Meble dziecięce, meble dla dzieci

Meble dla dzieciWiększość młodych rodziców nie wie, jak wyposażyć pokój swojej pociechy. Najlepszym pomysłem jest postawienie na klasyczne rozwiązania, które będą służyć dziecku przez kilka lat. Zadbanie, by pokój dziecka był przytulny sprawi, że malec będzie spędzać tam czas z przyjemnością.

Pomysłowe mebelki dla niemowlęcia

Meble, które znajdą się w pokoju niemowlaka powinny przede wszystkim ułatwiać opiekę nad maluszkiem. Najważniejszym elementem jest łóżeczko, dobrze by miało możliwość regulowania wysokości. To proste rozwiązanie jest bardzo praktyczne i sprawia, że gdy malec podrośnie, rodzice nie muszą obawiać się, że dziecko wypadnie z łóżeczka. W przypadku gdy pokoik jest nieduży i nie zmieści się w nim kołyska warto postawić na łóżko bujane, które często ułatwia dziecku zasypianie.

W pokoju niemowlaka nie powinno zabraknąć przewijaka. Warto postawić na klasyczny model i postawić go w miejscu bez przeciągów i łatwo dostępnym, aby przewijanie dziecka nie było utrudnione.

Kolejnym przydatnym meblem jest komoda lub szafa, czyli miejsce, do którego można włożyć ubrania maluszka oraz jego zabawki. Należy pomyśleć o zabezpieczeniu kantów, aby radośnie bawiący się malec nie zrobił sobie krzywdy. Można zainwestować także w pojemniki, do których można wsadzić zabawki dziecka, po zamknięciu pojemnik zamienia się w modne i wygodne miejsce do siedzenia.

Dodatkowe wyposażanie dziecięcego pokoju

Ważnym elementem wystroju pokoju dziecięcego jest dywan. Warto wybrać taki, na którym znajdą się motywy z popularnych bajek, a którego faktura będzie miękka i przyjemna w dotyku. To na dywanie malec będzie raczkował oraz spędzał czas na zabawie. Dobrym pomysłem jest także zakup nawilżacza powietrza, który pomoże uniknąć infekcji dróg oddechowych oraz nawilży błony śluzowe malca.

Przestrzeń zabawy i nauki dla kilkulatka

Kilkulatek często dobrze wie, jak powinien wyglądać jego pokój, warto posłuchać sugestii malca. Należy także kupić meble, które będą odpowiadać bieżącym potrzebom dziecka. Dobrym pomysłem jest stawianie na sprzęty, które można z łatwością przesunąć, gdyż dzieci lubią dokonywać drobnych zmian we własnym pokoiku.

Dla kilkulatka niezbędnym elementem wyposażenia pokoju są regały oraz pudełka, w których będzie mógł przechowywać swoje ulubione zabawki czy książeczki. Trzeba dobrze przemyśleć, w którym miejscu się znajdą, dziecko powinno móc bez trudu się do nich dostać bez pomocy rodziców.

Oryginalne sprzęty dla kreatywnego kilkulatka

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata, to czas, w którym rozwijają wyobraźnię, poznają otaczający je świat, a także dużo rysują, nie tylko po powierzchniach do tego przeznaczonych. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę zamontowanie płyty, po której maluch będzie mógł rysować. Z czasem płyta postawiona przy ścianie stanie się ważnym elementem wystroju pokoju dziecka.

Do pokoju kilkulatka warto kupić kilka krzeseł, które przydadzą się podczas odwiedzin kolegów. Malec spędzi na nich sporo czasu, nie tylko podczas zabaw z rówieśnikami, ale także na oglądaniu bajek. Dobrze, by krzesełka miały regulowaną wysokość oraz wygodne oparcie.

Biurko to kolejny ważny element dziecięcego pokoju. To przy nim dziecko będzie rozwijać zainteresowania oraz odkrywać nowe pasje. Jeśli przestrzeń w pokoiku jest wystarczająco duża, biurko powinno mieć szeroki blat, który dziecko będzie mogło wykorzystać nie tylko podczas nauki, ale też w trakcie zabaw. Światło powinno padać na blat od właściwej strony, u dziecka praworęcznego z lewej, u leworęcznego - z prawej.

https://dedekids.pl

Komentarze