Jak wybrać szorowarkę? Poznaj podstawowe różnice dostępnych konstrukcji

SzorowarkaSzorowarki do podłóg to podstawowy element wyposażenia firmy lub ekipy sprzątającej, która odpowiedzialna jest za czystość zarówno małych, średnich, jak i dużych obiektów. Biorąc pod uwagę ilość dostępnych urządzeń i ich zróżnicowanie, szorowarka powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb poszczególnych zespołów lub budynków. Przedstawiamy więc kilka przydatnych informacji i wskazówek dot. wyboru narzędzi, których celem jest ułatwienie realizacji powierzonych zadań i poprawa efektywności pracowników.

Kiedy warto zainwestować w szorowarkę?

Szorowarka jest jedną z maszyn sprzątających, które powinny znaleźć swoje miejsce we wszystkich biurowcach, obiektach handlowo-usługowych, czy budynkach publicznych (np. szkoły, hale sportowe itp.). Jeśli nieruchomość jest na tyle duża, że standardowe metody czyszczenia podłogi zajmują zbyt wiele czasu, szorowarka to asortyment pozwalający na usprawnienie procesu.

Szorowarki zwykłe i rotacyjno-orbitalne

Zacznijmy od podziału szorowarek ze względu na zaawansowanie i rodzaj ich konstrukcji. Wyróżniamy m.in. urządzenia zwykłe i rotacyjno-obrotowe. Układ rotacyjno-obrotowy pracuje na zasadzie podwójnego ruchu mechanicznego. Dzięki temu charakteryzuje się on wysoką skutecznością przy jednoczesnej optymalizacji poboru mocy i czasu pracy specjalistów realizujących powierzone im zadanie.

Szorowarki tej klasy wyposażone są dodatkowo w kółka, które nie podnoszą się w momencie przygotowania szorowarki do pracy. Pozwala to na ograniczenie wysiłku pracowników i maksymalizuje ich komfort, co również przekłada się na:

  • skrócenie czasu potrzebnego na finalizację czyszczenia posadzki;
  • poprawę wydajności i efektywności;
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa i wyeliminowanie wielu zagrożeń;
  • precyzję.

Oprócz tego należy zwrócić uwagę na różnice w poszczególnych konstrukcjach - np. pod względem wielkości, mocy, ilości tarcz lub jakości wykonania. Sprawdź zatem rozwiązania przygotowane przez firmę Ghibli&Wirbel.

Przykładowe różnice między dostępnymi modelami

Jako przykład w celu zobrazowania istoty różnic między dwiema dostępnymi konstrukcjami, posłużą nam modele ERGOLINE 13" i ERGOLINE 17". Na pierwszy rzut może wydawać się, że jedyną różnicą między tymi urządzeniami jest szerokość robocza. Zaglądając w specyfikacje techniczne okazuje się jednak, że nie jest to jedyna rzecz, która dzieli te dwa produkty.

Oprócz ww. specyfikacji technicznych, różnice zauważyć można w akcesoriach zestawu i dostępnych komponentach.

Warto zwrócić uwagę także na to, że model ERGOLINE 17" dostępny jest w dwóch wersjach SB 143 L 10 i SB 143 L 13. Szorowarka SB 143 L 13 jest w pewnym sensie rozszerzeniem konstrukcji SB 143 L 10, gdyż oferuje ona wyższe parametry techniczne, np.:

Czy powyższe różnice są na tyle duże, by inwestować w mocniejszy model? Teoretycznie nie, lecz w praktyce pozwalają one zaoszczędzić mnóstwo czasu w skali miesiąca lub nawet roku. Biorąc też pod uwagę fakt niewielkiej różnicy w cenie, warto rozważyć zakup szorowarki do podłóg SB 143 L 13.

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na większość pytań, które stawiają przed nami interesanci. Jeśli w tekście zabrakło informacji, które pozwolą Ci wybrać odpowiedni model szorowarki, więcej szczegółów znajdziesz na Fair Play Plus. Skorzystaj więc z profesjonalnego wsparcia specjalistów, którzy rozmawiają z klientami i na bieżąco śledzą rynek. Z ich wsparcie podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej powinno stać się o wiele prostsze.

Komentarze