Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Listwy przypodłogoweOdpowiednie wygląd domu czy mieszkania jest niezwykle istotny w codziennym życiu. W ładnym, zadbanym miejscu dużo chętniej spędza się przecież czas. Sprzątanie czy wykonywanie obowiązków przychodzi łatwiej, jeżeli miejsce, w którym się je wykonuje odpowiada gustom właściciela. Z tego powodu wiele osób zwraca szczególną uwagę na detale, pozwalające na idealne wykończenie pomieszczenia. Jednym z bardzo wpływających na estetykę pomieszczenia elementów, który jednak ma także praktyczne zastosowanie jest listwa przypodłogowa.

  1. Czym są listwy przypodłogowe i dlaczego się je stosuje?
  2. Jakie są rodzaje listew przypodłogowych?
  3. Jakie listwy przypodłogowe wybrać?
  4. Listwy przypodłogowe MDF - co wyróżnia listwy MDF?

Czym są i jak w odpowiedni sposób dobrać listwy przypodłogowe? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Listwy przypodłogowe

Czym są listwy przypodłogowe i dlaczego się je stosuje?

Listwy przypodłogowe to produkty, wykorzystywane w celu połączenia podłogi ze ścianą. Są one niezwykle subtelnym, lecz bardzo ważnym i potrzebnym dodatkiem. Przede wszystkim, listwy podłogowe są gwarancją zabezpieczenia ściany. Dzięki nim, w czasie mycia podłogi czy przesuwania mebli nie będzie ona narażona na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, dobra listwa przypodłogowa to także szansa na zamaskowanie kabli. Dzięki listom można mieć pewność, że pomieszczenie będzie wyglądało na w pełni wykończone. Wszelkiego rodzaju drobne niedociągnięcia, takie, jak na przykład szczelina dylatacyjna zostaną ukryte. Sprawia to, że poziom estetyki pomieszczenia znacznie wzrasta. Ponadto nie można zapomnieć także i o tym, że wśród różnych listew przypodłogowych znaleźć można także niezwykle zdobne rodzaje. Mogą one zatem pełnić funkcję estetyczną, nadając mieszkaniom smaku, elegancji czy nawet bardzo bogatego wyglądu. Ze względu na wiele zalet listew przypodłogowych cieszą się one dużą popularnością i są chętnie wybierane przez klientów o dobrym smaku.

Listwy przypodłogowe

Jakie są rodzaje listew przypodłogowych?

Istnieją bardzo różne rodzaje listew przypodłogowych, spośród których wybierać mogą klienci. Bardzo częstym wyborem są listwy poliuretanowe. Są one wytrzymałe oraz odporne na negatywne działanie cieczy. Bardzo łatwo się je także montuje, co więcej można łatwo je docinać, a nawet malować farbą. Ciekawym wyborem są także drewniane listwy przypodłogowe. Są one niezwykle eleganckie i fantastycznie komponują się z drewnianymi podłogami. Z kolei najtańszym wyborem są listwy przypodłogowe PCV. Niestety, są one także mało odporne oraz nie prezentują się tak dobrze, jak inne rodzaje. Ich zaletą jest jednak elastyczność. Klienci, którzy stawiają na nowoczesny wygląd pomieszczeń często wybierają listwy aluminiowe lub wykonane ze stali. Są one bardzo estetyczne, wytrzymałe oraz, niestety, dosyć drogie. Dla fanów ciekawego oświetlenia pomieszczeń dobrym wyborem są także listwy przypodłogowe LED. Pozwalają one na wygodne przymocowanie światełek, dzięki czemu pomieszczenie może wyglądać jeszcze lepiej.

https://4wall.pl/103_listwy-przypodlogowe-biale

Listwy przypodłogowe

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Wybierając listwy podłogowe należy pamiętać, że mają one niezwykle duży wpływ na końcowy wygląd pomieszczenia. Pomimo że wydawać się może, że są tylko niewiele znaczącym detalem, należy zwrócić uwagę na to, że to właśnie detale wpływają na wrażenia estetyczne. Brak staranności w tym temacie może zatem spowodować, że starannie zaprojektowane i wykończone pomieszczenie nie będzie prezentować się tak dobrze, jak powinno. Aby dobrać listwy należy zatem zadbać o to, aby były one dopasowane pod względem kolorystycznym. Bardzo popularnym wyborem jest biel, która pasuje do niemal każdego stylu. Chętnie wybierane są także listwy w kolorze podłogi. Dzięki takiemu zabiegowi cała przestrzeń może być wizualnie powiększona. Dokonując wyboru określonego rodzaju listach przypodłogowych należy także zwrócić uwagę na ich wysokość. Najczęściej stosuje się zasadę, że niskie listwy wybierane są do posadzek w ciemnych kolorach, zaś wysokie - do jasnych.

Listwy przypodłogowe MDF - co wyróżnia listwy MDF?

Wśród dostępnych na rynku rodzajów listew przypodłogowych dosyć popularne są także listwy MDF. Posiadają one wiele zalet, które sprawiają, że coraz więcej klientów decyduje się właśnie na nie. Przede wszystkim listwy przypodłogowe MDF to doskonały wybór dla fanów minimalistycznego wyglądu pomieszczeń. Są one niezwykle wytrzymałe i odporne. Warto zauważyć, że dostępne mogą być nawet modele odporne na wilgoć, nie tylko na uszkodzenia mechaniczne. Zazwyczaj jednak są one w jednej wersji kolorystycznej - białe listwy MDF to klasyka, która jednak nie sprawdzi się we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Co więcej, bardzo trudno jest je przemalować. Niektórzy producenci oferują jednak swoim klientom listwy MDF w innych kolorach, zazwyczaj na specjalne zamówienie. Tego tylko typu produkty to z pewnością ciekawe rozwiązanie które warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania wyboru.

Listwy przypodłogowe

Dobrze dobrane listwy przypodłogowe są niezwykle istotne dla estetyki i funkcjonalności pomieszczenia, dlatego nie należy z nich rezygnować. Warto zapoznać się z ofertą sklepów w tym zakresie i znaleźć produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb i gustu.

Komentarze