Kompresor 100 l - jaki wybrać?

Kompresor 100 lWybór kompresora ma duże znaczenie dla efektywności podejmowanych prac. Aby skutecznie i sprawnie wykonywać obowiązki, trzeba starannie weryfikować parametry kupowanego sprzętu. Niezwykle istotna jest jego pojemność i wydajność w generowaniu sprężonego powietrza. Jedną z propozycji są urządzenia o pojemności stu litrów. Zobacz, jakie jest ich zastosowanie i kiedy warto je wybrać.

Rodzaje kompresorów 100 l

Rynek obfituje w rozmaite modele sprężarek - żeby wybrać odpowiednią, trzeba przede wszystkim sprecyzować oczekiwania względem urządzenia oraz sprawdzić parametry poszczególnych typów. Najczęstszy podział obejmuje kompresory:

  • tłokowe (wyporowe) - powietrze jest w nich zasysane za pomocą specjalnego cylindra wyposażonego w poruszający się tłok. To właśnie on redukuje pojemność i zwiększa ciśnienie,
  • dwutłokowe (dwucylindrowe) - wyróżnia je podwójny stopień sprężania, wynikająca z niego bezproblemowość przepływu powietrza oraz jego wyższe ciśnienie.

Zastosowanie sprężarki o pojemności 100 l

W jakim celu wykorzystuje się urządzenia o pojemności 100 l? Z uwagi na dużą ilość emitowanego, sprężonego powietrza, są one świetnym rozwiązaniem do intensywnych zadań. Wynika to z:

  • dłuższego czasu działania,
  • zwiększonej wydajności w stosunku do mniejszych odpowiedników,
  • uniwersalności i możliwości współpracy z różnymi akcesoriami pneumatycznymi.

Dla kogo kompresor 100 l jest zatem odpowiednim wyborem? Sprawdzi się zarówno w domowym warsztacie czy garażu, jak i w profesjonalnym zakładzie, gdzie praca wymaga zasilania urządzeń sprężonym powietrzem. Jego pojemność nie będzie jednak odpowiednia do dużych zakładów przemysłowych, gdzie konieczna okazuje się inwestycja w większe sprężarki - od 150 l wzwyż.

Producenci

W naszym kraju prym wiodą europejskie marki, gwarantujące wysoką jakość proponowanych modeli, ich niezawodność, a także kompleksową obsługę serwisową. Wśród chętnie wybieranych producentów, cieszących się dużym zaufaniem klientów znajdują się takie firmy, jak: Adler, Airbox, Airpress, FIAC, Geko, Gudepol, Kupczyk i Magnum. Ich renoma w branży wynika głównie ze starannego selekcjonowania oferty dedykowanej klientom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom.

Zalety sprężarki 100 l

Wśród najważniejszych atutów funkcjonalnych, decydujących o użyteczności kompresorów 100 l wymienić należy:

  • mobilność - mają one przeważnie kompaktowe rozmiary, zatem z łatwością można je transportować i przestawiać w dogodne miejsce,
  • ergonomiczną regulację - większość modeli z tego zakresu pojemnościowego jest wyposażona w intuicyjny system kontroli intensywności generowanego powietrza, co pozwala na pełną optymalizację działania urządzenia zgodnie z aktualnymi wymaganiami,
  • ekonomiczność - przeważnie są to sprzęty cechujące się niskim poborem energii.

Dobrze dobrany kompresor 100 l to gwarancja satysfakcjonującego użytkowania, a także jego realnego wpływu na codzienną pracę. Dlatego podczas poszukiwań warto zwracać uwagę zarówno na markę, jak i na parametry fizyczne oraz możliwości wydajnościowe urządzenia.

Komentarze