Kupujemy wkrętarkę do użytku domowego - na co zwrócić uwagę?

WkrętarkaPodstawowe prace remontowe to normalna rzecz w każdym gospodarstwie domowym. Jednym z kluczowych narzędzi jest wkrętarka. To urządzenie to absolutne must have domowego warsztatu. Bez jego pomocy niemożliwe byłoby wieszanie obrazów, montaż mebli oraz inne proste remonty. Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę przed zakupem wkrętarki?

Dlaczego zakup wiertarko-wkrętarki to dobry pomysł?

W każdym gospodarstwie domowym można spotkać się z sytuacjami, w których niezbędne jest samodzielne wykonanie drobnych prac remontowych. Skręcanie mebli, wieszanie półek, dekoracji i obrazów to tylko kilka czynności, podczas których niezbędne są podstawowe narzędzia remontowo-budowlane. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w takiej sytuacji poprosić o pomoc fachowca. Nie da się jednak ukryć, że samodzielne poprawki remontowe pozwolą zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy.

Co jednak w przypadku gdy nie czujemy się zbyt pewnie z tego typu urządzeniami? Okazuje się, że nie ma się tak naprawdę czego bać, zarówno wkrętarki, jak i wiertarko-wkrętarki nie kosztują zbyt dużo, a poza tym każde narzędzie remontowo-budowlane posiada także dokładną instrukcję obsługi. Co więcej, w internecie można znaleźć także filmy, które pokazują jak korzystać z tego typu sprzętów.

Jaki model wybrać?

Jedną z podstawowych kwestii jest odpowiedź na pytanie związane z segmentem narzędzi. W sklepach remontowo-budowlanych można spotkać trzy segmenty, które dzielą się na:

  • narzędzia profesjonalne do pracy zawodowej,
  • narzędzia amatorskie do użytku domowego,
  • narzędzia półprofesjonalne.

Najlepszym rozwiązaniem i co najważniejsze oszczędnością czasu jest przemyślenie decyzji zakupowej nieco wcześniej. Podobnie jest także w tym wypadku, jednak tutaj wybór musi być dopasowany do naszych osobistych preferencji. W tej sytuacji będzie można też znacznie wcześniej oszacować budżet. Warto mieć na uwadze fakt, że wiertarko wkrętarka z udarem przeznaczona dla profesjonalistów kosztuje zdecydowanie więcej niż jej amatorski odpowiednik.

Wkrętarka

Czym różnią się między sobą wiertarki?

Oprócz wkrętarek niezwykle popularne są także wiertarki. Zwracając uwagę przede wszystkim na różnice w parametrach można podzielić wiertarki na parę różnych typów. Pierwszym rodzajem są modele manualne, które są napędzane z pomocą naszych własnych mięśni. Drugi typ to wiertarko wkrętarka bez udarowa do użytku amatorskiego. Te sprzęty zazwyczaj mają moc od 500 do 700 W. Do nieco bardziej zaawansowanych prac remontowo-budowlanych sprawdzą się wiertarki udarowe - dostępne w dwóch odmianach - z mniejszą mocą, czyli taką do użytku domowego oraz z większą do prac profesjonalnych. Następną opcją są wiertarko-wkrętarki akumulatorowe, zasilane energią elektryczną pochodzącą z baterii. Jeśli chodzi o ten typ to sporą popularnością cieszy się wiertarko-wkrętarka z udarem Milwaukee. W sklepach dostępne są jeszcze młotowiertarki to narzędzia, które służą do robienia otworów w betonie.

Bity do wkrętarek też są ważne!

Co jednak w przypadku gdy wybierzemy wkrętarkę? Decydując się na zakup tego sprzętu nie sposób nie wspomnieć o bitach. Bity to końcówki wkręcające o sześciokątnym uchwycie. Zazwyczaj producenci w zestawie z tego typu sprzętami oferują kilka podstawowych bitów. Jednak nie da się ukryć, że nie zawsze są one wystarczające, nawet w przypadku domowych prac remontowo-budowlanych. W takiej sytuacji niezbędne jest dokupienie rozbudowanego zestawu bitów o różnych rozmiarach.

Zarówno wkrętarka Milwaukee, jak i wiertarko-wkrętarki to funkcjonalne elektronarzędzia, które pozwalają w znacznym stopniu ułatwiają i przyspieszają prace remontowe. Wybór tego typu produktów na rynku jest ogromny, a ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy.

Komentarze