Kto powinien wybrać narożnik w kształcie U?

Narożnik w kształcie litery UNarożnik w kształcie litery U to połączenie kanapy i dwóch szezlongów, co daje bardzo dużą i wygodną powierzchnię do odpoczynku. Tego typu mebel ma wiele zastosowań i sprawdzi się w różnych pomieszczeniach. Gdzie warto wybrać narożnik w kształcie U? Jakie są jego zalety i jak go ustawić w pomieszczeniu? Mamy kilka praktycznych porad dla osób noszących się z zamiarem kupna takiego narożnika.

Zalety narożnika w kształcie litery U

Bez wątpienia jedną z głównych zalet narożników w kształcie U jest jego wielkość. Duża powierzchnia zapewnia miejsce do odpoczynku dla wielu osób, dzięki czemu narożnik w kształcie U to rozwiązanie dla dużych rodzin. Meble tego typu bardzo często wyposażone są w funkcjonalne zagłówki i oparcia, dzięki czemu można je idealnie dopasować do swoich potrzeb. Narożnik tego typu zapewnia miejsce do odpoczynku dla wielu osób jednocześnie, jest to zatem świetna opcja dla osób, które lubią zapraszać do siebie gości.

Istotną zaletą nowoczesnych narożników w kształcie litery U jest ich różnorodność. Do wyboru są meble pokryte różnego rodzaju tkaninami, a paleta dostępnych kolorów jest naprawdę imponująca. Znalezienie narożnika w kształcie U dopasowanego do stylu, w którym urządzone jest wnętrze mieszkania czy domu nie powinno stanowić dla nikogo problemu.

Wiele modeli narożników w kształcie podkowy posiada funkcję spania. Trzeba przy tym zaznaczyć, że narożniki te po rozłożeniu są niemal tak samo wygodne jak zwykłe łóżko, dlatego też bez obaw można je wykorzystywać zarówno w dzień, jak i w nocy.

Do jakich pomieszczeń wybrać narożnik w kształcie U?

Narożnik w kształcie U świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w pokoju dziennym. Jest to zarówno wygodny, jak i bardzo reprezentacyjny mebel, dlatego też warto wykorzystać go w miejscu, które jest udostępniane domownikom oraz gościom. Oprócz prywatnych mieszkań i domów, narożnik tego rodzaju można wykorzystać także w miejscach użyteczności publicznej. Ciekawą propozycją jest postawienie narożnika w kształcie litery U np. w poczekalni przychodni lekarskiej.

Warto też odpowiedzieć na pytanie, do pomieszczeń, w jakim stylu najlepiej nadadzą się takie duże narożniki? Zdecydowanie najlepiej będą one pasowały do wnętrz o industrialnym i nowoczesnym charakterze. Dużo zależy od tego, jaki materiał i kolor pokrycia wybierzemy. Narożniki w kształcie U w jasnych kolorach, takich jak np. pastele świetnie wpiszą się w styl skandynawski.

Narożnik w kształcie litery U - jak go ustawić?

Choć wiele osób obawia się, ze narożniki tego typu mogą być nieustawne, to prawda jest taka, że świetnie można je wykorzystać i w małych i w dużych pomieszczaniach. Bardzo często narożniki te ustawiane są tak, aby wypełnić dwa kąty pokoju, dzięki czemu nie zajmują zbyt dużo miejsca, pomimo dużego rozmiaru. Wykorzystując narożnik w kształcie podkowy, możemy w prosty sposób wydzielić strefę gościnną nawet w bardzo małym mieszkaniu.

Drugą możliwością jest ustawienie narożnika w kształcie litery U w centralnej części pomieszczenia. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku dużych salonów.