Jaką drabinę kupić? Na co zwrócić uwagę? Poradnik zakupowy

Metalowa drabinaTrudno wyobrazić sobie remont czy większość domowych obowiązków bez tego praktycznego akcesorium. Większość z nas staje przed poważnym dylematem, zastanawiając się jaką drabinę kupić? Wybór odpowiedniego modelu zagwarantuje bezpieczeństwo podczas wykonywania różnych czynności. Dobre drabiny zostały wykonane z wytrzymałych materiałów i wyposażone w powierzchnie antypoślizgowe. Zapraszamy do zapoznania się naszym poradnikiem.

Rodzaje drabin

Większość producentów drabin posiada szeroki wybór produktów, bez których trudno sobie wyobrazić codzienne życie. Jaka drabina do domu sprawdzi się najlepiej? Przedstawiamy podział ze względu na ilość szczebli:

  1. drabiny jednostopniowe wyglądem przypominają podest lub wyższy taboret. Bardzo praktyczne akcesorium, które sprawdzi się, na przykład podczas sięgania do wyższych półek w łazience. Za najlepsze drabiny są uważane modele wykonane z trwałego aluminium.
  2. drabiny dwustopniowe nie zajmują zbyt wiele miejsca, a ich waga wynosi od 4 do 7 kg. Na samej górze takiego modelu zazwyczaj znajduje się wygodna rękojeść, a na schodkach powłoka antypoślizgowa. Jaka drabina aluminiowa jest najbardziej bezpieczna? Taka, której wysokość nie przekracza 80 cm.
  3. drabiny trzystopniowe mogą być nieco cięższe. Modele wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium są uważane za dobre drabiny aluminiowe. Produkty tego typu można z łatwością dopasować do aranżacji większości pomieszczeń lub dobrze ukryć w ciemnym zakamarku.
  4. drabiny czterostopniowe umożliwiają sięganie do wysokich półek kuchennych lub malowania wnętrz. Jaka drabina do mieszkania przyda się najbardziej? Zdecydowanie produkt, który osiąga wysokość roboczą do 2,8 m.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  • Przeznaczenie drabiny - gdzie do wyboru mamy modele jednostronne z podestem, składane i wielofunkcyjne, składające się z kilku elementów. Na polskim rynku znajdziemy drabiny wolnostojące lub przystawne, które możemy wykorzystać w przestronnym domu lub na zewnątrz. W większości przypadków są dostępne w bardzo przystępnej cenie oraz charakteryzują się bardzo solidnym wykonaniem. Drabinki jednostopniowe, tzw. trepy znajdą zastosowanie w większości mieszkań i domów jednorodzinnych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze drabiny? Opinie użytkowników mówią o materiale z aluminium z dodatkowymi zabezpieczeniami.
  • Materiał wykonania - w ofercie wielu producentów znajdziemy nie tylko drewniane i stalowe, ale też drabiny aluminiowe. Opinie na temat tych ostatnich są bardzo pozytywne, czego przykładem jest zadowolenie wielu klientów. Ile kosztuje drabina aluminiowa? Zależy od producenta, jakości materiału i wykonania. Najtańsze modele są dostępne w cenie 100 zł. Dobra drabina aluminiowa nie powinna kosztować więcej niż 400 zł.
  • Najlepsze drabiny aluminiowe są produkowane przez znane firmy, które od wielu lat działają w sektorze wyposażenia wnętrz. Tylko i wyłącznie renomowani producenci przykładają dużą uwagę do jakości wykonania akcesorium typu drabina aluminiowa. Jakiej firmy produkty są polecane? Świetnym przykładem jest marka Metalkas. Jaką drabinę aluminiową kupić? Oferta producenta dotyczy ponad 60 modeli o różnym zastosowaniu, wymiarach czy kolorach. Drabina aluminiowa do domu powinna być przede wszystkim funkcjonalna oraz bezpieczna. Firma Metalkas zadbała o jedno i drugie. Większość użytkowników potwierdza, że to w pełni praktyczne drabiny aluminiowe. Opinie klientów mają duże znaczenie dla większości osób i z pewnością warto się nimi sugerować. Jaka drabine aluminiowa wybrac, aby być usatysfakcjonowanym? Polecamy ofertę drabin domowych producenta Metalkas.

Podsumowanie

Jaką drabinę aluminiową wybrać? Czym powinna wyróżniać się dobra drabina aluminiowa? Opinie użytkowników nie pozostawiają złudzeń - wysokiej klasy materiał, solidne wykonanie oraz atrakcyjna cena. Odpowiedni model powinien być wykonany zgodnie z obowiązującymi normami. Najbardziej polecane jest wielofunkcyjna drabina aluminiowa. Jaką wybrać? Najlepszy model to taki, który nadaje się do prac ogrodowych i wewnątrz budynku.

Komentarze