Jaki wybrać klej do styropianu?

Klej do styropianuStyropian stanowi zdecydowanie najłatwiejszy i najszybszy sposób ocieplenia budynków. To jednak, czy zostanie on dobrze przymocowany, zapewniający odpowiednie warunki termiczne w domu, w dużej mierze zależy od kleju. Jaki więc wybrać, aby tak było?

Klej do styropianu - jakie są dostępne rodzaje?

Bardzo często wybierane są kleje uniwersalne, które odznaczają się dobrymi właściwościami, tworząc mocną spoinę. Dzięki użytym specjalnym składnikom klej sprawdza się jako zaprawa do zatapiania siatki, a jednocześnie doskonale utrzymuje płyty styropianowe, nie stwarzając ryzyka, że ulegną one odkształceniu.

Innym rodzajem są kleje do styropianu grafitowego przeznaczone do ocieplenia budynku, do którego wymagane są najmocniejsze kleje. Można więc przyjąć, że praktycznie każdy klej radzący sobie ze styropianem grafitowym, nie będzie też sprawiał problemu podczas mocowania styropianu w innych zadaniach - na fundament albo dysperbit.

Jest też specyfik przeznaczony konkretnie do drewna. Musi mieć specjalne właściwości, które nie uszkadzają powierzchni elementów drewnianych, przez co w niektórych miejscach płyty styropianowe nie będą odpowiednio przylegać do podłoża.

Jaki wybrać klej - o czym koniecznie pamiętać?

Szukajmy produktów o wysokiej zawartości polimerów organicznych, gdyż im jest ich więcej, tym lepiej, co widać po trwalszej spoinie. Jeśli klej ma w swoim składzie mniej niż 0,5% zawartości polimerów, to lepiej nie brać go pod uwagę, gdyż kompletnie nie nadaje się do styropianu, nie zapewniając, że spoina będzie wystarczająco mocna. Warto przed zakupem kleju skonsultować się z profesjonalistą, znawcą budowlanych tematów, by dobrać odpowiedni produkt. Nawet jak jednak tego nie zrobimy, pamiętajmy, że najlepiej wybierać kleje znanych marek - zwłaszcza firmy Soudal.

Soudal - niezawodne kleje do styropianu

Wzorcowym przykładem szybkoschnący i wydajny klej do styropianu Soudabond Easy. Przystosowany do aplikacji pistoletem, idealny do mocowania płyt G-K i paneli styropianowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Gwarantuje dodatkową izolację termiczną i akustyczną, wyjątkową przyczepność do większości materiałów budowlanych jak cegła, beton, tynk, gips, drewno, metale i tworzywa sztuczne. Po więcej informacji zapraszamy pod adres https://www.soudal.pl/kleje/item/839-klej-do-styropianu-soudabond-easy-gun. Jak wiele innych klejów marki Soudal, także i omawiany jest bardzo często wybierany przez profesjonalistów.

Widzimy, że wybór kleju do styropianu powinien być poprzedzony odpowiednią analizą. Tylko wtedy uda się wybrać najlepsze rozwiązanie.

Komentarze