Kącik do pracy w domu - jak urządzić domowe biuro?

Biuro w domuWcale nie trzeba przebywać w nowoczesnym biurowcu, żeby efektywnie wykonywać swoje obowiązki zawodowe. W domowym zaciszu można robić to równie dobrze! Grunt to przygotować sobie funkcjonalną i przytulną przestrzeń do pracy. Jak urządzić biuro w domu? Jakich elementów wyposażenia nie może w nim zabraknąć? Podpowiadamy!

Od czego zacząć?

W swoim domowym biurze będziesz spędzał kilka godzin dziennie, dlatego ważne jest, aby było komfortowe, dopasowane do Twoich potrzeb i specyfiki Twojej pracy. Przestrzeń powinna sprzyjać kreatywności, skupieniu i produktywności. Ściany pomaluj na neutralne, stonowane kolory, w oknach zawieś rolety, a na podłodze połóż drewniane panele.

Najważniejszym elementem wyposażenia domowego gabinetu jest biurko. Mebel powinien mieć około 120-160 cm długości i 70-80 cm szerokości. Optymalna wysokość to 75-85 cm. Wysokość dobierz do swojego wzrostu - tak, abyś mógł wygodnie ułożyć ręce na blacie biurka podczas siedzenia.

Blat biurka może być wykonany z drewna, metalu lub szkła. Drewniane modele pasują do każdej przestrzeni, metalowe świetnie wpisują się w styl industrialny, natomiast szklane idealnie komponują się ze stylem glamour. Jeśli zdecydujesz się na biurko ze szkła, koniecznie zaopatrz się w specjalne podkładki, które zapobiegną powstawaniu nieestetycznych zarysowań czy plam.

Jeśli masz taką możliwość, biurko ustaw bokiem do okna. Dzięki temu światło słoneczne nie będzie przeszkadzać Ci podczas patrzenia w monitor.

Jaki fotel wybrać?

Wielogodzinne pozostawanie w jednej pozycji jest męczące. Aby zminimalizować negatywne skutki dla organizmu, warto zainwestować w porządny fotel, który zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i odciąży mięśnie. Fotel biurowy powinien być wyprofilowany w taki sposób, aby osoba siedząca mogła przyjąć naturalną, niewymuszoną pozycję. Ponadto powinien być stabilny, wytrzymały i wygodny.

Fotele biurowe marki Halmar oferowane przez sklep MebleZaGrosze.pl to doskonały wybór do domowego biura. Meble dostępne na stronie https://www.meblezagrosze.pl/fotele-biurowe-halmar,744.html zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniały wygodną pozycję ciała i pełną swobodę ruchów podczas siedzenia. Do produkcji krzeseł wykorzystano wysokogatunkowe materiały, takie jak tkanina membranowa czy eko skóra.

Akcesoria i dodatki do domowego biura

W Twoim domowym biurze nie może zabraknąć regału lub szafki na niezbędne dokumenty. Koniecznie zaopatrz się w organizatory do szuflad, estetyczne pudełka i schowki. Dzięki temu zachowasz idealny porządek. Nad biurkiem możesz zawiesić tablicę, na której będziesz mógł zapisywać najważniejsze sprawy do załatwienia, grafiki czy inne notatki.

Dopełnieniem aranżacji będą rodzinne zdjęcia, gustowne obrazy, miękki dywan, delikatne zasłony, starannie dobrane ozdoby oraz odpowiednie oświetlenie.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze

Majka
Sporo miejsca zajmuje monitor i klawiatura, dlatego pozostałe akcesoria trzymam w szufladach. Sprawiłam sobie np. mini znakowarkę colop e-mark, która służy do drukowania, etykietowania, datowania itp. więc sporo zastosowań w jednym urządzeniu.