Jak działa stacja do big bagów?

Big bagSą przydatne w wielu branżach, znacznie ułatwiają proces transportu. Big bagi wydatnie poprawiają komfort przewożenia różnorakich towarów, jednak zanim wypełnią się określoną zawartością, trafiają do stacji załadunku big bagów.

Płynnie i równomiernie

Tak właśnie powinny działać stacje załadunku big bagów. Kluczowym zadaniem jest optymalne wypełnienie worka tak, żeby zmieścić wewnątrz jak najwięcej materiału, ale również równomiernie obciążyć worek, żeby w procesie logistycznym nie doszło do jego uszkodzenia. Do big bagów trafiają zazwyczaj różnego rodzaju materiały sypkie oraz kawałkowe, które transportowane są w znacznych ilościach. Będzie to np. kruszywo albo gruz. Pojemne worki można spotkać zarówno na placu budowy, jak i w gospodarstwie rolnym. Jednak zanim trafią do klientów detalicznych, w hurtowniach czy składach następuje załadunek, ale też rozładunek big bagów. Wykorzystywane w tym celu są specjalne stacje, wyposażone w zbiornik zasobowy oraz uchwyt, za pomocą którego montowane są big bagi. Jednym z najważniejszych elementów tego urządzenia jest zasuwa płytowa z napędem elektrycznym. Znajduje się ona pod zbiornikiem zasobowym i służy do do odcięcia wylotu materiału ze zbiornika. Ważnym elementem każdej stacji do załadunku big bagów jest pomost wagowy, umożliwiający dokładne napełnianie worków. Zautomatyzowane modele posiadają również szafkę sterowniczą z zaprogramowanym odpowiednio sterownikiem, który umożliwia zamknięcie zasuwy po osiągnięciu ustalonej wcześniej wagi. Maszyny tego typu znajdziesz na stronie http://tmseco.pl/oferta/stacja-rozladunku-big-bag.

Zalety wykorzystania stacji załadunku/rozładunku big bagów

Stacje załadunku i rozładunku big bagów to mobline urządzenia, które można przestawiać zależnie od potrzeb. Ich wykorzystanie bywa kluczowe dla funkcjonowania całego procesu logistycznego, ponieważ stacja w znaczący sposób usprawnia i przyspiesza załadunek materiałów do worków. Możliwość automatyzacji to kolejny atut, który wpływa na wygodę oraz szybkość. Wykorzystanie stacji oszczędza sporo sił pracownikom, którzy w przypadku braku odpowiedniego sprzętu, musieliby ładować i rozładowywać wszystko ręcznie. To nie tylko ogromna strata czasu, ale też energii. Do tego żaden człowiek nie zrobi tego co maszyna bez brudu, który powstałby z pewnością po kilku godzinach pracy łopatą. Pamiętajmy też o szkodliwym wpływie pyłu, który unosiłby się dokoła miejsca załadunku. Użycie stacji rozładunku jest najczystszym sposobem. Ponadto zawsze mamy pewność, że do worka trafiła jednakowa ilość materiału, ponieważ urządzenie automatycznie waży zawartość big baga.

Komentarze