Jak udekorować stół na Wielkanoc? Przegląd inspiracji, najciekawsze ozdoby wielkanocne

Stół wielkanocnyWielkimi krokami zbliża się Wielkanoc! Już niedługo zasiądziemy wraz z najbliższymi do świątecznych stołów, ciesząc się ze swojego towarzystwa i wspólnie przeżywając ten wyjątkowy czas.

Sprawdzamy, jak udekorować wielkanocny stół, aby jak najlepiej podkreślić uroczysty charakter świąt.


Ozdoby wielkanocne - główne tendencje

W tym roku najmodniejszym trendem wielkanocnym (i nie tylko!) jest ekologia. Mile widziane są ręcznie malowane pisanki, własnoręcznie przygotowane stroiki i bukiety, żywe rośliny - rzeżucha, wazony z baziami, bzem czy żonkilami. Dużą popularnością cieszą się ozdoby i zawieszki wykonane z papieru lub drewna. Wszelkie plastikowe elementy (pisanki, kurczaczki czy zajączki), sztuczne kwiaty i rośliny powinny ustąpić im miejsca.

Dekoracje wielkanocnego stołu - tekstylia

Najważniejszą ozdobną wielkanocnego stołu jest obrus. Możemy zdecydować się na klasyczny biały model lub, jeżeli chcemy nawiązać do modnego stylu eko, lniany obrus w neutralnym kolorze - kremowym, szarym lub beżowym.

Uzupełnieniem eleganckiego obrusu będą serwetki. Zdecydowanie warto wybrać te materiałowe, które nie tylko podkreślą uroczysty charakter świąt, ale także wpiszą się w ekologiczną modę. Serwetki można ułożyć w naturalny sposób, na talerzu lub obok sztućców. Jeżeli mamy nieco zdolności manualnych, możemy spróbować ułożyć z nich fantazyjne kształty, np. uszy zająca.

Jaka zastawa na wielkanocny stół?

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w roku, warto więc z tej okazji sięgnąć po elegancką, porcelanową zastawę. Uniwersalnym wyborem będą oczywiście naczynia w kolorze białym - mogą być one gładkie lub ozdobione delikatnymi wzorami.

Pamiętajmy, że wszystkie elementy wielkanocnej zastawy powinny pochodzić z jednego zestawu. Jeżeli nie posiadamy wystarczającej ilości naczyń, zadbajmy o to, by wszystkie talerze, miseczki czy szklanki miały taki sam kolor.

Dodatki na wielkanocny stół

Oprócz własnoręcznie wykonanych pisanek i świeżych kwiatów, stół możemy ozdobić również stylowymi dodatkami. W tym sezonie modne są przede wszystkim ozdoby o klasycznych kształtach (zajączki, kurczaczki), ale nowoczesnych, monochromatycznych kolorach - białym, srebrnym czy złotym.

Pomimo tego, że śniadanie wielkanocne odbywa się wcześnie rano, nie musimy rezygnować ze świec. Nadadzą one ciepłego, przytulnego klimatu i sprawią, że świąteczny stół będzie prezentował się jeszcze bardziej elegancko. Możemy postawić na modele w kształcie pisanek lub eleganckie, długie świeczki, które umieścimy w stylowych świecznikach.

Znajdź akcesoria na stół wielkanocny na https://mghome.pl/stol-wielkanocny.

Komentarze