Letni remont - jakie drzwi wewnętrzne?

Letni remontPolacy bardzo często urlopy w pracy wykorzystują na przeprowadzanie remontów. Lato jest znakomitą okazją do malowania, tapetowania, układania płytek, ale także do wymiany drzwi. Kiedy pogoda dopisuje, wszystko szybko schnie, można pracować od rana do wieczora ze względu na to, że dzień jest długi i energii do pracy oraz samodzielnego przeprowadzania remontów jest znacznie więcej niż o innych porach roku.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Oferta drzwi wewnętrznych jest bardzo szeroka. Niektórzy klienci salonów z drzwiami mogą czuć się zagubieni. Jednak tak różne typy drzwi umożliwiają dobranie modelu, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. To często ratunek dla osób, które mają mieszkania nietypowe, wyjątkowo niewielkie lub pragną mieć przestrzeń otwieraną na znaczną szerokość.

Najpopularniejszym typem drzwi, spotykanym właściwie w każdych wnętrzach, są drzwi rozwierane jedno lub dwuskrzydłowe. Drzwi jednoskrzydłowe są lewe lub prawe, dlatego, zanim kupimy skrzydło, musimy zwrócić uwagę na to, jakie będą potrzebne do danego wnętrza. Kiedy stoimy w pomieszczeniu, do którego drzwi się otwierają i zawiasy są po prawej stronie, to drzwi są prawe. Jeśli zawiasy są po stronie lewej, musimy zakupić drzwi lewe. Warto zwrócić uwagę na to, że drzwi łazienkowe różnią się nieznacznie od drzwi pokojowych. Otwierać muszą się zawsze na zewnątrz, nie do wewnątrz łazienki oraz muszą posiadać otwory wentylacyjne lub podcięcie o wysokości 2,5 cm. Tylko takie drzwi gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza w tym często wilgotnym pomieszczeniu.

Impuls

Mniej popularne, ale praktyczne w niewielkich pomieszczeniach są drzwi przesuwne. Oferowane są zarówno w formie jednego, jak i dwóch skrzydeł. Drzwi przesuwne są podwieszone na kółkach, które wprowadzone są do listwy zamontowanej nad otworem drzwiowym. Podczas otwierania drzwi przesuwnych, skrzydło zachodzi na ścianę albo chowa się w niej. Drugi wariant jest niezwykle estetyczny i pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, jednak wymaga budowy specjalnej ściany z profili stalowych i płyt gipsowo-kartonowych. Drzwi przesuwne sprawdzają się w tych pomieszczeniach, w których otwierane tradycyjnie ograniczą przestrzeń do poruszania się. Są też świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy powiększyć zamykaną często przestrzeń. Zamontowanie ich między salonem a jadalnią lub kuchnią, pozwala na zapewnienie większej prywatności, czy ograniczenie noszenia się zapachów podczas gotowania.

Drzwi składane (łamane) i drzwi harmonijkowe to kolejne znakomite rozwiązanie do wnętrz niewielkich. W drzwiach tych na skrzydło drzwi składają się dwa lub trzy pionowe elementy, połączone zawiasami. Podobne do drzwi składanych są drzwi harmonijkowe, jednak złożone są z wielu wąskich elementów. Skrzydło porusza się po szynie, która jest zamontowana w górnej części ościeżnicy. Warto pamiętać, że chociaż rozwiązanie to jest praktyczne i ciekawie wygląda, to panele po złożeniu zmniejszają szerokość otworu drzwiowego.

Ostatnim rodzajem drzwi, mało popularnym w mieszkaniach, są drzwi wahadłowe. Skrzydło drzwi wahadłowych może otwierać się w obie strony, co przede wszystkim wykorzystywane jest w lokalach usługowych, zwykle gastronomicznych. Jednak w domach może być ciekawym rozwiązaniem do przedpokoju, kuchni, spiżarni czy garderoby.

Drzwi, oprócz tego, że otwierają się na różne sposoby, mają także różne szerokości. Skrzydła drzwi uchylnych mają od 60 do nawet 100 cm szerokości, skrzydła drzwi przesuwnych od 80 do 100 cm.

Materiały do wykonania drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne nie tylko różnią się sposobem ich otwierania, ale także materiałami, z jakich zostały wykonane.

Drzwi drewniane produkowane są z drewna litego lub klejonego warstwowo. Klejone z sosny, dębu, buku czy mahoniu mniej się paczą, są trwalsze, mają lepsze parametry techniczne, są też tańsze. Drzwi z płyt drewnopochodnych są bardzo odporne na pękanie, bo wykonane zostały z płyt gładkich, tłoczonych, wiórowych albo pilśniowych. Zwykle producenci wykorzystują twarde płyty MDF i bardzo twarde HDF. Im twardszy materiał, tym drzwi są bardziej odporne na paczenie.

Sempre Onda

Coraz większym uznaniem w nowoczesnych wnętrzach cieszą się drzwi szklane. Drzwi ze szkła mogą być montowane w aluminiowych lub drewnianych ramkach, mogą być też bezramowe. Szkło, z którego wykonuje się drzwi szklane, musi być hartowane albo klejone, dzięki czemu jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Producenci drzwi wewnętrznych

Producentów drzwi wewnętrznych, których produkty możemy kupić w Polsce, cechuje duże zaangażowanie w tworzenie trwałych i różnorodnych produktów. Polską marką, znaną w wielu krajach Europy i obecną w USA jest Porta, firma z Pomorza. Porta Drzwi oferuje nie tylko drzwi wewnętrzne, ale także antywłamaniowe, ognioodporne, dźwiękoszczelne.

Młodszą, ale cenioną marką jest Intenso Doors. Drzwi Intenso to produkty o wysokiej jakości i znakomitej estetyce, idealne zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych, nie tylko do mieszkań, ale też biur i instytucji. Ponad ćwierć wieku temu powstała natomiast marka Dre, której zakłady produkcyjne znajdują się w Gronowie Górnym. Nie ma jednak problemu z tym, by drzwi Dre kupić też w Warszawie i innych miastach naszego kraju. Dre ma olbrzymie doświadczenie w produkcji drzwi wewnętrznych w różnych stylistykach i kolorach.

Verimo

Równie doświadczona i oferująca drzwi wewnętrzne, drzwi wejściowe, techniczne, zewnętrzne, ale także drewniane okna jest marka Pol-Skone. Chociaż firma wywodzi się z Lublina, to w Warszawie Pol-Skone także jest dostępny.

W Bieszkowicach niedaleko Gdyni znajduje się firma Inter Door. W produkcji drzwi wykorzystuje naturalne materiały, przede wszystkim drewno. Marka opracowała własną konstrukcję wytrzymałych drzwi o wysokich właściwościach akustycznych. Warto przyjrzeć się drzwiom Interdoor w salonach w Warszawie, podobnie jak produktom Invado. Invado tworzy drzwi, które można dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od jego wielkości i stylistyki.

Jakie drzwi pokojowe wybrać?

Wybór drzwi podyktowany jest między innymi szerokością ościeżnic, układem mieszkania, wielkością pomieszczeń, ale także indywidualnymi oczekiwaniami klientów salonów z drzwiami. Wystrój mieszkania zależy także od stylu drzwi. Wybierając proste, białe, wpasujemy je w styl nowoczesny lub skandynawski. Przeszklone drzwi drewniane lub pełne z dekorami uzupełnią styl rustykalny, a nawet glamour. Nie bez znaczenia jest także kolor drzwi. Można wybrać modele, które idealnie pasują do barwy okien, podłóg lub konkretnego, wyróżniającego się we wnętrzu elementu. Można też zdecydować się na model wyrazisty, w kontrastowej barwie. Producenci drzwi oferują czasami skrzydła drzwiowe nawet w setce różnych kolorów.

Gdzie duży wybór drzwi w Warszawie?

Poszukując trwałych, estetycznych i ciekawych wizualnie drzwi wewnętrznych, warto wybrać się w miejsce, w którym drzwi wielu producentów można obejrzeć, dotknąć i zamówić szybko oraz w konkurencyjnych cenach. Salon Drzwi w Warszawie to miejsce, w którym stawia się na nowoczesność i jakość prezentowanych i sprzedawanych drzwi pochodzących od wielu producentów. Czołowymi dostawcami drzwi wewnętrznych do salonu są między innymi Porta Drzwi, Intenso, Dre, Pol Skone, Interdoor, Invado i wiele, wiele innych wyróżniających się różnorodną stylistyką i niezwykle szeroką gamą kolorów. Warszawski Salon Drzwi posiada drzwi pokojowe, wewnętrzne, drzwi łazienkowe, łamane, rozwierane, ale także przesuwne, składane i harmonijkowe.

Komentarze