Krzesła barowe do domu - jak je wybrać?

Krzesła baroweWbrew pozorom krzesła barowe nie są jedynie domeną lokali. Coraz powszechniejszym zjawiskiem jest również obserwowanie ich w domowych wnętrzach. W jakich sprawdzą się perfekcyjnie, a w których nie będą miały racji bytu?

Zamiast krzeseł tapicerowanych

W Polsce nadal najpopularniejszym widokiem, jeśli chodzi o krzesła, są właśnie te z tapicerką. Nie ma się czemu dziwić w myśl tego, że darzymy sympatią stare rzeczy. Przypomnijmy sobie, jak wyglądały mieszkania naszych dziadków czy rodziców. Jednakże następują zmiany. Coraz bardziej konserwatywne przyzwyczajenia aranżacyjne odchodzą powoli w niebyt, ustępując nowoczesnym rozwiązaniom. Nie oznacza to oczywiście, że „domowy” styl przestał funkcjonować. Natomiast nie sposób kłócić się z tym, że Polacy chętniej, niż kiedyś decydują się na nowoczesność oraz industrializm. W tych przypadkach krzesła barowe sprawdzają się idealnie.

Wybór przestrzeni

Ustaliliśmy już, że współczesny styl lubi się z tego typu siedziskami. Dlatego powinien on przypaść do gustu właścicielom mieszkania charakteryzujących się taką formą. Natomiast kolejną kwestią jest to, w jakich pomieszczeniach warto byłoby je umieścić. Pierwszym naturalnym skojarzeniem jest kuchnia z aneksem. Powodem tego stanu jest również to, że tapicerka nie łączy się z surowością, więc krzesło barowe będzie świetnym zamiennikiem w takiej konfiguracji. Jeśli posiadamy w naszym salonie lub gabinecie barek, to wybór również będzie oczywisty.

Gdzie nie będą pasować?

Krzesła barowe

Hokery możesz znaleźć na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html

Jak już zostało wspomniane, krzesła barowe nie będą pasować wszędzie. Przede wszystkim nie ma żadnego powodu, aby znalazło się w dziecięcym pokoju. Pomijając niezdrowe skojarzenia, to może on być niebezpieczny. Trzeba zapewnić dziecku stabilne krzesło z na tyle wysokim oparciem, aby przy potencjalnym spadnięciu z niego nie zrobiło sobie zbyt wielkiej krzywdy. Dodatkowo jego poręcze są elementem chroniącym przed tym, aby potomek nie wypadł bokiem. Konstrukcja barowa nie zakłada tego typu zabezpieczeń. Inną kwestią jest jego ograniczona wygoda. Jest to szczególnie uciążliwe, chociażby w pokoju gościnnym, gdy nasz dom odwiedzają goście. Zwłaszcza gdy są to ludzie w podeszłym wieku.

Podsumowanie

Jak widać, krzesła barowe mogą być gustownym dodatkiem odpowiednio zaaranżowanych przestrzeni mieszkalnych. Oczywiście, wszystko z umiarem. Wystarczy sobie wyobrazić, jak kuriozalne byłoby postawienie takich siedzisk naokoło salonowego stołu czy w łazience. Mając jednak świadomość estetyczną, jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał.

Komentarze