Kapsułki i sole do zmywarki - jak wybrać odpowiednie?

ZmywarkaKuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki dla siebie i bliskich. Meble i wyposażenie mają kontakt z produktami spożywczymi, więc użytkownicy powinni liczyć się z zanieczyszczeniami, które są trudne do usunięcia.

Jak poradzić sobie z brudem na meblach, urządzeniach AGD, akcesoriach i zastawie? Przedstawiamy kilka naszych sposobów, które pomogą zaoszczędzić mnóstwo czasu, nerwów i pracy. Nie czekaj i sprawdź, co mamy do zaoferowania.

Znaczenie kapsułek do zmywarki

Spotykasz się z opiniami, że zmywarka nie domywa naczyń lub pozostawia brzydkie smugi? W takich momentach możesz mieć pewność, że prawdopodobnie rozmawiasz z osobą posiadającą wiekowy/uszkodzony sprzęt lub używającą tanich preparatów czyszczących. Zamienniki zawsze pozostawiają wiele do życzenia, ponieważ producenci, obniżając cenę muszą częściej postawić na składniki gorszej jakości. Środki typu Finish Quantum Max 100 lub tabletki do zmywarki Fairy zawsze gwarantują satysfakcjonujące rezultaty.

Co sprawia, że Finish Quantum Max 100 są popularnym wyborem klientów? Powodów jest kilka, do podstawowych właściwości tabletek zaliczamy m.in.:

 • brak konieczności namaczania wstępnego,
 • wyeliminowanie smug i zacieków,
 • usuwanie plam z tłuszczu,
 • likwidację przypalonych resztek jedzenia,
 • zapobieganie osadzaniu się tłuszczu w zmywarce,
 • zapewnienie połysku po zmywaniu,
 • ochronę przed kamieniem,
 • ochronę filtrów zmywarki,
 • łatwość eksploatacji,
 • wydajną pracę (nawet w niskich temperaturach),
 • ochronę szkła i srebra.

Jak widać, korzystając z wysokiej klasy produktów czyszczących, ograniczasz ilość pracy i czasu, które niezbędne są do otrzymania zadowalających rezultatów. Warto ułatwić sobie organizację codziennych obowiązków, korzystając z dobrodziejstw technologii.

Czyszczenie blatów, stołów i AGD

Kiedy umieścisz już talerze, sztućce i naczynia w zmywarce, masz chwilę na to, by zająć się blatami oraz sprzętami AGD. Nie da się uniknąć plam i brudu na blacie podczas obróbki soczystych owoców lub sypkich produktów spożywczych (np. mąki). Dodając do tego wilgoć, zmiany temperatur i czas, zwykłe zabrudzenia stają się naprawdę trudnym przeciwnikiem do pokonania. Jak rozwiązać te problemy? Stosując preparaty do czyszczenia kuchni, np. Astonish Kitchen Spray będący uniwersalnym środkiem, który poradzi sobie w każdej sytuacji.

Po co używać soli do zmywarek?

Popularne tabletki do zmywarki Fairy lub ww. Finish Quantum Max 100 to nie wszystko, czego możesz potrzebować. Okazuje się, że gruboziarnista sól do zmywarek Finish jest jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia kuchennego. Jest to produkt, który:

 • chroni zmywarkę, naczynia i sztućce przed kamieniem,
 • zmiękcza twardą wodę,
 • zabezpiecza filtry i spryskiwacze,
 • poprawia pracę zmywarki,
 • pomaga w usuwaniu uciążliwych zacieków.

Sól należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta zmywarki. W większości najnowszych modeli urządzeń znajduje się specjalna szuflada. Wystarczy wsypać do niej wybrany produkt. Jeżeli nie wiesz, gdzie się taka szuflada znajduje, zapoznaj się z instrukcją obsługi lub skontaktuj się z producentem.

Czy można używać soli kuchennej?

Często można spotkać się z opiniami, że sól do zmywarek ma identyczny skład, jak sól kuchenna. Pojawiają się zatem głosy, że swobodnie można z niej korzystać podczas eksploatacji zmywarek jako zamiennika. Nie jest to prawdą, ponieważ w przemyśle wyróżniamy kilka rodzajów soli, np. sól drogową, której nie wykorzystujemy w kuchni.

Sól kuchenna jest bardzo drobna i posiada w składzie jod. Sól do zmywarek ma natomiast formę zbliżoną do granulatu. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia dla szczelin i ruchomych części zmywarki. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu jak najlepszego stanu technicznego urządzenia przez lata, lepiej nie ryzykować. Zainwestuj w sprawdzone produkty cieszące się uznaniem użytkowników.

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi okażą się pomocne i rozwialiśmy wiele Twoich wątpliwości. Zestaw Finish Quantum Max 100 oraz uniwersalne preparaty do czyszczenia kuchni to must have w Twoim mieszkaniu.

Kapsułki i sole do zmywarki znajdziesz w sklepie internetowym Metler.pl.

Komentarze