikom baterie w szerokiej gamie kolorystycznej. Każda bateria prysznicowa na Ekspercilazienek.pl zachwyca swoim designem i sprawdzi się w wielu wnętrzach. Cały czas najpopularniejsza jest powierzchnia w błyszczącym chromie, ale bardzo mocno dominuje trend koloru czarnego. Czarny mat cieszy się bardzo dużym powodzeniem, szczególnie wśród młodych osób, które decydują się na wnętrza zgodnie z obowiązującą modą. W tym kolorze można dokupić całą gamę pozostałego wyposażenia i akcesoriów łazienkowych, dzięki czemu całe wnętrze będzie spójne stylistycznie. Dużym zainteresowaniem cieszą się również baterie prysznicowe w złotych barwach. Armatura w kolorze złotym, różowego złota czy miedzi nada łazience pałacowego charakteru. Tego typu armatura świetnie sprawdzi się w łazienkach w stylu klasycznym oraz glamour.

Warto przemyśleć na etapie projektowania łazienki na jaką kolorystykę armatury chcemy postawić. Trzeba zadbać o to, by wszystkie baterie, które potrzebujemy zakupić do naszego salonu kąpielowego pochodziły z jednej serii. Dzięki temu nasza łazienka będzie prezentowała się bardzo profesjonalnie i stylowo.

Komentarze