Meble do salonu, czyli jak umeblować pokój dzienny?

Meble do salonuMeble do salonu nadaj stylu całej aranżacji oraz poprawiają jego funkcjonalność. Z tego względu tak ważny jest ich dobór. W zależności od koloru, jaki posiadają meble oraz ich faktury dobieramy dodatki, pasujące kolory ścian czy też dekoracje. Podpowiadamy więc jak urządzić salon praktycznie oraz funkcjonalnie.


Jak dobrać meble salonowe?

Wiele osób zastanawia się, jakie są najważniejsze meble do salonu. Zazwyczaj w centralnej części pojawiają się narożniki lub sofy oraz oczywiście stół z krzesłami. Niekiedy stół zastępowany jest niewielkim stolikiem do kawy - wszystko uzależnione jest od tego, czy salon pełni funkcję pokoju dziennego, czy też jadalni. Ponadto w salonie znajdują się także regały, komody, szafki, a także nowoczesne meblościanki, biblioteczki i witryny. W pokoju dziennym znajduje się zazwyczaj telewizor, z tego względu wiele osób decyduje się także na zakup odpowiednich szafek rtv.

Jak dobrze wybrać meble do salonu?

Meble w jasnej kolorystyce bardzo często wybierają osoby lubiące nowoczesne wzornictwo, dużo przestrzeni oraz światła. Natomiast osoby ceniące sobie klasykę powinny celować w ciemniejsze meble. Zazwyczaj meble dobierane są do kolorystyki wnętrza, ścian, podłogi czy też mebli już wcześniej zakupionych.

Meble do salonu: https://www.meblewojcik.com.pl/rodzaj-pomieszczenia/salon-jadalnia,1.html.

Dobieramy kolory mebli salonowych

Zastanawiając się nad kolorystyką salonu, warto pamiętać, że przesada i nadmiar, mogą na dłuższą metę być drażniące. Czasami lepiej jest zdecydować się na zbliżoną gamę kolorystyczną lub dominujący kolor, do którego dopasujemy pozostałe. Delikatny kontrast w salonie można uzyskać, dobierając barwy ścian do mebli salonowych. Kontrast można także uzyskać wyróżniającą się kolorystycznie sofą lub narożnikiem, a niekiedy ciekawą tapetą.

W salonie powinni być maksymalnie od 3 do 4 kolorów. Większa liczba może wprowadzić chaos, więc należy postępować z tym ostrożnie.

Modne meble do salonu

Podstawą każdego salonu są eleganckie meble takie jak witryny czy komody oraz oczywiście zestaw wypoczynkowy. W Polsce dużą popularnością cieszą się szare odcienie sof posiadających proste kształty. W trendach wnętrzarskich pojawiły się jednak mocne, nasycone barwy takie jak butelkowa zieleń, bordo, malinowy róż czy też musztardowa żółć. W kształcie mebli natomiast można zauważyć powrót do lat 50 i 60. Lekkie sofy na drewnianych nóżkach, meble o lekkiej konstrukcji, również na wyższych nóżkach oraz liczne przeszklenia. Dobierając meble do salonu, warto powtarzać wzory np. wykończenie sofy w podobnym stylu co komody czy witryny. Co więcej, dobrym sposobem na urozmaicenie aranżacji jest ustawienie mebli na różnych ścianach zamiast wszystkich na jednej.

Komentarze