Jak wybrać odpowiednią pościel dla dziewczynki?

Pościel dla dziewczynkiAranżacja pokoju dziecięcego odgrywa niezwykle istotną rolę, dlatego należy dokładnie przemyśleć każdy element. Warto zwrócić uwagę nie tylko na kwestie użytkowe, ale też estetyczne. Sypialnia dziewczynki powinna stanowić dla niej bezpieczny azyl, w którym chętnie wypoczywa. Odpowiednio dobrane dodatki dekoracyjne rozwiną wyobraźnię córki i wpłyną korzystnie na jej nastrój. Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią pościel dla dziewczynki? Skorzystaj ze wskazówek zawartych w naszym artykule.

Jak wybrać odpowiednią pościel dla dziewczynki? Zwróć uwagę na jej aktualne preferencje!

O ile kilkumiesięczne dziecko nie wyrazi niezadowolenia z powodu aranżacji swojego pokoju, o tyle kilkuletnie warto zapytać o zdanie, aby trafić w jego aktualne upodobania. Rodzice często zakładają, że doskonale znają gust swoich córek i zapominają, że choć te uwielbiają Elzę, to obecnie chcą otaczać się wszystkim, co nawiązuje do Psiego Patrolu. Gust dziewczynek nieustannie ewoluuje, dlatego zawsze warto zaprosić je do wspólnego wybierania pościeli dziecięcej. W ten sposób wysyłamy córce ważny sygnał.

Pokazujemy, że jej zdanie ma dla nas znaczenie, co można uznać za jedną z pierwszych lekcji asertywności. Pościel dla dziewczynki jest dziś dostępna w wielu ciekawych kolorach i wzorach, można na niej też dostrzec bohaterów popularnych bajek dla dzieci. W związku z tym bez trudu znajdziesz rozwiązanie idealne do sypialni młodej damy.

Dlaczego pościel dziewczęca powinna być dopasowana do wystroju sypialni?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią pościel dla dziewczynki, to zwróć uwagę na wystrój pokoju dziecięcego. Oba elementy powinny ze sobą współgrać. Choć kilkuletnie córki często proszą o różowe dodatki, ponieważ lubią otaczać się tym kolorem, warto pamiętać o tym, iż każda dziewczynka ma indywidualne preferencje. Niektóre lepiej czują się w błękicie, zieleni czy fiolecie. Ponadto część z nich ogląda te same bajki co chłopcy i nie pogardzi pościelą adresowaną do nich. Nawet jeśli sypialnia dziewczynki obfituje w różowe elementy home decor, to zawsze możemy wprowadzić inny kolor. Ważne, aby pochodził on z tej samej palety barw. Np. róż świetnie współgra z pastelami.

W przypadku nastolatek lepiej może sprawdzić się gładka pościel dziewczęca utrzymana w zieleni, czerwieni czy bieli. Kilkunastoletnie dziewczęta odcinają się od różu i stawiają na bardziej „dorosłe” kolory. Tutaj także warto zwrócić uwagę na dotychczasowy wystrój sypialni córki. Jeśli dominują w nim soczyste kolory, to fuksja, krwista czerwień, kobalt czy butelkowa zieleń, doskonale połączy się z pozostałymi elementami.

Jak twarda pościel zakłóca komfort snu córki?

Pościel dziecięca, niezależnie od tego, czy kupujemy ją z myślą o córce czy synu, powinna pozostawać miękka w dotyku. To bardzo ważne, aby była wykona z tkaniny, która nie drażni delikatnej skóry młodego człowieka, ponieważ zbyt twarda czy szorstka stanie się źródłem dyskomfortu utrudniającego zasypianie. Dzieci unikają tego, co im nie służy. W przypadku pościeli nieprzyjemnej w dotyku mogą odmawiać spania w swoim łóżku lub płakać, gdy nie potrafią jeszcze mówić.

Jak pościel bawełniana dla dziewczynki przepuszcza powietrze?

Rodzaj materiału, z którego wykonano pościel, wpływa na jakość snu. Syntetyczne poszewki na kołdrę i poduszki mogą prezentować się bardzo efektownie, ale też przyczyniać się do nocnego wybudzania córki wskutek przegrzania jego organizmu. Najlepiej sprawdzi się pościel bawełniana. Ta doskonale przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć z ciała. W rezultacie ciało dziewczynki nie ulega przegrzaniu, a nocny wypoczynek przebiega w sposób niezmącony. Warto dokładnie przyjrzeć się składowi pościeli dziecięcej. Nie każda pościel bawełniana składa się w 100% z bawełny, czasem zawiera domieszki syntetyków, które wpływają negatywnie na jej przewiewność.

Jaką pościel dla dzieci można prać w wysokiej temperaturze?

Pościel dla dziewczynki powinna być wykonana z wysokiej jakości bawełny, która nie blaknie wskutek częstego prania. To bardzo istotna kwestia, ponieważ dzieci często jedzą w łóżku przekąski i bawią się, przez co mogą pobrudzić materiał. Wiele z nich boryka się też z alergią, dlatego należy często prać pościel dziewczęcą w wysokiej temperaturze, aby pozbyć się z niej roztoczy kurzu domowego. Wysokiej jakości pościel z bawełny stworzoną dla dziewczynek znajdziesz tutaj: https://posciel-szpulka.pl/posciel-dla-dziewczynki/.

Jak dopasować pościel dziecięcą do wymiarów łóżka dziewczynki?

Pościel dziecięca jest dostępna w różnych rozmiarach, co ułatwia jej dopasowanie do łóżka córki. To bardzo ważna kwestia, ponieważ zbyt szeroka poszewka na kołdrę przyczyni się do jej przemieszczania, co może wywoływać dyskomfort. Podobnie sytuacja wygląda także w przypadku poduszek. Jeśli nie chcesz popełnić żadnego błędu i zależy ci na tym, aby pościel dziewczęca pasowała idealnie, zmierz wszystkie elementy i zapisz istotne informacje na kartce. W internecie z pewnością znajdziesz doskonale dopasowane poszewki na kołdrę i poduszki.

Jakie atesty i certyfikaty posiada pościel dziecięca?

Wybierając pościel dla dziewczynki, zwróć uwagę na to, czy zawiera atesty i certyfikaty, które potwierdzają jej bezpieczeństwo stosowania przez dzieci. Pamiętajmy o tym, że poszewki mają bezpośredni kontakt ze skórą pociech, więc szkodliwe chemikalia, które przedostały się do nich w procesie produkcji, mogą wnikać w głąb organizmu, zaburzając m.in. pracę układu endokrynologicznego. Oeko-Standard 100 stanowi gwarancję braku szkodliwych substancji w pościeli dziecięcej.

Pościel do pokoju dziewczynki – jaka jest obecnie najmodniejsza?

Pościel dziecięca zachwyca unikatowym wzornictwem. Znajdziemy na niej bohaterów z ulubionych bajek, ale też urocze zwierzątka, w tym kotki, pieski, konie czy sówki. Obecnie wśród kilkuletnich dziewczynek dużą popularnością cieszy się Sky z Psiego Patrolu oraz Elza z Krainy Lodu. Nastolatki chętnie sięgają natomiast po pościel odzwierciedlającą ich hobby czy nawiązującą do Harry`ego Pottera. Aranżacja sypialni dziewczynki wymaga zatem znajomości jej aktualnych zainteresowań.

Komentarze

Ewa
Super bardzo przydatne informacje, już teraz wiem jaką kupić pościel dla moje Maji :)
Pozdrawiam