Kominy stalowe - czy się opłaca?

Stalowy kominKominy systemowe są coraz bardziej doceniane przez inwestorów. Powszechnie zastępuje się nimi tradycyjne kominy murowane. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele, kominy systemowe to ekonomiczne, efektywne i proste rozwiązanie w budownictwie. Sprawdź jaka jest zasada ich działania i dlaczego opłaca się je montować.

Kominy stalowe producent

Kominy stalowe to kominy konstruowane z gotowych elementów. Montaż polega na łączeniu ze sobą poszczególnych części, więc budowa przebiega szybko, a ponadto ryzyko popełnienia błędów konstrukcyjnych jest minimalne. Prosty montaż przekłada się na niższą zapłatę dla fachowców i na większą efektywność całego systemu kominowego. Nic więc dziwnego, że kominy systemowe niemal całkowicie wyparły tradycyjne, budowane z cegły. Części do budowy kominów systemowych można kupić przez Internet. Pamiętaj jednak, żeby zweryfikować wiarygodność producenta. Wybierz elementy polskiej produkcji z niezbędnymi certyfikatami i atestami. Jeśli szukasz sprawdzonego producenta, skorzystaj z tej oferty: https://nasady-kominowe.pl/.

Komin stalowy czarny

W sklepach dostępnych jest kilka typów kominów systemowych. Rodzaj należy dopasować do urządzenia grzewczego. Jeśli ogrzewasz dom olejem opałowym lub gazem, wybierz części wykonane ze stali kwasoodpornej. Taki materiał odznacza się zwiększoną odpornością na kwaśne kondensaty, które szybko zniszczyłyby tradycyjny komin z cegieł. Jeżeli natomiast korzystasz z urządzenia na paliwa stałe np. węgiel, wybierz części ze stali żaroodpornej, które odprowadzają spaliny o temperaturze wynoszącej 600 stopni Celsjusza. Można zamówić również kominy pokryte czarną, żaroodporną farbą. Takie kominy wytrzymują temperaturę osiągającą nawet 1000 stopni Celsjusza. Części kominowe pokryte czarną farbą możesz kupić tutaj: https://nasady-kominowe.pl/kategoria/kominy-stalowe.

Komin stalowy izolowany

Niekiedy pojawia się potrzeba zamontowania dodatkowego komina, a w budynku brakuje miejsca na jego poprowadzenie. W takim przypadku trzeba dobudować komin zewnętrzny. Do jego budowy stosuje się części izolowane. Między dwoma stalowymi ściankami znajduje się warstwa specjalnej pianki, która eliminuje problem zmienności temperatur i skraplania się pary wodnej. Nie trzeba tworzyć specjalnej obudowy ani żadnych fundamentów. To wygodne, proste i ekonomiczne rozwiązanie.

Nasady i wkłady kominowe

Jeśli komin w Twoim domu nie pracuje prawidłowo, trzeba poszukać sposobu na poprawę jego wydajności. Jedną ze skutecznych metod jest montaż nasady kominowej. Można zastosować nasadę stałą lub ruchomą.  Takie elementy mają za zadanie chronić otwór kominowy przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych, czyli np. wiatrów opadających, śniegu i deszczu. Nasady obrotowe i samonastawne mogą dodatkowo wzmacniać ciąg kominowy. U producentów można znaleźć różne rozmiary nasad, ale jeśli potrzebujesz nietypowego modelu, możesz zlecić przygotowanie nasady na zamówienie. Kolejny sposób na zmodernizowanie dotychczasowego systemu kominowego to montaż wkładu. Umieszcza się go w kominach murowanych, żeby przystosować je do nowoczesnych urządzeń grzewczych lub po prostu usprawnić system odprowadzania spalin i dymu. Cena wkładów uzależniona jest od liczby potrzebnych części.

Ile kosztuje komin metalowy?

Cena całego komina systemowego zależy od tego, ile części potrzebujesz i z jakiego materiału zostały wykonane. Za poszczególne elementy do budowy trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Należy również doliczyć cenę montażu, która jest jednak o wiele niższa niż w przypadku budowy tradycyjnych kominów. Na ostateczną kwotę wpływa również to, gdzie dokonujesz zakupu. Jeśli korzystasz z oferty pośredników, marża może być nieco wyższa niż w przypadku składania zamówienia na stronie producenta.

Kominy systemowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli szukasz części do budowy takiego komina, możesz zamówić je wygodnie online u polskiego producenta.

Komentarze