Ile kosztuje drewniany parapet?

Drewniany parapetUrządzanie mieszkania polega nie tylko na wykończeniu podłóg i ścian, ale także dopasowaniu wszystkich dodatkowych elementów. Dzięki nim możliwe jest wprowadzenie we wnętrzu wyrazistego charakteru. Niesłabnącą popularnością cieszą się dodatki wykonane z litego drewna. Ten ponadczasowy surowiec pasuje do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, boho czy loftowym. Czy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Ile kosztuje parapet drewniany i jak o niego dbać, aby zachować jego walory estetyczne i użytkowe na długo?

Parapety drewniane - poznaj zalety tego rozwiązania

Na zakup drewnianych parapetów decydują się właściciele mieszkań i domów, którym zależy na uzyskaniu elementów wyposażenia najwyższej jakości. Produkty wykonane z litego drewna wyróżniają się wytrzymałością. Jednak należy do tego celu wybrać starannie wyselekcjonowane surowce. Najczęściej używa się drewna dębowego, jesionowego i sosnowego, a czasami także olchy i jaworu. Niektórzy producenci proponują także wykonane parapetu drewnianego z egzotycznych gatunków (oferuje je np. stolarnia Bratex).

Parapety drewniane cieszą się popularnością ze względu na swoją trwałość oraz wyjątkowe walory wizualne. Na ich zakup decydują się także miłośnicy naturalnych dodatków do wnętrz. Takie elementy prezentują się elegancko, efektownie i doskonale podkreślają charakter wnętrza. Aby mogły zachować swój doskonały wygląd, należy dbać o ich pielęgnację. Czyści się je wyłącznie z zastosowaniem środków przeznaczonych do drewna i miękkich szmatek, aby nie porysować ich powierzchni.

Parapet drewniany - ile kosztuje? Od czego zależy cena?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje parapet drewniany, ponieważ na ostateczny koszt wpływa wiele czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj zastosowanego materiału - im wyższa klasa i jakość, tym więcej trzeba będzie zapłacić na produkt. Jednocześnie warto wziąć pod uwagę, że wysoka jakość będzie przekładać się na dłuższą żywotność produktu. Cena parapetu drewnianego zależy przede wszystkim od wielkości produktu: jego długości, szerokości i grubości.

Cena uzależniona jest także od tego, czy powierzchnia parapetu drewnianego zostanie pokryta dodatkową warstwą zabezpieczającą. Warto wybrać producenta, który gwarantuje takie rozwiązanie, ponieważ pozwoli to zwiększyć odporność materiału m.in. na wpływ wilgoci i różne zanieczyszczenia. Niektóre firmy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów przywiązujących dużą wagę do ekologii i proponują zastosowanie preparatów ekologicznych. Ciekawą możliwością jest także zabezpieczenie parapetu przed ogniem. Należy wziąć pod uwagę, że każda dodatkowa usługa będzie powodować wzrost kosztów, ale jednocześnie gwarantować dłuższą żywotność produktu i zachowanie walorów estetycznych na dłużej.

Gdzie kupić parapety drewniane?

Obecnie klienci mogą wybierać spośród różnych rodzajów drewna, dzięki czemu bez trudności uda im się dopasować odcień do stylu panującego w mieszkaniu. Istnieje możliwość zakupu gotowego produktu w sklepie lub zamówienie ich w stolarni. Pierwsze rozwiązanie wybierają Ci, którzy szukają produktów standardowych wymiarach, a dostępne modele spełniają ich oczekiwania. Druga opcja, coraz częściej wybierana, dedykowana jest osobom, których interesują parapety drewniane w niestandardowych wymiarach. Doświadczona firma zajmie się przygotowaniem produktu według indywidualnego projektu. Wówczas właściciel wnętrza może zakupić nie tylko parapet drewniany w konkretnych wymiarach, ale także z wybranego rodzaju drewna. Realizacją zamówień zajmuje się m.in. stolarnia Bratex https://stolarnia-bratex.pl/parapety-drewniane/, która od lat tworzy estetyczne i wytrzymałe produkty z drewna. Każda realizacja wyceniana jest indywidualnie, z uwzględnieniem rodzaju i stopnia trudności danego zlecenia.

Zanim wybierzesz konkretny produkt, upewnij się, że producent wykonuje parapety drewniane:

  • z najlepszych gatunków surowca,
  • z dbałością o detale,
  • z odpowiednią powłoką zabezpieczającą przedłużającą trwałość.

Przekonaj się, że warto zainwestować w drewniane parapety, by móc cieszyć się niepowtarzalnym designem, wyjątkową estetyką i wytrzymałością produktu.

Komentarze