Męczy Cię upał? Klimatyzatory pokojowe pomogą go przetrwać

Przenośny klimatyzatorZmiany klimatyczne sprawiają, że aby doświadczyć bardzo gorącego lata wcale nie trzeba wyjeżdżać z Polski. W sezonie wakacyjnym upały bywają naprawdę nieznośne, nie pomagają ani zaciemniające pomieszczenie rolety, ani otwieranie okien na przestrzał. W przegrzanych pomieszczeniach źle się pracuje, odpoczywa i śpi. Kiedy temperatura jest bardzo wysoka i nie ma wiatru, trudno schłodzić powietrze w mieszkaniu czy w biurze i utrzymać jego stałą optymalną temperaturę bez użycia klimatyzatora.

Dlaczego wietrzenie pomieszczeń nie pomaga?

O tym, że wietrzenie pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, jest konieczne nie trzeba nikogo przekonywać. To niezbędne, żeby się dotlenić. Zastrzyk świeżego powietrza - świeżego, a nie zanieczyszczonego i pełnego alergenów - pozytywnie wpływa na samopoczucie, pomaga się skupić w ciągu dnia i spokojnie zasnąć wieczorem.

Jeśli jednak mieszkamy w centrum miasta, smog można niemal kroić, trwa właśnie okres pylenia roślin, a temperatura jest bardzo wysoka wietrzenie pomieszczeń jest po prostu nieskuteczne. Niska jakość powietrza przy wysokiej temperaturze i bezwietrznej aurze to prawdziwa zmora letnich miesięcy. Warto więc kupić przenośny klimatyzator domowy, który pomoże uzyskać w salonie czy sypialni optymalną temperaturę powietrza, a dzięki funkcji osuszania pozwala na skuteczne zmniejszenie jego wilgotności, utrzymanie jej na komfortowym poziomie, a co za tym idzie - zmniejsza ryzyko rozwijania się szkodliwych drobnoustrojów, grzybów i pleśni.

Klimatyzator pokojowy, jakie ma funkcje?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli przenośnych klimatyzatorów pokojowych, które można ustawić w dowolnym pomieszczeniu w miarę potrzeb. W odróżnieniu od klimatyzacji naściennej, wymagającej zamontowania jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej, połączonych specjalnymi przewodami izolowanych miedzianych rur z freonem oraz kablami do zasilania i sterowania, klimatyzatory przenośne nie wymagają żadnych prac remontowych. To niewielkie gabarytowo urządzenia, które radzą sobie z największymi upałami. Przenośne klimatyzatory domowe mają też rozmaite funkcje dodatkowe.

Klimatyzator Dimplex PC 35AMB oprócz chłodzenia zapewnia również wydajne grzanie, wentylację i osuszanie powietrza. Można go ustawić dokładnie w miejscu, w którym istnieje potrzeba schłodzenia powietrza, a następnie przenieść go w inne miejsce. Model ten posiada układ sterujący umieszczony na obudowie, która dodatkowo wyposażona jest w kółka, co znacznie ułatwia przemieszczanie urządzenia.

Przenośny klimatyzator

DIMPLEX - PC 35 AMB - 3w1 KLIMATYZATOR OSUSZACZ POWIETRZA NAGRZEWNICA - PRZENOŚNY fot. agro-metal.com.pl

Do klimatyzatora dołączony jest wielofunkcyjny pilot wyposażony w wyświetlacz LCD. Sterownik wyposażony jest w 24-godzinny programator czasowy, funkcję „sleep” z trybem uśpienia oraz 3 poziomy prędkości wentylatora w czasie chłodzenia.

Moby Blue S 07E to urządzenie małe gabarytowo, zaprojektowane z myślą o pomieszczeniach, gdzie przestrzeń na ustawienie i podłączenie klimatyzatora jest bardzo ograniczona. Klimatyzator jest mały, ale charakteryzuje się wysoką klasa energetyczną, dużą wydajnością i niskim poziomem emitowanego hałasu. Nie tylko chłodzi, ale także wentyluje i osusza. Model ten sprawdza się w pomieszczeniach, których powierzchnia nie przekracza 18 m2.

Przenośny klimatyzator

BLAUPUNKT Moby Blue MBS07E - Klimatyzator przenośny 3w1 fot. agro-metal.com.pl

Blaupunkt Arrifana A12C chłodzi, wentyluje oraz osusza powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych i obszarach handlowych o maksymalnej powierzchni około 34 m2.

Przenośny klimatyzator

Blaupunkt Arrifana A12C - Klimatyzator przenośny 3w1 (3,2 kW) - chłodzenie, osuszanie, wentylacja fot. agro-metal.com.pl

Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić: 24-godzinny TIMER dający możliwość ustawienia klimatyzatora tak, aby chłodził tylko w wybranych przez nas odstępach czasowych oraz 3-kierunkowy nawiew pozwala na równomierne rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniu.

Przenośny klimatyzator

BLAUPUNKT Moby Blue S 1111E - Klimatyzator przenośny 4w1 (3,2 kW) - chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie, wentylacja fot. agro-metal.com.pl

Moby Blue S 1111E precyzyjnie ustawia temperaturę pomieszczenia w zakresie od 18°C do 32°C z dokładnością do 1°C. Idealnie chłodzi wszystkie pomieszczenia mieszkalne oraz biurowe o powierzchni nie przekraczającej 30 m2. Nie tylko chłodzi, ale także ogrzewa i osusza. W klimatyzatorze tym zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R290, który jest całkowicie bezpieczny dla środowiska.

Nie czekaj do kolejnego roku!

Z uwagi na fakt, że klimatyzatory przenośne nie wymagają wdrożenia żadnych prac remontowo-instalacyjnych, warto zdecydować się na zakup stosownego do naszych potrzeb modelu już od teraz.

Z roku na rok lata są coraz gorętsze, a zmiany klimatyczne postępują bardziej gwałtownie. Żar upalnych dni cieszy jedynie urlopowiczów, którzy korzystają z uroków plażowania. Wszyscy, którzy lato spędzają w mieście, borykają się z kłopotami z termoregulacją, snem, koncentracją uwagi. Klimatyzatory przenośne rozwiązują problemy z nadmiernie wysoką temperaturą natychmiast. Otwieranie okien i wietrzenie w upalne dni oczywiście spowoduje wymianę powietrza, ale w żaden sposób nie przyczyni się do schłodzenia wnętrza. Ciepłe powietrze z mieszkania zostanie zastąpione jeszcze cieplejszym z zewnątrz.

Zobacz ofertę sklepu agro-metal.com.pl i sprawdź dostępne klimatyzatory przenośne: https://www.agro-metal.com.pl/pol_m_DOM_KLIMATYZATORY-293.html.

Konwencjonalne filtry w klimatyzatorach zbierają przede wszystkim większe zanieczyszczenia jak włosy lub kłęby kurzu, ale w nowoczesnych modelach znajdziemy także filtry przeznaczone specjalnie dla alergików, wychwytujące nie tylko alergeny, ale także bakterie i wirusy, a także jonizujące powietrze.

Komentarze