Jakie meble są najważniejsze w pokoju nastolatka?

Pokój nastolatkaPodkreślenie indywidualizmu jest dla nastolatka niezwykle ważne, a na dodatek teraz znacznie chętniej przebywa z rówieśnikami niż z rodzicami, dlatego powinien mieć własny pokój. Wystrój musi odzwierciedlać jego charakter i upodobania, ale trzeba mieć na uwadze względy praktyczne - meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Jak zaaranżować pokój nastolatka?

Co powinno znaleźć się w pokoju nastolatka?

Nastolatki to już nie dzieci, ale jeszcze nie dorośli. Dopiero odkrywają swoje potrzeby i zdobywają wiedzę nie tylko na temat otaczającego ich świata, ale również na temat samych siebie. To ważne, aby zapewnić im odpowiednie warunki do nauki i odkrywania własnej tożsamości, dlatego meble młodzieżowe muszą być dopasowane do ich potrzeb, a cała aranżacja wnętrza powinna współgrać z ich charakterem. Trzeba pamiętać, że muszą być przede wszystkim funkcjonalne, ponieważ nauka i wypoczynek powinny być priorytetem w tym wieku. Jakie meble dla młodzieży należy umieścić w pokoju, to zależy nieco od jego wielkości, ale na pewno musi się w nim znaleźć łóżko i biurko. Przynajmniej podstawowe ubrania powinny się mieścić w szafie, ale jeżeli jest na to miejsce, to warto wyposażyć nastolatka w większą liczbę szafek. Gdy pokój jest przestronny, można sobie pozwolić na wstawienie niewielkiego stoliczka i dodatkowego fotela, aby mógł w komfortowy sposób przyjmować swoich gości. Jeśli przestrzeń do wykorzystania jest mocno ograniczona, najlepszym rozwiązaniem będą wielofunkcyjne meble do młodzieżowego pokoju.

Wielofunkcyjne rozwiązania, czyli połączenie kilku mebli w jeden

Pomysłowość producentów jest nieograniczona, dlatego istnieje wiele możliwości wyposażenia pokoju nastolatka. Najbardziej pomysłowe rozwiązania to meble młodzieżowe do małego pokoju, które pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Ciekawym pomysłem jest łóżko połączone z biurkiem. Może przypominać np. piętrowe łóżko ze schodkami z boku zamiast drabinki, pod którym nie ma drugiego łóżka, lecz jest biurko, często dodatkowo z szafką lub szufladami. To pomysł, który może się spodobać również nastolatkom mającym do dyspozycji większe pokoje. W małych pomieszczeniach sprawdzą się meble młodzieżowe białe, ponieważ sprawią, że przestrzeń będzie wydawać się większa. W dużych pokojach również warto wykorzystać białe biurko i inne elementy wyposażenia, ponieważ jest to kolor świetnie komponujący się z innymi i pozwala na częste zmiany aranżacji wnętrza. Na stronie www.pinio.com.pl są dostępne różne modele białych mebli, które są funkcjonalne, solidne i atrakcyjne wizualnie.

Skrzynia i półki - dodatkowe elementy wyposażenia

Podstawowe szafy i szafki nie zawsze są wystarczające, aby nastolatek mógł w nich pochować wszystko, co jemu jest potrzebne. Zmieniające się zainteresowania mogą sprawić, że uzbiera się spora kolekcja rzeczy, do których przechowywania przyda się skrzynia. Na książki, ramki ze zdjęciami, różnego rodzaju figurki i pamiątkowe przedmioty warto zamontować półki. Skrzynia i półki pomogą zachować porządek.

Komentarze