Materac termoelastyczny VISCO - czy warto go kupić?

Materac termoelastycznyW sklepach można znaleźć szeroką paletę różnych materaców. Wśród nich wyróżniają się modele termoelastyczne, z pianki VISCO. Chociaż są drogie, są polecane jako wyjątkowo wygodne. Jak jest w rzeczywistości?

Wybór odpowiedniego materaca ma szczególne znaczenie dla komfortu snu. Przy doborze właściwego modelu należy pamiętać o tym, że to od niego zależy, jak będziemy się wysypiać, dlatego najlepiej nie kierować się wtedy tylko i wyłącznie niską ceną.

Wśród rekomendowanych modeli materaców dla osób poszukujących wysokiego komfortu znajdują się materace termoelastyczne, czyli inaczej VISCO lub memory. Co warto o nich wiedzieć?

Pianka termoelastyczna VISCO - co to jest?

Pianka o właściwościach termoelastycznych to specjalny typ pianki, która reaguje zarówno na nacisk, jak również na ciepłotę ludzkiego ciała. To zaawansowany materiał, który wykorzystywany był przez NASA od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, ale obecnie ma zastosowanie także przy produkcji materaców, kompletów wypoczynkowych, siedzisk.

VISCO to pianka poliuretanowa, do której dodaje się specjalne składniki zwiększające jej gęstość oraz elastyczność. Komórki pianki tego rodzaju pozostają otwarte, pozwalając na łatwiejszą cyrkulację powietrza. Pianka termoelastyczna dopasowuje się indywidualnie do kształtu ciała człowieka, uwzględniając jego ciepłotę. Pozostawia także w sobie niewielki ślad po nacisku, który potem zanika.

Dzisiaj materace z pianki termoelastycznej są bardzo popularne. Można zakupić modele w całości wykonane z tego typu materiału, ale najczęściej jest on łączony z innymi piankami albo z wkładami sprężynowymi dla uzyskania większej stabilności, ale także niższej ceny.

Zalety materaców termoelastycznych:

  • wysoka elastyczność punktowa - pianka VISCO perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając mu anatomiczne podparcie na całej jego długości
  • redukcja dolegliwości bólowych - dzięki swojej gęstości i elastyczności materace termoelastyczne znane są ze swoich właściwości uśmierzających ból szyi, kręgosłupa, zmniejszających napięcie mięśniowe
  • akumulacja ciepła - pianka VISCO zachowuje w sobie ciepło, dając przyjemne odczucie podczas snu, które pomaga także w leczeniu niektórych schorzeń ortopedycznych
  • przewiewność i higiena - otwarta struktura komórek pomaga w cyrkulacji powietrza, dlatego materace termoelastyczne mogą być używane również przez osoby z alergiami
  • możliwość stosowania z regulowanymi stelażami - materace piankowe z pianką VISCO doskonale nadają się do używania na stelażach regulowanych ręcznie lub elektrycznie

Te zalety materaców termoelastycznych powodują, że obecnie mają one wielu fanów na całym świecie. Warto jednak wskazać, że modele te mają również określone wady, które warto poznać przed podjęciem decyzji o zakupie.

Wady materaców termoelastycznych

Przede wszystkim wadą materaców VISCO jest ich dość wysoka cena. Zapłacimy za nie od dwóch do trzech razy więcej niż za podstawowy materac piankowy. Warto jednak wskazać, że materace tego rodzaju są kupowane głównie jako inwestycja w swoje zdrowie, na którym nie warto oszczędzać.

Druga wada materaców termoelastycznych to ich zdolność do akumulacji ciepła, która przez niektórych uznawana jest jako zaleta. Ciepło materaca może nie odpowiadać osobom, które preferują sen na chłodniejszym podłożu.

Warto także wskazać, że materace VISCO najczęściej oferowane są w wersji miękkiej. Jeśli chcemy zakupić materac twardszy wyposażony w piankę termoelastyczną, najlepiej poszukiwać modelu wyposażonego w matę kokosową, która ma właściwości utwardzające.

Autor: www.carpet-zone.pl.

Komentarze

Wit
Mam alergie na lateks. Czy Pianka Visco m nie zawiera w składzie lateksu?
Darmeb
Zgodzę się z tym że materac do najtańszych nie należy jednak na zdrowiu nie warto oszczędzać. Materac termoelastyczny VISCO osobiście uważam że jest produktem wartym swojej ceny
http://salonsypialni.pl