Jakie łóżko piętrowe wybrać dla dzieci?

Łóżko piętrowe dla dzieciŁóżko piętrowe to niewątpliwie rozwiązanie bardzo praktyczne. Stanowi dobry wybór w niewielkich pomieszczeniach zamieszkiwanych przez rodzeństwo. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo miejsca. Na jaki model się zdecydować? Jak wybrać odpowiednie łóżko piętrowe dla swoich dzieci? Odpowiadamy.


Dlaczego łóżko piętrowe to dobry pomysł?

Przede wszystkim łóżko piętrowe ma sporo zalet. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w każdym pokoju dziecięcym. W tym przypadku na jednym meblu bez problemu spać mogą dwie osoby - na różnych wysokościach. Łóżko piętrowe można wybrać również dla jedynaka. Jest to więc mebel wielofunkcyjny, praktyczny, bezpieczny i efektowny wizualnie. W sklepach internetowych można znaleźć wiele jego rodzajów, co doskonale widać na przykładzie oferty https://meblehugon.pl/lozka-pietrowe.

Przegląd popularnych modeli łóżek piętrowych

Największą popularnością cieszą się klasyczne modele łóżek piętrowych, które mają dwupoziomową konstrukcję. Spać na nich mogą dwie osoby - jedna niżej, a druga wyżej. Na górę wchodzi się zazwyczaj po drabince. Meble tego typu często wykonywane są z naturalnego drewna. Jest to materiał ponadczasowy i bardzo wytrzymały.

Inną ciekawą propozycją są łóżka piętrowe trzyosobowe. Trzecie miejsce znajduje się pod łóżkiem i jest wysuwane. To świetne rozwiązanie w przypadku bardzo małych pokoi. Łóżko piętrowe dla trzech osób jest dobrym wyborem dla trzyosobowego rodzeństwa lub dzieci, które od czasu do czasu odwiedzają mali goście i zostają u nich na noc. Wówczas dodatkowe miejsce do spania naprawdę się przydaje.

Czym należy kierować się przy zakupie łóżka piętrowego dla dzieci?

Duże znaczenie w tym przypadku ma kilka podstawowych kwestii:

  • materiał wykonania,
  • zastosowane zabezpieczenia,
  • wymiary mebla,
  • maksymalne obciążenie.

Wysokość łóżka piętrowego zależeć powinna od wzrostu osób, które będą z niego korzystać. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dzieci rosną dość szybko. Z tego powodu korzystanie z łóżka może szybko stać się niezbyt komfortowe. Warto więc od razu dobrze wymierzyć pomieszczenie. Między sufitem a górnym łóżkiem musi być minimum 90-100 cm wolnej przestrzeni.

Łóżka piętrowe to meble bezpieczne, ale i tak warto zachować wszelkie środki ostrożności. Duże znaczenie ma szerokość rozstawienia szczebli drabinki i wysokość barierek (powinna wynosić minimum 30 centymetrów, licząc od zakończenia materaca).

Komentarze