Kątowniki stalowe i ich zastosowanie w pracach ciesielskich

KątownikAktualnie w sprzedaży jest bardzo wiele złącz ciesielskich, wśród których znajdują się między innymi kątowniki stalowe. Pozwalają one na stabilne łączenie różnych elementów drewnianych, przede wszystkim belek. Bardzo istotne jest, aby wszystkie z kątowników używanych w czasie prac konstrukcyjnych pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Ich wysoka jakość przełoży się na trwałość efektu końcowego.

Aktualnie w sprzedaży jest bardzo wiele złącz ciesielskich, wśród których znajdują się między innymi kątowniki stalowe. Pozwalają one na stabilne łączenie różnych elementów drewnianych, przede wszystkim belek. Bardzo istotne jest, aby wszystkie z kątowników używanych w czasie prac konstrukcyjnych pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Ich wysoka jakość przełoży się na trwałość efektu końcowego. Biorąc pod uwagę to, jak szeroko w rozmaitych działaniach wykorzystuje się drewno, pole do popisu dla złączy tego typu jest niemałe.

Kątowniki przy pracach nad dachami, ale też w innych sytuacjach

Wszelkie konstrukcje o charakterze szkieletowym, gdzie łączone są ze sobą drewniane belki o różnych długościach i przekrojach to naturalne sytuacje, w których kątownik aż prosi się o użycie. Stąd sięgają po nie specjaliści od ciesielstwa odpowiedzialni za wykonywanie więźb dachowych. Wciąż część z nich powstaje w sposób tradycyjny, co wymaga ogromnego doświadczenia oraz precyzji. Warto jednak zaznaczyć, że z kątowników korzysta się też w zakładach skoncentrowanych na wyrobie więźb prefabrykowanych. Poza nimi sięga się też po inne rodzaje złącz ciesielskich, takie jak taśmy montażowe, płaskowniki czy montowane mechanicznie płytki kolczaste. Oczywiście kątowniki są też niezbędne w czasie budowy drewnianych schodów czy elementów architektury ogrodowej - altan czy pergoli. Łączniki te mają rozmaite rozmiary, więc zawsze uda się dobrać optymalne opcje.

Warto wybrać sprawdzony i solidny kątownik

Fachowcy wiedzą doskonale, że wszystkie materiały i akcesoria, z których przyjdzie im korzystać powinny stać na wysokim poziomie. Tak naprawdę jedynie to zapewnia optymalną trwałość uzyskiwanych efektów, a przy tym ich ładną prezencję. Kątowniki stalowe nie są wyjątkiem. Które kupować? Najlepiej te wykonane z ocynkowanej blachy stalowej. Ocynk galwaniczny sprawia, że element jest odporny na procesy korozyjne. Standardowo kątownik ma grubość 1,5 milimetra. Fabrycznie wykonano w nim otwory umożliwiające przytwierdzenie za pomocą gwoździ pierścieniowych, śrub czy kotew.

Jeśli ma być dobrze i tanio, z pomocą przychodzi internet

Coraz większe grono specjalistów, jak i amatorów decyduje się na zakup materiałów i akcesoriów montażowych online, w czym nie ma nic dziwnego. Oferty sklepów internetowych są szerokie, a cenniki często dużo korzystniejsze niż w przypadku punktów stacjonarnych. W temacie kątowników i generalnie złącz ciesielskich w ścisłej krajowej czołówce jest hurtownia e-Armet.pl. - Zapewniamy klientom z całej Polski dostęp do kątowników stalowych, w tym krokwiowych, meblowych czy giętych - mówi pan Przemysław, ekspert sklepu. - Gwarantujemy szybką wysyłkę i najlepsze ceny - dodaje. Warto nadmienić, że w hurtowni tej uda się też kupić wiele innych produktów z zakresu technik montażu, takich jak wkręty, gwoździe czy kotwy.

Komentarze