Kiedy warto postawić na modne regały industrialne?

Regał industrialnyRegały industrialne to obecnie niezwykle modny element wystroju wnętrz. Są to meble efektowne wizualnie i bardzo funkcjonalne. Dodatkowo świetnie sprawdzają się w wielu różnych pomieszczeniach. Gdzie warto je wykorzystać? W jakich aranżacjach prezentują się najlepiej? Sprawdzamy.


Regały industrialne - jak wyglądają te uniwersalne meble?

Regały to meble bardzo uniwersalne, ponieważ świetnie sprawdzają się w wielu różnych pomieszczeniach. Przechowywać można na nich książki, jak i różnorodne bibeloty. Obecnie w sklepach królują przede wszystkim modne regały industrialne. Znaleźć je można m.in. w ofercie https://sw-design.pl/regaly.

Styl loftowy wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstał w okresie recesji. Wówczas wiele amerykańskich fabryk adaptowano na mieszkania. Dla loftów typowe są duże przestrzenie otwarte i wykorzystanie takich materiałów jak: metal, naturalne drewno i beton. Do tego dochodzą charakterystyczne lampy oraz widoczne elementy instalacji.

Regały industrialne są meblami bardzo prostymi, minimalistycznymi. Wykonywane są zazwyczaj z metalu i drewna. Są wysoce funkcjonalne, a dodatkowo efektowne wizualnie. Trudno jest przejść obok nich obojętnie.

W jakich aranżacjach regały industrialne sprawdzają się najlepiej?

Regały industrialne stanowią świetne dopełnienie niejednej aranżacji. Łączyć je można np. ze stylem skandynawskim, któremu nadają nieco charakteru. Sprawdzają się też we wnętrzach utrzymanych w stylistyce nowoczesnej. Pole do popisu jest w tym przypadku naprawdę szerokie.

Zdecydowanie najczęściej z regałami industrialnymi spotkać się można w salonach. Służą do eksponowania książek, pamiątek z podróży czy zdjęć. Sprawdzą się też w sypialni lub kuchni. W końcu na otwartych półkach ustawić można w zasadzie wszystko, także przyprawy czy książki kucharskie.

Czym kierować się przy zakupie regału industrialnego?

Nie da się ukryć, że regały industrialne to meble minimalistyczne, dlatego wyglądają na bardzo lekkie. Zazwyczaj produkowane są z drewna i metalu. Świetnie nadają się do przechowywania książek czy eksponowania dekoracji. Mogą mieć różną wielkość. Nie powinieneś mieć więc większego problemu z wybraniem odpowiedniego modelu do swojego domu lub mieszkania.

Jednak na pewno nie powinieneś na takim regale ustawiać zbyt dużej liczby przedmiotów. Są to meble tak efektowne, że nie potrzebują zbędnych dekoracji. Nie ma więc sensu zakrywać ich w całości. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

Komentarze